Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 317075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #105 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 11:12:47 »
Szekak, fajnie że w sumie wymazałeś i to utwierdziło mnie w przekonaniu - wolę z grafiką z tyłu   :)
Ale w sumie jest mi to obojętne, bo mając Niffle nawet nie spodziewałem się takiej wersji w PL.
Teraz pora na Egmont i coś super z DC.

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #106 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 11:15:58 »
mi akurat ten projekt się podoba - spadające cyferki tez. chciałbym oczywiście w środku klasyczne „thorgalu ratuj!” z orbity, ale to pewnie zbyt poważne wydanie na takie wygłupy :)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #107 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 11:18:18 »
Haha, jesteście niesamowici  ;D Najwyraźniej we wszechświecie pewne są tylko trzy rzeczy: śmierć, podatki i malkontenctwo forumowiczów Gil... eee... KOMIKSpec  ;D Jest wydanie ekskluzywne - źle, nie ma wydań ekskluzywnych - źle. Mały nakład - źle, duży nakład - źle. Jest grafika - źle, nie ma grafiki - źle. Są cyferki - źle, nie ma cyferek - źle. Ubaw po pachy :)

Online Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #108 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 11:33:22 »
Nom, szokującym jest, że są różni ludzie o różnych poglądach i poczuciu estetyki! Powinno być jak wśród sekty jedynego słusznego obozu - jest przekaz dnia i jego się trzeba trzymać, piękne w swojej prostocie.


A tu jeszcze inna wersja okładki.



Oryginał:



Ciekawi mnie jakie by były wyniki sondy na fb wydawcy, jaka opcja by wygrała.
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Listopad 2019, 11:49:27 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online Castiglione

Odp: Libertago
« Odpowiedź #109 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 11:42:07 »
A tutaj wersja jeszcze bardziej pusta. Myślę, że powinna wszystkich przekonać.


Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #110 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 11:44:10 »
 :)

Nie wierzę jakoś w jakiekolwiek ankiety tego typu, a okładka powyżej mogłaby zostać uznana za plagiat jednej z okładek Koziorożca  ;)


Bender

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #111 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 15:53:35 »
Projektowanie to nie demokracja Szekak, niemniej zgadzam się, że ilustracji z tyłu być nie powinno.

Kolorowe kupiłem, ale tej wersji mówię pass, papier mnie nie przekonuje, zostanę przy Niffle.

Za to jak zaproponują Artist's Edition? I'm in.

Online Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #112 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 15:57:30 »
A co to jest ten Artist's Edition?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline vision2001

Odp: Libertago
« Odpowiedź #113 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 16:07:08 »
A co to jest ten Artist's Edition?
np. coś takiego: http://thorgalverse.blogspot.com/2014/08/kolekcjonerska-edycja-trzech-siostr.html

W IDW jest to seria wydań artystycznych komiksów, na które składają się zeskanowane oryginalne plansze, więc pewnie chodzi tu dokładnie o to samo. ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Listopad 2019, 16:11:11 wysłana przez vision2001 »

Offline JanJ

Odp: Libertago
« Odpowiedź #114 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 16:16:14 »
A co to jest ten Artist's Edition?

Tu masz prawdziwy Artist's Edition

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #115 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 21:32:04 »
np. coś takiego: http://thorgalverse.blogspot.com/2014/08/kolekcjonerska-edycja-trzech-siostr.html

W IDW jest to seria wydań artystycznych komiksów, na które składają się zeskanowane oryginalne plansze, więc pewnie chodzi tu dokładnie o to samo. ;)
To nie jest Artists Edition.
Albumy takie wydawane są zawsze w wielkości plansz. Tutaj mamy album niewiele większy od naszego deluxa. Więc jeśli miałby to być Thorgal to wymiar albumu byłby minimum 33,5 x 46 cm
Artists lub Gallery Edition przedstawiają zeskanowane w bardzo wysokiej rozdzielczości plansze w formacie 1:1.
Plansze te nie są w jakikolwiek retuszowane, czyli widać ich wiek, wady, ewentualne poprawki autora. Wydawane są głównie przez Amerykanów, ich ceny są od ponad 100 do 600 dolarów. Wszystko zależy jakie mają wersje. Niektóre zawierają jeden album lub historię, niektóre są zbiorem oryginalnych plansz i okładek danego artysty, a niektóre są podpisane przez autorów. Takie edycje mimo bardzo wysokich cen dość szybko się sprzedają , a te coraz rzadsze i te z podpisami osiągają ceny tysięcy $

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #116 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 21:51:29 »
jakiś czas temu wrzucałem zdjęcia gallery edition batmana kellego jonesa do mojego wątku z kolekcją.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #117 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 08:49:25 »
jakiś czas temu wrzucałem zdjęcia gallery edition batmana kellego jonesa do mojego wątku z kolekcją.
Widziałem, powiedz mi  proszę jaki nakład to miało i czy masz jakieś autografy/numerowanie.

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #118 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 08:51:53 »
nie ma numerowania ani autografu - nakład chyba w miarę duży. na mvm dostępne cały czas. ja kupiłem przed mfkig we wrzesniu - batmana i deadmana gallery po 375 pln/szt.

Bender

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #119 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 09:39:08 »
Niektóre nawet te limitowe wyprzedają się długo. Np Sin City.

Tu fajny przegląd, w miarę aktualny

https://aeindex.org/artists-edition-gallery-edition-original-art-archives-index/