Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 316996 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lyricstof

Odp: Libertago
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 19:39:01 »
Ciekawe czy takie wydanie miał właśnie ten komiks we Francji? Na pewno Loisel miał wydania ekskluzywne "Piotrusia Pana" - okładka imitująca skórę krokodyla oraz wydanie jego monografii. Ja bym widział w wersji Libertago komiksy innego autora, mianowicie Andreasa.  ;) Na początek "Rork"
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 20:24:42 »
To by musialy byc mega limitowane naklady, rzedu 100 sztuk. Komiksy Rosinskiego to u nas kult noeporownywalny z zadnym innym frankfonem.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline marceli

Odp: Libertago
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 21:05:34 »
Takiego Cromwella bym z chęcią przytulił w takim wydaniu.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 23:16:45 »
Mi się marzy coś ze Stanów po Polsku w wersji ekskluzywnej ........
 :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 08:21:58 »
Batman Noir?  8)

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 13:43:50 »
Hahahahahahahaha
Tak, tylko najlepiej aby co 2 strona była pofarbowana.

A tak serio to chciałbym jakieś Absoluty w wersjach PL.
Takiego Sandmana ze slipcase, Swamp Thinga, Watchmen czy Wonder Woman..... Death tez bym nie pogardził
A do tego jeszcze coś w takim formacie z Marvela.
A do tego z autografem rysownika lub scenarzysty - rozmarzyłem się  :)

Offline death_bird

Odp: Libertago
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 14:03:20 »
Dlaczego nie. Jeżeli rynek będzie postępował krok po kroku naprzód i ludzie będą gotowi dać 1-1,5 tysiąca* za tom... Będzie popyt to powinna się pojawić podaż. Może i taka nisza powstanie.

*cena z czapy; może być tak, że trzeba byłoby zapłacić dwa razy tyle.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Libertago
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 19:09:54 »
W dniu 15.11.2019 roku o godzinie 14:00 , rusza przedsprzedaż ekskluzywnego wydania komiksu: „ W poszukiwaniu ptaka czasu”.
Przedsprzedaż startuje u głównego dystrybutora: Planety komiksów oraz w Gildii.
Poniżej kilka informacji o tym albumie:

Szanowni Państwo,
chcielibyśmy ogłosić informacje dotyczące naszego najnowszego projektu: "W poszukiwaniu ptaka czasu".
Dzięki tej wspaniałej opowieści stworzonej przez  Régis Loisela (rysunek) oraz  Serge Le Tendre (scenariusz), możecie zanurzyć się w magiczny i niesamowity świat Akbaru, poznać dzielnego rycerza Bragona oraz Pelissę, którzy uczestniczą w pełnej niebezpieczeństw wyprawie jako wysłannicy księżnej-czarodziejki Mary.
Wszystko to w nowej imponującej odsłonie, w powiększonym formacie.
Dodatkowo w naszym wydaniu znajdziecie Państwo 27 stron dodatków związanych z komiksem, w tym dwunastostronicową i nigdy wcześniej niepublikowaną w żadnym albumie - pierwotną czarno-białą wersję przygód Pelissy w polskiej wersji językowej.

W skład albumu wchodzą tomy narysowane przez Régis Loisela:

1 MUSZLA RAMORA
2 ŚWIĄTYNIA ZAPOMNIENIA
3 ŁOWCA
4 JAJO MROKU

Parametry albumu:

– numer ISBN: 978-83-953828-5-7.
– wymiary: 290×360.
– papier kreda silk (arctic silk magno).
– Druk kolorowy + czarno/biały.
– Okładka twarda, ze złoceniami,  lakierowanymi elementami.
– 256 stron.
- 27 stron materiałów dodatkowych.
– Album limitowany, wyprodukowano 500 egzemplarzy, egzemplarze numerowane, każdy z odręcznym podpisem  Régis Loisela  na dołączonej litografii + 50 egzemplarzy nienumerowanych nieprzeznaczonych do dystrybucji.
– Tłumaczenie - Wojciech Birek.
-  Cena 550 zł.
-  Premiera: I połowa grudnia 2019 roku.

Przedsprzedaż u dystrybutorów rusza 15.11.2019 roku godzina 14:00 ❗

Zapraszamy ❗❗❗





Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 15:47:55 »
Ptak w porównaniu z komiksami Rosińskiego szału sprzedażowego nie robi (wolno schodzi). Na PK dopiero 17 szt. poszło. Myślę, że za dużo w krótkim czasie wyszło tytułów 500+ i ludzie mają zadyszkę finansową.
Ja myślę, że nakład jest mocno przestrzelony i dziwię się, że nakład Ptaka Czasu jest większy od Thorgala o 150 sztuk który w Polsce jest absolutnym kultem. Moim zdaniem to będzie sprzedażowy zawód, ale zobaczymy, ja swoją sztukę kupiłem i trzymam kciuki za to, że się mylę, ale myślę, że w takiej cenie to u nas w PL będą schodziły tylko mega klasyki w niskich nakładach, a te 500 sztuk to niski nakład wcale nie jest, tak wydawana jest bardzo duża ilość komiksów na naszym rynku w normalnych cenach.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 15:53:48 »
Bo wydawca uczy się rynku poprzez rozpoznanie bojem ;) To już chyba ustaliliśmy. Nakład Thorgala był zbyt mały, pewnie żałuje tego do dziś, więc Szninkiel już miał znacznie większy nakład. I sprzedawał się dość wolno. Z Ptakiem Czasu wydawca nie chciał popełnić błędu z Thorgala, a jednocześnie pewnie ma świadomość, że Loisel nie jest w Polsce tak popularny, jak Rosiński, więc nakład jest jaki jest. Też uważam, że zbyt duży, ale przede wszystkim dlatego, że dwa Thorgale i Szninkiel mocno nasyciły, jeśli nie wręcz przesyciły, rynek na rok 2019. Co za dużo to nie zdrowo.

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 16:35:05 »
kolejne albumy które możemy dostać to wg mnie rork - polishcomics jest oficjalnym sprzedawcą prac andreasa na europę centralną i wschodnią, więc mogą mieć łatwiejszy dostęp do autora. rork ma status kultowego w polsce, niedawno na rynek trafiły integrale. w sumie lekka niewiadoma.

mój drugi typ to marini - obtawiałbym niestety integral gypsyego, osobiście bym wolał drapieżców.

jeżeli cechą charakterystyczną ma być podpisana litografia to może bilal albo hermann?

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 16:39:27 »
Ja najpredzej bym obstawial Yansa w tej chwili - kultowy komiks + polski rysownik.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 16:51:56 »
nie byłem precyzyjny wystarczająco - chodziło mi o innych autorów niż rosiński:)

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 16:53:41 »
Dlaczego wydali cykl drugi Ptaka Czasu pomijając pierwszy?

Odp: Libertago
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 16:56:35 »
   Kultowy, ale tylko w przypadku pierwszych pięciu tomów bo reszta to katastrofa. Rysunki Kasprzaka tyłka nie urywają a scenariusze Duchateau to z tomu na tom coraz większy bełkot. Na dodatek jest bez problemu dostępny w ładnych zbiorczych wydaniach. Thorgal i Pelissa takowych nie mają i to pewnie po części powód popularności, w tym kierunku należałoby szukać raczej.

  Bo ten pierwszy nie jest chyba skończony jeszcze, a to drugi jest klasykiem. Coś jak Gwiezdne Wojny.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Listopad 2019, 17:00:39 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »