Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 316978 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline JanJ

Odp: Libertago
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 15:12:56 »
Wydanie fajne, plus za okładkę. Szkoda tylko, że dalej pozostają przy tym ogromnym formacie. Osobiście na żadnej półce mi się to nie zmieści. W porównaniu Szninkla Libertago i Thorgala Niffle to wielkość samych kadrów jest nawet nieco większa w Thorgalu, a wymiary całego komiksu mniejsze. No i gruby offset w Niffle dla mnie wygląda lepiej.
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Listopad 2019, 15:14:28 wysłana przez janjedlikowski »

Offline Kalander

Odp: Libertago
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 15:40:42 »
Na to też zwróciłem uwagę przeglądając Thorgal i Szninkla. Duży format oznacza tam głównie duże marginesy, w edycji Niffle same rysunki prezentują się zdecydowanie okazalej.

Offline kenji

Odp: Libertago
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 17:19:00 »
Super info. Tylko dlaczego na takim papierze !!!!! ???

Przy okazji , czy ktoś posiada wydanie Niffle i podzieli sie informacja jaki został użyty papier ??

Offline Lyricstof

Odp: Libertago
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 18:43:47 »
Bardzo się cieszę, że zamówiłem "W poszukiwaniu ptaka czasu". Zapowiedzi niezwykle ciekawe  :) Sama polityka wydawnicza również.
@mack3 - moim zdaniem twoja wypowiedź celnie trafia w sedno.  :D
Niemniej sporo osób czeka na tego typu wydania, ale czy aż tyle?
Oby.
Szczerze mówiąc nie sądziłem, że to wydawnictwo tak prężnie zacznie działać. Powodzenia i oby każdy nowo wydany komiks był jeszcze bardziej dopracowany niż poprzedni.  :)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Itachi

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 19:22:47 »
Traktując ten album jako ciekawostkę może i bym kupił, ale musiałbym upaść na głowę aby kolejny raz wydać kupę kasy na praktycznie to samo. W tym samym roku, na przestrzeni dosłownie kilku miesięcy. Skoro Galeria to planowała od samego początku to dlaczego nie dała szansy wyboru na początku? Ano właśnie po to aby na fali optymizmu kupować wersję x2 droższą, no sorry ale tak to dla mnie brzmi. Jak tania wymówka.

Teraz macie taniej, mniej bajerancko w czerni i biele - przecież chcieliście!!!

Tempo wydań jest oszałamiające i niestety będą to odczuwały mniejsze wydawnictwa. Proszę nie piszcie mi tylko to wybór należy do czytelników itd. Przy takich kwotach nie zatrzymają się tylko najwytrwalsi, mający naprawdę sporo kasy na koncie i nie martwiący się o sprawy codziennie. Coraz częściej słyszymy że sprzedaż nie jest taka jaką planowali czy chcieliby Wydawcy...

Na zdrowych zasadach powinna ta sytuacja wyglądać następująco. Wydajemy obie wersje w tym samym czasie, częstotliwość wydań dopasowujemy do zainteresowania, a wybór wtedy rzeczywiście należy do kupującego.

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #65 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 19:37:06 »
itachi nie demonizuj. 500 pln miesięcznie na komiksy obstawiam ze z tego forum wydaje prawie każdy użytkownik. to jest 5-6 komiksów. po prostu zamiast wydawać na 3 prenumeraty i 5 marveli można sobie kupić 1 komiks.

Offline celtic

Odp: Libertago
« Odpowiedź #66 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 19:37:32 »
Dlaczego tak narzekacie że na kredzie, jeśli będzie taki papier jak we wcześniejszych wydaniach to będzie git.
Ja po BATMAN NOIR mam dość wysokiej jakości offsetu.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Gazza

Odp: Libertago
« Odpowiedź #67 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 19:41:04 »
Traktując ten album jako ciekawostkę może i bym kupił, ale musiałbym upaść na głowę aby kolejny raz wydać kupę kasy na praktycznie to samo. W tym samym roku, na przestrzeni dosłownie kilku miesięcy. Skoro Galeria to planowała od samego początku to dlaczego nie dała szansy wyboru na początku? Ano właśnie po to aby na fali optymizmu kupować wersję x2 droższą, no sorry ale tak to dla mnie brzmi. Jak tania wymówka.

Teraz macie taniej, mniej bajerancko w czerni i biele - przecież chcieliście!!!

Tempo wydań jest oszałamiające i niestety będą to odczuwały mniejsze wydawnictwa. Proszę nie piszcie mi tylko to wybór należy do czytelników itd. Przy takich kwotach nie zatrzymają się tylko najwytrwalsi, mający naprawdę sporo kasy na koncie i nie martwiący się o sprawy codziennie. Coraz częściej słyszymy że sprzedaż nie jest taka jaką planowali czy chcieliby Wydawcy...

Na zdrowych zasadach powinna ta sytuacja wyglądać następująco. Wydajemy obie wersje w tym samym czasie, częstotliwość wydań dopasowujemy do zainteresowania, a wybór wtedy rzeczywiście należy do kupującego.
Ale zasady są zdrowe. Kto zabrania komuś kupienia wszystkiego, albo wybierania?
Ja czekałem cierpliwie i się doczekałem. Nie zależało mi na poprzednim wariancie Thorgala. Wolałbym tańsze ekonomiczne i wciąż na nie liczę, ale b/w to opcja obok której nie mogę przejść obojętnie. Ba, wolę tą nawet, a kolorowe skompletuję wreszcie wydania egmontowe.
Na amerykańskim rynku takie praktyki (wciąż nowsze lepsze wydania, choć i ekonomiczne też wracają) to norma. Zeszyty, trejdy, ohc, omnibusy, absolute, library etc. Wolny rynek. Dla każdego coś miłego.
Zaczyna się jojczenie... Nagle te wszystkie bonusy wynikające z ekskluzywności przestały mieć wartość?
Sugeruję się pozbyć - będzie z jednego kolorowego na dwa cz/b (ale bez dodatków, autografu, etc).

Wydawca nie planował tego od początku, ale wsłuchał się w potrzebę rynku (płynąca z komentarzy tu i uwdzie), skalkulował i zapowiedział.

Radzę Ptaka też na hura nie kupować - kto wie czy za czas jakiś nie zapowiedzą grubszego wydania z prequelami i co wtedy będzie?
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Listopad 2019, 19:45:33 wysłana przez Gazza »

Online misiokles

Odp: Libertago
« Odpowiedź #68 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 20:00:47 »
Mój portfel też nie wytrzyma cz/b Thorgala, chociaż mam na niego ochotę, ale nie czuję się źle z tym faktem, że nie na niego nie stać a innych stać. Ba, nawet się cieszę że takie wydanie będzie.

Itachi

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #69 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 20:12:03 »
Wydawca nie planował tego od początku, ale wsłuchał się w potrzebę rynku (płynąca z komentarzy tu i uwdzie), skalkulował i zapowiedział.




Offline mack3

Odp: Libertago
« Odpowiedź #70 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 20:12:52 »
Wydawca nie planował tego od początku, ale wsłuchał się w potrzebę rynku (płynąca z komentarzy tu i uwdzie), skalkulował i zapowiedział.
Właśnie według słów wydawcy na fb (choć przyznam, że trudno mi w to uwierzyć) wydawca już wydając kolorowego Thorgala miał w planach wydać wersję czarno-białą. Innymi słowy - jeśli to prawda, to te wszystkie pisane wielkimi literami (pamiętacie grafiki promujące limitkę) hasła o 350 egzemplarzach nakładu "ściśle limitowanego" były pisane z wielkim uśmiechem na twarzy wydawcy - "Kupujcie. Tylko 350 egzemplarzy... + XXX egzemplarzy kilka miesięcy późnej, w wersji czarno-białej, o której teraz ani mru mru. A jakby się ktoś czepiał - to nie dodajemy litografii z malutkim podpisem Rosińskiego, no i przecież to jest inna wersja".

To jest tak, że gdybym był na miejscu wydawcy być może podjąłbym taką samą decyzję, która biznesowo sie na pewno broni. Ale skoro bym ją podjął to byłbym świadom, że gram (ujmując to łagodnie) nie do końca fair (jak to mawiają - pół prawdy to całe kłamstwo) i będą się pojawiać głosy takiej jak ten mój teraz. Więc bez pretensji. Albo... albo
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Listopad 2019, 20:39:21 wysłana przez mack3 »

Offline JanJ

Odp: Libertago
« Odpowiedź #71 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 20:28:03 »
No ciekawe co to za kolejna wersja na rynek francuski? Przecież już jedną wersję kolorową, taką samą jak u nas, puścili na rynek francuski.

Offline marceli

Odp: Libertago
« Odpowiedź #72 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 20:35:29 »
Jeżeli wydawca od początku planował wydanie czarno białej wersji to rzeczywiście trochę to jest nie w porządku, że o tym nie poinformował publicznie. Osoby kupujące mogłyby się zastanowić, którą wersję chciałyby kupić. Można co prawda wersję kolorową sprzedać i przejść na czarno białą ale niesmask pozostanie.

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #73 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 21:02:18 »
myśle ze wersja cz-b była w planach wydawniczych na później. pozytywny obiór dwukolorowego szninkla i peany pochwalne wydań niffe  na forum i fb tylko przyspieszyły ten proces. ja jestem wniebowzięty tymi wydaniami. jak to chwyci to mamy komiksowy renesans. dla mnie porównywalny z wprowadzeniem przez egmont mistrzów komiksu. kto pamięta oburzenie na feralnego majora cz-b za 99 pln w 2004?

Offline starcek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #74 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 21:05:12 »
Można co prawda wersję kolorową sprzedać i przejść na czarno białą ale niesmak pozostanie.
Thorgalowi inwestorzy chyba dostali kubeł zimnej wody na rozpalone głowy.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.