Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 318899 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline JanJ

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1125 dnia: So, 28 Listopad 2020, 15:56:44 »
I dlatego dałem sobie spokój pod domknięciu "Kriss", "Louve" i przeczytaniu "Aniel", który tak mnie zirytował, że finalnie sprzedałem całość. Obecnie serial Thorgal pozostaje dla mnie miłym wspomnieniem z lat 90
Sprzedałes również główną serię??

Offline michał81

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1126 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 08:57:22 »
Sprzedałes również główną serię??
Wszytko. Serię główną, serie poboczne, artbook oraz album specjalny. Wszystko poszło kompletami. I nie mam zamiaru tego już wracać.

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1127 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 16:20:46 »
Info z Gildii:

"Dzień dobry

Niestety otrzymaliśmy kolejną wiadomość od wydawcy związaną z przesunięciem premiery komiksu Borgia - Wydanie zbiorcze.
Komiks już wyjechał z drukarni (dostaliśmy nawet jakieś egzemplarze) ale niestety okazało się że część nakładu posiada wady powstałe podczas wydruku. Wydawca odesłał komik do drukarni i czeka na informację na kiedy może być przeprowadzona reklamacja.
Niestety na razie nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty premiery.
Bardzo przepraszamy, rozumiemy że jest to kolejne przesunięcie. Jeśli nie chcą Państwo albo nie mogą już czekać na zamówienie to prosimy o kontakt i zwrócimy Państwu wpłatę. Jeśli w zamówieniu są inne tytuły poza tym to możemy wysłać je wcześniej a Borgię już oddzielnie jak tylko do nas w końcu dotrze.

Pozdrawiam"

Coś nie ma szczęścia ta Borgia.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Arne

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1128 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 17:58:43 »
Właśnie chciałem wkleić tą samą wiadomość :)

Kolejna żenada od Libertago.
Komiks miał wyjść kiedy, 15 października?
Jeśli ktoś planował kupić Borgię na prezent gwiazdkowy to może się czasem mocno zdziwić :D

Ciekawe czy prenumeratorzy Relaxu otrzymają magazyn w obiecanym (bonusowym) terminie, 3-5 dni przed premierą (czyli, jeśli dobrze liczę, najpóźniej 15 grudnia) :D

Zastanawiałem się nad tą prenumeratą, ale chyba jednak odpuszczę.

Offline Mruk

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1129 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 20:56:09 »
Kolejna żenada od Libertago.

Drukarnia wydrukowała album z wadami, no faktycznie żenada od Libertago straszna. Jak to Libertago mogło do tego dopuścić...

Offline Arne

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1130 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 21:18:03 »
Żenadą jest kolejne (szóste czy siódme?) niedotrzymanie terminu wydania i przełożenie na teraz już nie wiadomo kiedy. Przy ilu już swoich albumach mieli obsuwy wydawnicze? (oczywiście zawsze nie z ich winy - zawsze byli winni podwykonawcy).
Może więc niech zmienią podwykonawców - sporo jest w Polsce drukarni.

Offline xanar

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1131 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 23:01:34 »
Znaczy jak mają problem z prawie każdą książką to może podwykonawcy nie są problemem.
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Grudzień 2020, 00:11:46 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1132 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 00:07:56 »
Znaczy jak mają problem z pawie każdą książką to może podwykonawcy nie są problemem.
W sumie racja.

Offline nori

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1133 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 13:20:12 »
BosMan, matko boska, ludzie tracą biznesy, ogólnie rynek pracy w niektórych sektorach dostał mocno po dupie, a Ty żenadą traktujesz przesunięcie wydania komiksu, gdzie wydawca naprawdę jest uzależniony od mnóstwa współpracowników? Wszędzie w tym momencie w sektorze produkcyjnym są obsuwy, i niestety ciężko z tym walczyć. Rzeczywiście tragedia...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline fikander

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1134 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 13:36:44 »
Masz rację, pandemia daje się wszystkim we znaki. Jednak inni wydawcy radzą sobie całkiem dobrze, obsuwy są najwyżej kilkudniowe, a nawet nie ma ich wcale. Grudniowy pakiet Egmontu ukazał się 2 tygodnie przed terminem. W przypadku Borgii od Libertago sytuacja jest kuriozalna, bo przesuwali termin kilka razy, obsuwa jest już prawie dwumiesięczna i nadal nie wiadomo, kiedy to wydadzą. Biorąc pod uwagę, że to wydanie ekskluzywne, co jest podkreślane przez wydawcę na każdym kroku, powinni pomyśleć o jakiejś rekompensacie dla klientów, którzy zamówili i opłacili preordery, a teraz czekają na zmiłowanie wydawcy i drukarni.

Offline Arne

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1135 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 13:44:42 »
@nori:
Nigdy nie nazwalem tego tragedia.
A zenada tak, i owszem.
 I podtrzymuje moja opinie.
Ale oczywiscie masz prawo sie z nia nie zgadzac.

Edit:
I calkowicie zgadzam sie z opinia kolegi powyzej.
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Grudzień 2020, 13:48:22 wysłana przez BosMan »

Offline Gazza

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1136 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 14:41:00 »
(...)Wszędzie w tym momencie w sektorze produkcyjnym są obsuwy, i niestety ciężko z tym walczyć.(...)
Masz rację, pandemia daje się wszystkim we znaki. Jednak inni wydawcy radzą sobie całkiem dobrze, obsuwy są najwyżej kilkudniowe, a nawet nie ma ich wcale. Grudniowy pakiet Egmontu ukazał się 2 tygodnie przed terminem. (...)

Nie uogólniajcie panowie. Nie wszędzie i nie wszystkim. Oczywiście są obszary produkcji gdzie posypały się łańcuchy dostaw itp ale, że od lat pracuję w sektorze produkcyjnym (choć pośrednio) to zapewniam, że są takie gałęzie produkcji, w których jest albo dawno po problemie (pierwszy lockdown) albo nigdy takiego problemu nie było.

Podobnie jest w druku - są drukarnie, które nie wyrabiają i są takie, które nie mają problemów.

Dlatego daleki byłbym od generalizowania i demonizowania - nie bawcie się w oszołomów z oPOzycji ;)

Problem jak widzę - dotyczy drukarni z którą współpracuje Libertago. Egmont nie zalicza poślizgów, nie słyszę by inni wydawcy też mieli z tym problemy. I nie mam na myśli komiksów wyłącznie.

Sprawa Borgii mnie nie dotyczy więc nie oceniam, ale nie jest to fajne dla nabywców. Zwłaszcza jeśli przedpłacali. Oby sprawa miała szczęśliwy finał i produkt okazał się faktycznie dopieszczony.

Offline michał81

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1137 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 14:47:36 »
hm...... ta sytuacja z Borgią przypomina mi coś z przeszłości...... bo byli już tacy wydawcy, co to brali pieniądze w preoderach, a później przesuwali i przesuwali i jeszcze raz przesuwali datę wydania, tłumacząc się podobnymi rzeczami......, a potem znikali...... albo mam po prostu deja vu 

Offline nori

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1138 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 14:50:39 »
Należy także pamiętać, że jakby nie było, Egmont to potęga, zapewne drukarnie wolą wykonać terminowo zlecenia dla takiego molocha, który jednak gwarantuje odpowiednie zlecenia, niż dla jakiegoś Libertago, które ma o wiele mniej zleceń, do tego zapewne bardziej pracochłonnych (niby wysoka jakość produktu końcowego).
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Teli

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1139 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 14:52:46 »
A tragedia.

Bo jak wspomniano wyżej tylko Libertago ma problemy. Reszta wydawców ogarnęła pandemię. Zresztą żeby to był ich pierwszy wyskok ale zawsze winny jest ktoś inny, a wydawnictwo umywa ręce. Kto nie pamięta to przypomnę agresywnego kuriera który okazał się antyfanem Rosińskiego i w przypływie szału zniszczył całą paczkę podpisanych litografii :) Co rusz jakieś przygody. "Borgia" mi wisi. Ale zaczynam się martwić o przyszłość Thorgala.

Zresztą Gildia też już podchodzi do zapowiedzi L z rezerwą. "Borgia" wyleciał z przedsprzedaży do Gildyjnej zamrażarki czyli do w zapowiedzi zaś przy "Relaxie" można znaleźć dość ciekawą wytłuszczoną na czerwono notkę:
"Data premiery jest orientacyjna i może ulec zmianie. Będziemy się starali wysłać zamówienia przed świętami ale zależy to przede wszystkim od drukarni i dostawy do nas. Jeśli czasopismo dotrze za późno wysyłka rozpocznie się dopiero po świętach"

Drugi Thorgal B&W miał być przed świętami? Coś mi się wierzyć nie chce.
Kurde, naprawdę cały czas kibicuję Libertago bo na początku zaskoczyli pozytywnie, ale czuję się jak kibic polskiej reprezentacji... reszta jest milczeniem.