Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 318774 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Teli

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1545 dnia: So, 20 Marzec 2021, 09:49:18 »
W trzecim kwartale:
• Zalaminowany ekskluzywny włos z brody mistrza Rosińskiego - 500zł
• Zużyty pędzelek mistrza z limitowanymi resztkami złotej farby na włosiu - 650 zł
• butelkowane powietrze z pracowni mistrza w ekskluzywnej sygnowanej butelce po "Kubusiu" truskawkowo-malinowym który mistrz pił podczas malowania 25 planszy do 33 albumu Thorgala - 2000 zł

Jeśli przyznawano  by nagrodę Złotego Dojarza w kategorii komiksy wygrywali by chyba co roku.
Tymczasem zaraz stuknie rok od 3 tomu integrala, a o 4 tomie ani słychu. Tylko po co? Trzeba mielić Thorgala na jeszcze drobniejsze, ekskluzywne, atomy póki można. I doić ludzi na grubą kasę przy niemal zerowym wkładzie pracy sprzedając kubeczki i koszulki z 500% przebitką.
Pytanie ile czasu komiksiarze dadzą się golić jak stado baranów zanim sprawa się rypnie?

Offline misiokles

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1546 dnia: So, 20 Marzec 2021, 10:12:28 »
Czyli gadżety okołokomiksowe są niepotrzebne na rynku?

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1547 dnia: So, 20 Marzec 2021, 10:58:57 »
Problemem tego wszystkiego nie są ceny, bo już z założenia produkty premium są drogie, ale to, że premium te produkty to mają tylko cenę.

Offline Gazza

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1548 dnia: So, 20 Marzec 2021, 11:04:17 »
Czyli gadżety okołokomiksowe są niepotrzebne na rynku?
Potrzebne są ale wystarczy porównać z cenami w sklepach, które parają się tym od lat...
Kubek za ponad 50 zł? Realizowałem ostatnio kubek dla kogoś w empikfoto i naprawdę świetny kubek z zdjęciami wyszedł za niecałe 35 zł.

Offline Teli

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1549 dnia: So, 20 Marzec 2021, 11:17:26 »
Gadżety są potrzebne.
Tylko czy to zawsze musi być ekskluzywne, drogie i snobistyczne?
To nie służy popularyzacji tematu. Owszem światem rządzi pieniądz i nikt  Libertago nie broni sprzedawać kubka o wartości max. 25 zł za 49. To tylko ja jestem smutnym idealistą.
A co by się stało gdyby Egmont też się wziął za gadżety i trzepał np. koszulki z KiKa po 60 zł i kubki po 25 zł?




Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1550 dnia: So, 20 Marzec 2021, 11:24:56 »
Są dwie drogi: wydajesz porządne koszulki, świetnie zaprojektowane i z najwyższej jakości materiałów (jak robią to niektóre polskie firmy), które po milionie prań wyglądają jak nowe za wysoką cenę. Lub wydajesz koszulki fruit of the loom z na szybko wklejonym nadrukiem, które też nie są z bazaru, ale jednak tanie w produkcji i szybko się zużywają za powiedzmy średnie pieniądze typu 50 max 60 zł, bo znaczna część ceny to licencja. Ale nie robisz tak, że sprzedajesz koszulki, których produkcja i naniesienie obrazka kosztuje 20 zł,a reszta to nie wiadomo jakie opłaty.

Offline kv

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1551 dnia: So, 20 Marzec 2021, 11:51:23 »
To tak z ciekawości, ile powinien wg Was kosztować Predator 30th anniversary z 2018 r., wydany przez Scream Comics?

Offline Carnage

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1552 dnia: So, 20 Marzec 2021, 15:34:52 »
Pytanie ile czasu komiksiarze dadzą się golić jak stado baranów zanim sprawa się rypnie?

To jest Rosiński zatem można spokojnie założyć, że dadzą się golić jeszcze bardzo długo. Thorgal to jeden z tych komiksów, które są kupowane w Polsce z sentymentu przez sporą grupę ludzi kompletnie nie interesujących się obecnie komiksem i nie czytających nic poza tym tytułem. Jeden z najlepiej sprzedających się tytułów ostatniej dekady według listy Egmontu (obok Kajka i Kokosza i Asteriksa) i najczęściej dodrukowywanych.
Mają kurę znoszącą złote jajka i nie wahają się jej (nad)używać.
« Ostatnia zmiana: So, 20 Marzec 2021, 15:36:43 wysłana przez Carnage »
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1553 dnia: So, 20 Marzec 2021, 17:04:16 »
Do sentymentu dochodzi tutaj jakość. To naprawdę zarąbiste komiksy są.

Offline starcek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1554 dnia: Nd, 21 Marzec 2021, 21:57:51 »
Zwracam honor grafikom. To sam Mistrz zmasakrował Thorgala wykorzystanego na koszulce.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1555 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 10:02:49 »
Wzory fajne, ale żeby płacić 120 PLN za koszulkę? Znaczy żeby nie było, mnie stać. Ja nawet mogę płacić 100 PLN za bochenek chleba. Tylko po co???

Ciekawe jaka technika nadruku. Jeśli zwykły termotransfer, to będzie lipa.

Powinni też podawać gramaturę koszulek.

W tej chwili to nic innego jak kot w worku.

No jak to, piszą przecież: "Najwyższa jakość produktów. W kwestii jakości nie idziemy na kompromis, kupuj bez obaw.". Czyżbyś nie miał zaufania do PCA?  ;D ;D ;D

Czyli gadżety okołokomiksowe są niepotrzebne na rynku?

Zależy dla kogo. Dla mnie nie, nie korzystam w ogóle. Ale przecież takie gadżety na rynku funkcjonują. PCA nie jest pionierem takich gadżetów na polskim rynku.

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1556 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 10:57:15 »
  Ja to mogę nawet 130 złotych dać, ale ja bardzo mało chleba jem a są tu dużo bogatsi. Znaczy, żeby nie było.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1557 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 15:16:06 »
Bogatsi ode mnie? No nie sądzę....  ::)

Offline nayroth

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1558 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 18:30:36 »
Phi, prawdziwe chlebowe eksklusiwy chadzają i po tysioncpińcet i to w ojro!!

https://www.madridmetropolitan.com/made-in-spain-the-worlds-most-expensive-bread/

Za 130 pe-el-enów to można z takiego bochena najwyżej okruchów pozbierać  ::)

c08mk

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1559 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 18:38:17 »
Phi, prawdziwe chlebowe eksklusiwy chadzają i po tysioncpińcet i to w ojro!!

https://www.madridmetropolitan.com/made-in-spain-the-worlds-most-expensive-bread/

Za 130 pe-el-enów to można z takiego bochena najwyżej okruchów pozbierać  ::)
Cicho bo jeszcze wydawca podłapie i zrobi "Chleb Thorgala" z przepisu Aricii ...