Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 317067 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1650 dnia: Wt, 18 Maj 2021, 12:41:20 »
A czy wydawca mowil kiedy bedzie kalendarz Borgii?

Nie, to był jakiś wywiad o samym "Relaksie".

Offline turucorp

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1651 dnia: Wt, 18 Maj 2021, 12:43:40 »
właśnie do tego pił @turu kilka postów wcześniej. i stąd wywiązała się krótka dyskusja

Tak, bardzo wyraźnie to zaznaczyłem na początku i trochę nie rozumiem, dlaczego wielu forumowiczów nad tym przeskakuje.
Robienie magazynu komiksowego, szczególnie na takim etapie jak jest obecnie „Relax” to nie jest siedzenie i czekanie na oferty od twórców. Magazyn KOMPLETNIE nie ma marki, jest na pierwszym kroku jej budowania. I nie mówię tutaj o odcinaniu kuponów od tytułu, tylko o kreowaniu własnego charakteru.
No chyba, że wydawca uważa, że to mu wystarczy, a czytelnicy też nie są zainteresowani niczym więcej?
W takim razie przepraszam, ale miłego rejsu  :-\

Kwestia wyszukiwania prac z festiwali. Napisałem, też dosyć wyraźnie, że prace CO NAJWYŻEJ trafiają do katalogu, bo od wielu lat tendencja jest taka, że pojawiają się w nim komiksy wyróżnione i nagrodzone, ale już niekoniecznie te najbardziej mainstreamowe.
Opowiadanie bajek o tym, że króluje komiks artystyczny pozostawiam marudom :P
Bo nie jest to prawdą, chyba , że za „artyzm” uznamy robienie komiksów w modnych stylach i aktualnie popularnych tematach, w dodatku skrojonych pod festiwal?
To od umiejętości dobrego redaktora czy wydawcy zależy, co i kogo wyłapie na takich konkursach, bo siedzeniem i czekaniem aż ktoś coś podeśle, nic się nie zrobi.
A mainstreamu bywa tam sporo, tylko trzeba chodzić na wystawy konkursowe i uważnie studiować katalogi.

Kurcze, jeśli ja byłem w stanie tak wyłapać np. Krzyśka Budziejewskiego, to proszę mi nie wmawiać, że na konkursach jest sama artystyczna awangarda :/

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1652 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 16:58:24 »
Heh, widzę że on tę galerię stacjonarną otwiera na Mackiewicza w Warszawie. Niezła mordownia, konkretne slumsy  ;D Ciekawe czy on pochodzi z tamtej okolicy. Bo jeśli nie, to może mieć ciężko. A na pewno dodatkowe przeżycia mogą mieć potencjalni nabywcy oferowanych walorów, jak już lokalna społeczność zorientuje się co tam się sprzedaje i jacy klienci tam przychodzą ;)

Offline Dracos

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1653 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 20:32:44 »
Czy ja wiem jeszcze 5 - 10 lat temu bym się zgodził teraz to kompletnie inna okolica, a  i miejscowych tubylców ubywa.

Offline starcek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1654 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 21:47:24 »
Heh, widzę że on tę galerię stacjonarną otwiera na Mackiewicza w Warszawie. Niezła mordownia, konkretne slumsy  ;D [...]
Co ciekawsze mieli tam wyburzać te pawilony, co są po drugiej stronie, bo miało być przebicie trasy do Kijowskiej – ale teraz to chyba planach jest to na święty nigdy. W pawilonach był kiedyś mega zapyziały antykwariat. Wyprawa do niego, a do ułomków raczej nie należę, zawsze wywoływała u mnie dreszczyk emocji. Cudowna okolica.

Przez długi czas – ostatnio tam nie bywałem – dokładnie po drugiej stronie ulicy przy wiadukcie kolejowym można się było zaopatrywać w fajki z przemytu. I to, co można było zaobserwować w 5 minut dziwnym trafem było niewidoczne dla zapracowanych stróżów prawa. Taka to ciekawa najbliższa okolica.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1655 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 22:25:22 »
Czy ja wiem jeszcze 5 - 10 lat temu bym się zgodził teraz to kompletnie inna okolica, a  i miejscowych tubylców ubywa.

Nie tam ;) Tam jest dalej patologia  ;D

Co ciekawsze mieli tam wyburzać te pawilony, co są po drugiej stronie, bo miało być przebicie trasy do Kijowskiej – ale teraz to chyba planach jest to na święty nigdy. W pawilonach był kiedyś mega zapyziały antykwariat. Wyprawa do niego, a do ułomków raczej nie należę, zawsze wywoływała u mnie dreszczyk emocji. Cudowna okolica.

Ja to samo. Bać się nie boję, ale pójście tam np. wieczorową porą byłoby po prostu nierozsądne ;)

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1656 dnia: So, 29 Maj 2021, 14:30:42 »
może thorgale i inne będzie można tam odebrać. gamiko na ursynowie padło, voyeur do odebrania w ck.

Offline starcek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1657 dnia: So, 29 Maj 2021, 18:18:50 »
Tak, a gdy pójdziesz ciemną, zimową wieczorową porą, to w pakiecie dostaniesz test survivalu.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1658 dnia: So, 29 Maj 2021, 18:20:05 »
I czające się wilkołaki. Nie zapomnijcie o czających się wilkołakach. Teraz nawet za dnia wychodzą  :-\

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1659 dnia: Pn, 31 Maj 2021, 07:41:38 »
w najbliższą sobotę uroczyste otwarcie - wystawa m.in. prac polcha. ja się wybieram.

Offline Takesh

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1660 dnia: Pn, 31 Maj 2021, 08:42:13 »
Zamiast pieniędzy weźcie lepiej gaz czy cuś...

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1661 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 12:10:35 »
jednak uroczyste otwarcie będzie tylko dla osób z zaproszeniami, więc się nie wybieram:) zahaczę tam na pewno jeszcze przed fkw zobaczyć prace polcha.

Offline Chmielu

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1662 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 13:10:23 »
A tymczasem - w ekskluzywnej galerii ekskluzywne otwarcie ekskluzywnej wystawy dla ekskluzywnych ludzi.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline misiokles

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1663 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 13:19:11 »
Ogólnie otwarcia większości galerii artystycznych są limitowane i dla zaproszonych ludzi.

Offline Takesh

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1664 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 21:16:23 »
Ogólnie właśnie nie. Chyba, że chodzi o okres pandemi, to się zgodzę.