Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 317043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Libertago
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 17:01:29 »
Dlaczego wydali cykl drugi Ptaka Czasu pomijając pierwszy?
"Cykl drugi" to oryginalny cykl, wydany chronologicznie jako pierwszy.
Dopiero po latach autorzy zaczęli tworzyć prequel, zwany też gdzieniegdzie "cyklem pierwszym".

PS. Też jestem zwolennikiem wejścia w prace Andreasa, jeśli będzie taka możliwość. Taki Cromwell Stone w takim wielkim formacie to marzenie. A Rork od dłuższego czasu czeka na wznowienie Sideki (i pewnie się nie doczeka), na allegro ceny za tom 1 szybują, więc na pewno też by się sprzedał.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Listopad 2019, 17:03:44 wysłana przez mack3 »

Online misiokles

Odp: Libertago
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 17:54:52 »
Ja myślę, że nakład jest mocno przestrzelony i dziwię się, że nakład Ptaka Czasu jest większy od Thorgala o 150 sztuk który w Polsce jest absolutnym kultem.
Nakład jest OK, cena też jest OK. To bardziej zwolnili spekulanci, którzy na Thorgalach chcieli w krótkich czasie zarobić ale chyba się przeliczyli :) Tak więc Ptak Czasu będzie sobie schodził wolniutko w miarę jak ludzie dooszczędzają te pare stów. Libertago wyjdzie na swoje, czytelnicy też, rynek wtórny - już niekoniecznie :)

Itachi

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 18:04:16 »
kolejne albumy które możemy dostać to wg mnie rork - polishcomics jest oficjalnym sprzedawcą prac andreasa na europę centralną i wschodnią, więc mogą mieć łatwiejszy dostęp do autora. rork ma status kultowego w polsce, niedawno na rynek trafiły integrale. w sumie lekka niewiadoma.

Niech wydają, zaoszczędzę kasę. Dla mnie wydania Rorka od Sideci są doskonałe, te plansze nie potrzebują formatów nie wiadomo jakich rozmiarów, papierów z nie wiadomo jakich rejonów Persji... Czerń jest odpowiednio nasycona, papier ok. Dodatkowo stosunkowo niedawno zostały wydane ponownie, dostępne też były przez bardzo długi czas, także dla mnie jak wydawcy nie byłby to atrakcyjny cel.

Ja myślę, że nakład jest mocno przestrzelony i dziwię się, że nakład Ptaka Czasu jest większy od Thorgala o 150 sztuk który w Polsce jest absolutnym kultem.

Pragnę zauważyć że na Centrum Komiksu nadal wisi 8 sztuk tomu drugiego który wcale nie schodzi, od daty premiery według przelicznika nie zeszła ani jedna sztuka, ale oczywiście za stówkę więcej bo trzeba zedrzeć ile się da. Moim zdaniem te 400 sztuk nakładu było optymalne i zachęcało mnie do zakupu czegoś co ma nakład dopasowany to nazywania tego limitowanym itd.

Ptaka Czasu zamówiłem, ale bez litografii z podpisem bym podziękował pomimo tego że nastawiałem się na zakup od początku. Dyskusyjna jest dla mnie cena. Wystarczy policzyć na trzeźwo ile może kosztować wyprodukowanie takiego komiksu aby zrozumieć jak dobry jest to biznesplan, nakład też nie motywuje do natychmiastowego zakupu. Bez wątpienia przewagą tego komiksu jest kwestia braku go w kolekcji, dlatego decyzja należała w kategoriach tych lżejszych, ale na przykład z Thorgalem moje drogi się rozeszły. Mam symbolicznie pierwsze cztery rozdziały, z czego dwa należące do moich ulubionych, zauważam jednak mniejsze zainteresowanie, po w miarę częstej obserwacji rynku.

Midar

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 18:09:01 »
Nakład jest OK, cena też jest OK. To bardziej zwolnili spekulanci, którzy na Thorgalach chcieli w krótkich czasie zarobić ale chyba się przeliczyli :) Tak więc Ptak Czasu będzie sobie schodził wolniutko w miarę jak ludzie dooszczędzają te pare stów. Libertago wyjdzie na swoje, czytelnicy też, rynek wtórny - już niekoniecznie :)
Myślę, że przyspieszy w okolicy 24 grudnia, w końcu dla komiksiarzy, to prezent doskonały. Skoro ludzie na prezenty w okolicach „gwiazdki” byli gotowi płacić 500 PLN za artbooka Thorgala, to i tutaj pewnie nastąpi „owczy pęd”.

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #34 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 18:09:39 »
te komiksy od libertago idealnie trafiają do mnie. nowych komiksów kupuje relatywnie mało, wole wracać do znanych pozycji w fajnych wydaniach. comissions, plansze, absolutey, limitki - to mnie kręci od kilku lat.

Offline mack3

Odp: Libertago
« Odpowiedź #35 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 18:48:29 »
Dla mnie wydania Rorka od Sideci są doskonałe
Ale z tymi białymi opiłkami na czerniach (co najmniej w tomie 1), których nie powstydziłby się sam Egmont?

te plansze nie potrzebują formatów nie wiadomo jakich rozmiarów
Pewnie, że człowiek przeżyje bez Andreasa w wielkim rozmiarze, ale jeśli o jego mega dokładnym rysunku (choćby Rork 0, ale 1 i 2 też są super) powiedzieć, że nie potrzebuje "formatów nie wiadomo jakich" to o pracach którego artysty należy powiedzieć, że jego plansze "potrzebują"?
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Listopad 2019, 19:07:12 wysłana przez mack3 »

Offline parsom

Odp: Libertago
« Odpowiedź #36 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 19:15:53 »
Ale z tymi białymi opiłkami na czerniach (co najmniej w tomie 1), których nie powstydziłby się sam Egmont?

Opiłki, sropiłki. Ale że wszyscy wzdychają tam z błędem ortograficznym ("Ah") to już jest skandal i amatorszczyzna pełną gębą. Chociaż niestety dość powszechna w polskim komiksowie - w końcu kto by przejmował się tekstem, skoro są obrazki (vide - ogłoszenie wydawcy dotyczące Ptaka).

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #37 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 19:16:22 »
rork idealnie pasuje do tego formatu. cromwell zreszta tez.

Odp: Libertago
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 11:26:35 »
Mikołaj i Święta się zbliżają, w Wy nie wiecie co chcecie dostać pod choinkę ❗❗❗
Z przyjemnością pomożemy Wam i Waszym bliskim w podjęciu decyzji 😀
Jeszcze w tym roku przygotowaliśmy specjalną niespodziankę dla wszystkich fanów opowieści z dymkiem.
W odpowiedzi na Państwa wielokrotne prośby, postanowiliśmy wydać na naszym rynku zbiorcze wydanie albumu Thorgal w wersji czarno białej.
Poznaj przygody dzielnego wikinga w oprawie jakiej jeszcze w Polsce nie było. Powiększony format, specjalnie przygotowane plansze oraz czarno biała kreska pokażą nam kunszt Mistrza Grzegorza Rosińskiego w zupełnie nowym świetle.
Wydanie naszej Galerii PolishComicArt.pl oraz wydawnictwa Libertago będzie miało kilka niesamowitych smaczków.
Jednym z nich jest stworzona na nowo - tylko do tego wydania - okładka.
Drugim są dodatki, wśród których znajdą się nigdy wcześniej niepublikowane na świecie i ostatnio odnalezione rysunki Grzegorza Rosińskiego.

Parametry:
– numer ISBN 978-83-953828-6-4.
– wymiary: 290×360.
– papier kreda silk.
– Druk czarno/biały.
– Okładka twarda.
– 208 stron.
- 11 stron materiałów dodatkowych - w tym nigdy nie publikowane rysunki Mistrza.
– Nakład 999.
– Tłumaczenie - Wojciech Birek.
- Cena 289 zł.
- Premiera: połowa grudnia 2019 roku.

Zapraszamy ❗❗❗

https://www.facebook.com/341345759560848/posts/994377180924366/



ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 11:43:42 »
Szaleństwo, jak nie było wcale, tak teraz zalewają rynek wydaniami ekskluzywnymi. Tym razem nakład większy i cena przystępniejsza. I znów pojawia się u mnie myśl "może bym wziął" i pewnie znów rozsądek wygra, jak przy Ptaku Czasu.

Offline Gazza

Odp: Libertago
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 11:45:06 »
I to biorę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :))

Midar

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 11:47:52 »
Szaleństwo, jak nie było wcale, tak teraz zalewają rynek wydaniami ekskluzywnymi. Tym razem nakład większy i cena przystępniejsza. I znów pojawia się u mnie myśl "może bym wziął" i pewnie znów rozsądek wygra, jak przy Ptaku Czasu.
Dla mnie sprawa idealna. Pomogło mi to podjąć decyzję o rezygnacji z Ptaka czasu. Za to wezmę Thorgala bw, którego zawsze chciałem i zaoszczędzę sporo grosza na inne komiksy😀.

ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 11:51:45 »
W sumie patrząc na cenę Batman Noir, który miał podobny nakład, chyba taki Thorgal 200 stron, b&w, mógłby kosztować mniej?

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 12:02:45 »
Jest grzbiet! :D

Offset obowiązkowo poiwnien być.
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Listopad 2019, 12:05:16 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Martin Eden

Odp: Libertago
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 12:05:30 »
Niezłe tempo. I słusznie - trzeba wyciągnąć z rynku ile się da, zanim z przyklęku na jedno kolano siądzie na 4 literach.