Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 316967 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Libertago
« Odpowiedź #75 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 21:20:02 »
Thorgalowi inwestorzy chyba dostali kubeł zimnej wody na rozpalone głowy.
Mam dziwne wrażenie, że gdyby coś takiego wywinął Egmont to mielibyśmy szóstą stronę wątku o niegodziwości tego wydawcy.
Tu nie chodzi o inwestorów, kubły zimnej wody i podobne rzeczy, tylko o fakt, że reklamowanie wydania jako ściśle limitowanego, bez dodruków z jednoczesnym ukrywaniem planów wydania tego samego komiksu kilka miesięcy potem w takim samym kolekcjonerskim, wielkim formacie tylko w innej wersji (b-w - przez sporą część wręcz preferowanej) jest po prostu mocno nieuczciwe.

Bender

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #76 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 21:22:19 »
Fajna byłaby taka podwójna wersja czarno białą PLUS artist's edition.

Offline asx76

Odp: Libertago
« Odpowiedź #77 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 21:24:02 »
Panowie, toż przecie radować się trza, iż tak szybko pojawi się wydanie "Thorgala" w czerni i bieli, zwłaszcza że Gwiazdka za pasem ;) Kiedy wydawać, jak nie teraz, na Saturna? :P "Od przybytku (komiksów na rynku) głowa nie boli" ;) Prawdziwy komiksiarz powinien się jarać taką sytuacją niczym dziewica Orleańska na stosie, a nie marudzić że go nie stać! ;) Ja tam z wersji kolorowej zrezygnowałem, bo uznałem że za tamtą cenę kupię stertę innych pozycji, ale nigdy nie ośmieliłbym się narzekać na fakt pojawienia się extra edycji, co to to nie! ;)
999 egz. aż tak szybko chyba nie zejdzie, szczególnie po full wypas kolorowym wydaniu ;) Ale jeśli ktoś "trzęsie portkami", to przecież może czasowo zrezygnować z innych komiksów (które nie uciekną) i wyłożyć ciężko ukradzione złocisze na nowe wydanie "Thorgala" ;)

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #78 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 21:27:16 »
Co Wy gadacie za bzdury.
Wszędzie na świecie to są normalne praktyki. Komiksy mają wersje ekskluzywne kolorowe, ekskluzywne czarno białe, w powiększonym formacie, specjalne zbiorcze....
To normalna praktyka a widzę niektórzy szukają jakiś tajemniczych problemów.
Jeśli faktycznie planowali te wydania to tylko pokazuje biznesowe podejście wydawcy. To że zaplanowali to nie na jeden strzał, tylko na dłuższą metę.
Wydania te bardzo się różnią, a mi brakowało wersji cb na naszym rynku. Jak wielu z forum kupowałem Niffle.
Dla mnie tylko na plus, że wydali to za 289 zeta a nie znów z litografią za 500, tym u mnie mega przyplusowali. Jeszcze lepiej, że postanowili zachować ten sam format swoich wydań - bo na półce prezentować się będą doskonale.
Zaskoczyli mnie ptakiem czasu. Nie spodziewałem się innych tytułów niż Rosiński - dlatego jeszcze bardziej trzymam za nich kciuki, bo robią coś do czego inni wydawcy nie mają jaj.
Dzięki nim pierwszy raz widzę szansę na budowę runku nie tylko dla komiksiarzy, ale także dla tych, którzy jak ja oczekują od komiksów czegoś więcej.
A teraz ciekawi mnie co to za wydanie na rynek francuski.
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Listopad 2019, 21:29:45 wysłana przez Hans »

Offline Mruk

"W poszukiwaniu Ptaka Czasu"
« Odpowiedź #79 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 21:35:15 »
Na integral "W poszukiwaniu Ptaka Czasu" czekam od kilkunastu lat, odkąd Egmont wystartował z Mistrzami i Planszami Europy. "Piotruś Pan" się pojawił, "Ptak Czasu" nie. Ale 550 to za wysoka cena, będę musiał jeszcze trochę poczekać.

Myślę, że idealne wydanie dla tego komiksu to byłby album a la Scream (tylko z dobrą redakcją i korektą) w cenie ok. 200-250 zł. 550 to za dużo.

Droga galerio PolishComicArt.pl, jeśli to czytacie, rozważcie proszę w przyszłości albumy w nieco większym nakładzie i niższej cenie (ale w kolorze).
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Listopad 2019, 21:52:28 wysłana przez Mruk »

Itachi

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #80 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 21:37:56 »
Prawdziwy komiksiarz powinien się jarać taką sytuacją niczym dziewica Orleańska na stosie, a nie marudzić że go nie stać! ;)

Jak ja uwielbiam ten argument bijący amatorszczyzną. To już nie można mieć innego zdania, bo zaraz lament żeś biedak? ;)

myśle ze wersja cz-b była w planach wydawniczych na później. pozytywny obiór dwukolorowego szninkla i peany pochwalne wydań niffe  na forum i fb tylko przyspieszyły ten proces. ja jestem wniebowzięty tymi wydaniami. jak to chwyci to mamy komiksowy renesans. dla mnie porównywalny z wprowadzeniem przez egmont mistrzów komiksu. kto pamięta oburzenie na feralnego majora cz-b za 99 pln w 2004?

Jaki renesans? Czego? Okres idący du lepszemu trwa od 2012 roku i żadne wydania Libertago nie mają na to wpływu. Jest to po prostu kolejny segment rynku który znalazł swoją nisze, a ile potrwa zależy od umiejętności odnalezienie się na rynku przez dłuższy okres. Zasypywanie dobrem luksusowym na hurra w moim przekonaniu ma oczywiście zalety, jak i wady, które są codziennością na rynku konsumenckim. Rynek komiksu ma jednak pewne ograniczenia, nie jest z gumy, nie pęcznieje jak popcorn z mikrofali, ktoś przyrobi, kto inny odczuje.

Jesteście teraz na etapie ekscytacji, ja podchodzę do tego z chłodniejszą głową. Też się cieszę że wersja w bieli i czerni wyjdzie, ale mimo wszystko Zdradzoną Czarodziejkę oraz Wyspę Wśród Lodów brałbym w kolorze, chociaż jak poprzednio oba wydania mają swoje zalety. Biel z czernią podkreśla warsztat artysty, kolor dopełnia obraz scenerią która w pierwszych Thorgalach była cudownie obrazowa. Zimowe scenerie wypadają obłędnie, pisałem już o tym nie raz nie dwa ale w te kadry mogę patrzeć godzinami, niczym zahipnotyzowany.

Co Wy gadacie za bzdury.
Wszędzie na świecie to są normalne praktyki. Komiksy mają wersje ekskluzywne kolorowe, ekskluzywne czarno białe, w powiększonym formacie, specjalne zbiorcze....
To normalna praktyka a widzę niektórzy szukają jakiś tajemniczych problemów.
Jeśli faktycznie planowali te wydania to tylko pokazuje biznesowe podejście wydawcy. To że zaplanowali to nie na jeden strzał, tylko na dłuższą metę.

Z jakimi rynkami porównujesz? Zastanów się ile czasu budował się rynek amerykański czy francuski. Czy my zawsze musimy przechodzić w skrajności? Nie łykam tłumaczeń jakie dzisiaj padły, stąd mój pierwszy post dzisiaj. Reakcje są jakich się spodziewałem, dla mnie też to wszystko ładnie wygląda, ale obserwując to mam wrażenie że za szybko to wszystko leci, oby bańka mydlana szybko nie pękła. Już nie jednego czy drugiego zbawcą rynku nazywali.

Offline starcek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #81 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 21:39:36 »
Na integral "W poszukiwaniu Ptaka Czasu" czekam od kilkunastu lat, odkąd Egmont wystartował z Mistrzami i Planszami [...]

Droga galerio PolishComicArt.pl, jeśli to czytacie, rozważcie proszę w przyszłości albumy w nieco większym nakładzie i niższej cenie.
I zainwestujcie w lekcje języka polskiego - na naukę nigdy nie jest za późno!
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline asx76

Odp: Libertago
« Odpowiedź #82 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 21:40:52 »
Arcydroga Galerio PolishComicArt.pl,
kiedy można spodziewać się pięknego wydania "Zemsty hrabiego Skarbka"? ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #83 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 21:47:43 »
Arcydroga Galerio PolishComicArt.pl,
kiedy można spodziewać się pięknego wydania "Zemsty hrabiego Skarbka"? ;)

W kolorze, czy w czerni i bieli?

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #84 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 22:00:19 »
reklamowanie wydania jako ściśle limitowanego, bez dodruków z jednoczesnym ukrywaniem planów wydania tego samego komiksu kilka miesięcy potem w takim samym kolekcjonerskim, wielkim formacie tylko w innej wersji (b-w - przez sporą część wręcz preferowanej) jest po prostu mocno nieuczciwe.
Ale nie rozumiem, przecież tamto jest ściśle limitowanym wydaniem ekskluzywnym z dodatkami itp. najpełniejszym jakie jest obecnie dostępne na rynku i jakie pewnie będzie. IMO cz/b wydanie nie wypłynie zbytnio na ceny tego wydania, już nawet sam fakt, że Thorgal cz/b jest planowany na 5 tomów też pokazuje, że najpełniejszym i najważniejszym wydaniem pozostanie to kolorowe limitowane do 350/400 sztuk.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline NuoLab

Odp: Libertago
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 22:02:53 »
Zgadzam się z Itachim. To się może odbić negatywnie na sprzedaży innych wydawnictw. Nie kupiłem żadnego wydania z Libertago więc mogę tylko spekulować ale w moim przypadku nabycie takiego luksusowego tomu prawdopodobnie wywołałoby psychologicznego "moralniaka" i jedno-dwumiesięczny autoszlaban na inne zakupy komiksowe. A jak było u was nabywców Thorgali i Szninkli - wstrzymaliście się czasowo z zakupami czy nie ?

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 22:04:18 »
Ja się nie wstrzymałem bo nie musiałem (a może musiałem, ale nie chciałem? :P), ale jakbym miał wybrać czy full wypas wydanie od Libertago czy kilka/kilkanaście innych komiksów z innych wydawnictw, to bym wybrał wydanie od Libertago. Ja mam tyle komiksów do czytania obecnie, że jakość>ilość jakbym musiał wybierać.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Arion Flux

Odp: Libertago
« Odpowiedź #87 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 22:04:53 »
Fajna byłaby taka podwójna wersja czarno białą PLUS artist's edition.
To nic nie wiesz?! Przecież wydawca od początku miał w planach wydanie wersji kolor/B&W a la Sznikiel z B&W artist's ed. w pierwszej połowie 2020, wzbogacone o jeszcze nie odnalezione, ale już prawie, zaginione, nieznane szkice GR, dzieki którym - podobnie jak podano w opisie tego Thorgala - będzie można docenić kunszt Mistrza Grzegorza Rosińskiego.

P.S. Tak na marginesie to może ktoś z Was wie, kto był tym mistrzem G. Rosińskiego? No, i czy rzeczywiście rysował co najmniej tak dobrze jak GR?

[...] A jak było u was nabywców Thorgali i Szninkli - wstrzymaliście się czasowo z zakupami czy nie ?
Nie. Zacząłem kupować jeszcze wiecej, żeby wyjsc z depresji.

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #88 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 22:06:19 »
Co to jest to Artist's Edition? Jak przeznaczone głównie na rynek Francuski to faktycznie może być coś na rzeczy...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online parsom

Odp: Libertago
« Odpowiedź #89 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 22:10:49 »
Nie. Zacząłem kupować jeszcze wiecej, żeby wyjsc z depresji.

O, a myślałem że to tylko przy piciu działa...