Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 317046 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #165 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 13:15:46 »
Za dwa dni premiera, a licznik na planecie nawet nie drgnie. Ide o zaklad, ze za jakis rok zaczna przeceniać, bo będzie zalegać. Ptak Czasu to nie Szninkiel, a Loisel to nie Rosiński, nakład przestrzelony. Mam nadzieję, że to nie odbije się negatywnie na planach wydawcy w ilości tytułów,a jedynie w ich nakładzie, bo sama idea takich ekskluzywnych wydań na naszym rynku to strzał w dziesiątkę.
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Grudzień 2019, 13:30:17 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Lyricstof

Odp: Libertago
« Odpowiedź #166 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 13:46:21 »
Jestem przekonany w 100%, nigdy wydanie ekskluzywne komiksu w cenie 500 pln, nie będzie przecenione nawet o złotówkę. I wydawnictwo doskonale o tym wie. I na pewno oto zadba. Co do sprzedaży, to ciągle jest tylko gdybanie. Sklep Planety nie jest jedynym wyznacznikiem.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #167 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 13:49:06 »
To możemy się założyć. To nie jest sytuacja jak ze Szninklem, że z nakładu 750 sztuk zostały pojedyńcze egzemplarze, tu połowa nakładu będzie zalegać w magazynie miesiącami i w końcu przecena będzie, wcześniej czy później. Oczywiście do takiej sytuacji nie powinno dojść w przypadku takich wydań, ale dojdzie ze względu na przestrzelony nakład. IMO wydawnictwo chciało zarobić za dużo i przestrzeliło.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #168 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 14:08:57 »
Jestem przekonany w 100%, nigdy wydanie ekskluzywne komiksu w cenie 500 pln, nie będzie przecenione nawet o złotówkę. I wydawnictwo doskonale o tym wie. I na pewno oto zadba.

Chyba że skończy jak Fanta... :>

Offline asx76

Odp: Libertago
« Odpowiedź #169 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 14:17:09 »
Nie tak prędko, bo wyda "Zemstę hrabiego Skarbka" i się odkuje :P

Itachi

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #170 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 14:46:30 »
Za dwa dni premiera, a licznik na planecie nawet nie drgnie. Ide o zaklad, ze za jakis rok zaczna przeceniać, bo będzie zalegać. Ptak Czasu to nie Szninkiel, a Loisel to nie Rosiński, nakład przestrzelony. Mam nadzieję, że to nie odbije się negatywnie na planach wydawcy w ilości tytułów,a jedynie w ich nakładzie, bo sama idea takich ekskluzywnych wydań na naszym rynku to strzał w dziesiątkę.

Jak pisałem o tym po zapowiedzi kolejnego Thorgala to wylała się na mnie fala hejtu. Teraz widzę że zaczyna docierać pewna kłopotliwa kwestia do szerszego grona. Libertago jest kurewsko drogie, jedno wydanie na pół roku to optimum, ale nie trzeba przyorać na starcie ile wlezie :)

Kurcze od jakiegoś czasu moje finanse znacząco się poprawiły, ale wbrew logice (jest siano są zakupy) coraz mocniej powątpiewam w zrealizowanie zamówienia na tego Ptaka Czasu. Jak za kilka dyszek mogę mieć to samo od Egmontu. Tak naprawdę tylko ta grafika podtrzymuje mnie w wątpliwościach. Chciałbym mieć w kolekcji, ale przecież Loisel za rok czy dwa albo za pięć zapewne ponownie odwiedzi Polskę.

Kibicuję Libertago, aby nie przejechali się na udanym starcie, klientów z sentymentu ładujących się w kultowego Thorgala.

Bender

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #171 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 14:51:17 »
Panowie, ale nie nakręcajcie się wydumanymi scenariuszami. To, że wydawnictwo nie wyprzedaje wszystkiego w przedsprzedaży to już klęska?

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #172 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 14:55:14 »
Jak pisałem o tym po zapowiedzi kolejnego Thorgala to wylała się na mnie fala hejtu. Teraz widzę że zaczyna docierać pewna kłopotliwa kwestia do szerszego grona. Libertago jest kurewsko drogie, jedno wydanie na pół roku to optimum, ale nie trzeba przyorać na starcie ile wlezie :)
Ja o tym również pisałem od samego początku, więc Twój wniosek, że kwestia ta dociera do szerszego grona jest raczej mylny. ;)

Również kibicuję Libertago. Ja swój egzemplarz biorę, choć zakładam, że nigdy pieniędzy ewentualnie nie odzyskam jakbym w razie czego chciał sprzedać. Oby Libertago się troszkę ogarnęło, bo się jakby trochę zachłysnęło sukcesem Thorgala i Szninkla i myślą chyba, że wszystko im będzie schodzić w mega nakładach, a takie działanie odniesie odwrotny skutek i zainteresowanie szybko może spaść.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #173 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 14:59:38 »
Panowie, ale nie nakręcajcie się wydumanymi scenariuszami. To, że wydawnictwo nie wyprzedaje wszystkiego w przedsprzedaży to już klęska?

A kto pisze o klęsce? :) Zachodzi racjonalna i przewidywalna zmiana po prostu. Natomiast jeżeli te komiksy będą leżakować przez miesiące to moim zdaniem nie pokryje się to z planem wydawnictwa. Na plus wyjdą zapewne i tak, ale to już nie będzie to siano co na początku. Szybki mocny strzał.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #174 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 15:00:29 »
Szekak - podejmuję rękawicę  ;)  Zakładam się o dobrą wiekową Whisky, że nie będzie przecen ich wydań.
Jestem takiego samego zdania co Lyricstof.
Komiksy Libertago wydaje razem z Polishcomicart, a ten gość z galerii wygląda na takiego co doskonale wie co robi.
Zobacz, galeria istnieje chyba ze dwa lata a już zrobili wystawy w Polsce, poza Polską, organizują część komiksową na Warsaw Comic Conie zapraszając coraz to lepszych artystów, organizowali warsztaty i brali udział w innych festiwalach, teraz wydają ekskluzywne wydania i pytanie co dalej, czym nas zaskoczą.
Widać też, że udarzają poza komiksowo. Audycja w radio, znane osoby z komiksami - ten raper, widzialem jeszcze wzmiankę na jakimś portalu związanym z kolekcjonerstwem. Jeśli dodamy do tego plan wydawniczy do 2022 roku, o którym wspominali na fb to jestem niemal pewien, że obniżek nie będzie. I jeszcze wydają Francuskie wersje komiksów! Niech dojdą do tego wszystkiego jakieś dodatkowe artykuły prasowe, dodatkowe audycje radiowe i np telewizja śniadaniowa, to już w ogóle będziemy zapisywać się na albumy z dłuuuugim wyprzedzeniem.
Zasada jest prosta - im większy zasięg do ludzi, tym towar staje się bardziej deficytowy - nawet jeśli na początku jest wrażenie, że się nie sprzedaje. Ale nie można oceniać sprzedaży poprzez jedno miejsce.
Tak samo jak wspomniał Lyricstof uważam, że sklep planety to raczej nie jest wykładnik i  więcej tutaj jest gdybania niż rzeczywistości. Zwłaszcza że sam złapałem ich na zmianach ilości sprzedawanych komiksów. Już o tym pisałem : „mieli 120, spadło do 60 kilka i zrobiło się po kilku minutach ponownie 118”. Dodać te afery z wysyłkami oraz fakt, że nie robią żadnej reklamy wydawnictwu, to nie wróży dobrej współpracy. Tym bardziej, ze sam wydawca na tym forum jest obecny i na pewno zagląda i czyta posty dotyczące jedno działań.


ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #175 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 15:31:42 »
Jak pisałem o tym po zapowiedzi kolejnego Thorgala to wylała się na mnie fala hejtu

Z ciekawości, możesz podlinkować ten wątek?

Online misiokles

Odp: Libertago
« Odpowiedź #176 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 16:03:11 »
Dobrze zrozumiałem ostatnie wypowiedzi, że Libertago podjęło złą decyzję wydając drogie komiksy w na tyle dużym nakładzie, że nabywca będzie miał problemy z odzyskaniem pieniędzy za kilka lat jak będzie chciał sprzedać swój egzemplarz?

Offline bowie

Odp: Libertago
« Odpowiedź #177 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 16:31:08 »
Nie sądzę, aby występ kogoś w TV śniadaniowej czy wpis tego, czy innego rapera, skłoniły kogokolwiek niezainteresowanego komiksami do zakupu komiksu za 500-600 zł. Dla takich ludzi kwota jest z kosmosu, choć niewykluczone, że na swoje hobby wydają wielokrotnie więcej. Na tej zasadzie, ani mnie nie grzeje, ani nie ziębi kolekcjoner kolejek Piko jarający się jakąś lokomotywą w limitowanej edycji za 2 tysie. Oczywiście życzę Libertago jak najlepiej. Na razie badają chłonność rynku. Thorgala niedoszacowali, wydaje mi się,  że przestrzelili z Ptakiem. Zobaczymy jaki będzie nakład kolejnego exclusiva

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #178 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 17:05:15 »
Ja się akurat cieszę, że Ptak Czasu czeka na mój zakup gdy np. wyjdzie nowy Studio Lain, nie trzeba będzie płacić za przesyłkę :D.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #179 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 17:11:47 »
Nie sądzę, aby występ kogoś w TV śniadaniowej czy wpis tego, czy innego rapera, skłoniły kogokolwiek niezainteresowanego komiksami do zakupu komiksu za 500-600 zł. Dla takich ludzi kwota jest z kosmosu, choć niewykluczone, że na swoje hobby wydają wielokrotnie więcej. Na tej zasadzie, ani mnie nie grzeje, ani nie ziębi kolekcjoner kolejek Piko jarający się jakąś lokomotywą w limitowanej edycji za 2 tysie. Oczywiście życzę Libertago jak najlepiej. Na razie badają chłonność rynku. Thorgala niedoszacowali, wydaje mi się,  że przestrzelili z Ptakiem. Zobaczymy jaki będzie nakład kolejnego exclusiva
I tutaj nie wiesz jak mocno się mylisz. Niektóre firmy płacą gruby hajs aby pokazać swoje produkty w tego typu programach. To samo kiedy dana rzecz pojawia się w ręku jakiejś znanej osoby lub jest przez nią reklamowana/zachwalana.
Zasady nowoczesnego marketingu za mną nie przemawiają, ale na wielu przykładach widać że doskonale działają. Zwłaszcza przy produktach kolekcjonerskich i limitowanych.
Z jednym się z Tobą zgodzę,  też uważam że badają chłonność rynku. Wydaje mi się natomiast, że 500 egzemplarzy to górna granica i nie jest przestrzelona.  Nikt nie powiedział przecież że każdy komiks muszą sprzedawać w przedsprzedaży, pół roku, czy nawet rok to przecież niezły czas. Na pewno będą mieli strzały w postaci Rosińskiego, ale super że postanowili wydawać inne rzeczy.
Mimo to i tak spekulujemy, bo nie wiemy ile sprzedali danej pozycji.