Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 317074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klint

Libertago
« dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 23:01:56 »
Czy ktoś się orientuje co to za agencja/wydawnictwo ? Czy poza THORGALEM i SZNINKLEM planują wydać inne komiksy Grzegorza Rosińskiego ? Bo chyba on jest kluczem.

Offline Kadet

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 23:33:43 »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 23:39:30 »
Tak, beda kolejne komiksy Rosińskiego jeszcze oprocz Thorgali. Nie wiadomo co, ale cos jeszcze na pewno bedzie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 06:55:50 »
Oby Yans 1-5.

Offline Teli

Odp: Libertago
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 07:27:01 »
To że wydadzą więcej z twórczości Rosińskiego jest więcej niż pewne biorąc pod uwagę to że póki co ich dotychczasowe inicjatywy rozeszły się naprawdę dobrze. Pytaniem dla mnie jest bardziej to czy wyjdą kiedyś poza Rosiński-verse ;) i wydadzą jeszcze innych autorów w formie kolekcjonerskiej? Jest sporo albumów zasługujących na ekskluzywne wydani,e jakie dostał Thorgal i Szninkiel, a póki Libertago dość dobrze wykorzystuje wąskie poletko niskonakładowych albumów kolekcjonerskich i robi to (moim zdaniem) lepiej niż Scream czy Egmont.

No i pozostaje jeszcze pytanie czy po całkiem niezłym początku będą się samodoskonalić robiąc coraz lepsze wydania z atrakcyjniejszymi dodatkami i inicjatywami czy staną w miejscu próbując, bez zbytniego przemęczania się, jak najlepiej wydoić krowę wedle sprawdzonego szablonu? Inicjatywa z autografem scenarzysty przy Szninkielu (mimo że nie wypaliła) dała mi nadzieję na to że jednak jest chęć i inicjatywa na nowe niespodzianki. Mam nadzieję że mimo porażki będą kombinować dalej - choć na razie przy drugim Thorgalu cicho.

Chyba tylko czas pokaże...

ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 08:38:04 »
Jest sporo albumów zasługujących na ekskluzywne wydani,e jakie dostał Thorgal i Szninkiel...

Ale nie oszukujmy się, żaden z nich nie cieszy się aż tak kultowym statusem, jak komiksy Rosińskiego. Thorgal i Szninkiel, to absolutny fenomen na naszym ryknu.

Bender

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 08:48:10 »
lepiej niż Scream czy Egmont.

Scream to na razie zaoferował plastikowe pudełko i tyle w temacie. Incal jest przewdzięcznym tematem na deluxy, ale na razie nie wykorzystali okazji.

Skoro w Libertago mają kontakty, to ja bym jednak liczył na jakiegoś franko klasyka po Rosińskim. Rosińskiego zresztą nawet zbytnio nie chcę. Po części Thorgala może kupiłbym jeszcze Yansa ale właściwie tylko dla rysunku bo czytać się tego nie da. Cała reszta Rosińskiego to dla mnie przeciętne komiksy nie warte deluxe treatmentu.
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Wrzesień 2019, 08:51:00 wysłana przez Bender »

Offline Klint

Odp: Libertago
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 09:00:04 »
Mam nadzieję że Skargę Utraconych Ziem pozostawią Egmontowi,który w końcu ruszy 3 cykl i wyda wznowienia :)

Offline Martin Eden

Odp: Libertago
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 09:00:43 »
Ja odnoszę się ze sporą rezerwą do pomysłu publikowania w tej formie czegoś, co nie było u nas publikowane w innej. Po prostu dlatego, że miałbym straszny dylemat, bo nie jestem kolekcjonerem rzadkich wydań, a te 4 stówki wolę przeznaczyć na kilka komiksów wydanych standardowo.
Jednocześnie rozumiem tych, którzy lubią mieć na swojej półce coś extra-limitowanego i podejrzewam, że prędzej czy później takie wydania staną się faktem.

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 09:35:44 »
Spokojnie, nic premierowego w takim wydaniu wydawane nie będzie moim zdaniem. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Martin Eden

Odp: Libertago
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 09:37:54 »
A ja właśnie nie jestem taki pewny. No ale to już zahacza o spekulacje, których na forum i tak już za dużo.

Online misiokles

Odp: Libertago
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 10:05:18 »
Jeśli chodzi o spekulacje - ja jestem przekonany że poza Thorgalem i Szninkielem nic więcej nie będzie :) Teraz żeby wydać komiks lepiej jest założyc firmę, wydać i zamknąć firmę ;)

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 10:06:51 »
Sam wydawca wspominał, że oprócz Thorgala pracuje już nad kolejnym projektem, więc to, że coś jeszcze będzie jest pewne. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline NuoLab

Odp: Libertago
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 10:44:14 »
Z deluxów to bym wziął jedynie grubo powiększone dwa pierwsze tomy Funky Kovala w czarnobiałym. Tak żeby w końcu było widać ten napis na rancie monety. W sumie Polch i Rosiński to kumple z jednej ławki, może się dogadają.

Offline Damballa

Odp: Libertago
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 15:21:57 »
Patrzę na tytuły które znam i chciałbym jeszcze w takim wydaniu, a mam też na uwadze coś co może chwycić na naszym rynku i jedyne co przychodzi mi do głowy, to: W poszukiwaniu Ptaka Czasu