Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 317107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Martin Eden

Odp: Libertago
« Odpowiedź #90 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 22:10:54 »

P.S. Tak na marginesie to może ktoś z Was wie, kto był tym mistrzem G. Rosińskiego? No, i czy rzeczywiście rysował co najmniej tak dobrze jak GR?

To mógł być autor tego komiksu, co go - jeszcze pacholęciem będąc - GR znalazł kiedyś w jakichś powojennych gruzach. Tak przynajmniej napisali w Monografii. Taki mit założycielski znaczy.
Myślę, że na początek to dobry trop na drodze do ustalenia tego ponad wszelką wątpliwość.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #91 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 22:13:41 »
Co to jest to Artist's Edition? Jak przeznaczone głównie na rynek Francuski to faktycznie może być coś na rzeczy...

Tez jestem ciekaw, jakie macie info.

Offline pokia

Odp: Libertago
« Odpowiedź #92 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 00:07:23 »
kto pamięta oburzenie na feralnego majora cz-b za 99 pln w 2004?
Ja pamiętam. Kupiłem kilka lat (jakieś 8-10 lat) później używkę za 480 zł. I cieszyłem się jak głupi, bo wydawało się wtedy, że to okazja. Teraz nie jest tyle wart :)

Midar

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #93 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 00:41:38 »
Sorry, ale nie rozumiem. Co, komu przeszkadza dodatkowe wydanie bw. Argument, że ludzie by się zastanowili i wybrali wariant jest głupi. Przecież podstawowym wydaniem od Libertago jest ekskluzywny kolorowy Thorgal. Tylko to wydanie będzie pełne, min. 9 tomów.
Wydanie cz-b jest skierowane do entuzjastów, kolekcjonerów i wielbicieli wydań cz-b. Zamknie się maks. w 5 tomach i moim zdaniem jest świetnym uzupełnieniem kolekcji dla wielbicieli Thorgala. Było mnóstwo głosów za takim wydaniem (już po ukazaniu się pierwszego tomu od Libertago). Jeśli to problem finansowy, to bardzo dobrym w tym przypadku rozwiązaniem(o czym pisał Gaza), jest zakup twardo-okładkowych wydań Egmontu + cz-b od Libertago. Nie sądzę aby pojawienie się wydania cz-b Thorgala spowodowało spadek wartości kolorowego kolekcjonerskiego. Również cena moim zdaniem jest akceptowalna, zupełnie inaczej niż w przypadku Ptaka czasu, gdzie cena jest dramatycznie wysoka.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #94 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 01:14:59 »
Z jakimi rynkami porównujesz? Zastanów się ile czasu budował się rynek amerykański czy francuski. Czy my zawsze musimy przechodzić w skrajności? Nie łykam tłumaczeń jakie dzisiaj padły, stąd mój pierwszy post dzisiaj. Reakcje są jakich się spodziewałem, dla mnie też to wszystko ładnie wygląda, ale obserwując to mam wrażenie że za szybko to wszystko leci, oby bańka mydlana szybko nie pękła. Już nie jednego czy drugiego zbawcą rynku nazywali.

Może najwyższy czas przestać określać się mianem komiksowego „kraju trzeciego świata”. Może warto patrzeć na to co robią w krajach lepiej od nas rozwiniętych i czerpać z tego pełnymi garściami.
Może właśnie najwyższa pora przestać nam narzekać i cieszyć się z działań, które pomogą rozleklamować komiks w wielu grupach społecznych.
Patrząc na działania Libertago i Polishcomicart odnoszę wrażenie że ci goście doskonale wiedzą co robią.
Na ComicConie odbyła się świetna wystawa oryginalnych plansz do Szninkla połączona z premierą albumu. Oglądając oryginalne prace Rosińskiego szczękę zbierałem z podłogi. Dodatkowo repliki broni z komiksu, niesamowite.
Setki jak nie tysiące ludzi oglądających wystawę i pokazujących zainteresowanie tym co widzą. W rozmowach w kolejce kilka osób kupiło komiksy ot tak, z impulsu - z impulsu komiks za 6 stówek, wyobrażacie sobie. A jak pytałem czy zbierają to powiedzieli że rzadko kupują ale to im się spodobało   :o
Mam wrażenie że wydawcy ci celują nie tylko w nasze środowisko, ale też nieco szerzej i to widać.
Z przytoczonych cytatów wyraźnie widać, że wszystko zaplanowali i celują nie tylko w odbiorcę w Polsce, planując specjalne wydania na inne rynki.
Za wersję cb 5 stów bym nie dał, ale przygotowanie wersji nieco bardziej ekonomicznej za 289 zeta pokazuje to o czym wspomniałem : że goście doskonale wiedzą co robią.
I nigdzie nie nazwałem ich zbawcą rynku, napisałem jedynie, że doskonale trafiają w moje kolekcjonerskie gusta szukające w komiksach czegoś więcej.

Offline Gazza

Odp: Libertago
« Odpowiedź #95 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 08:02:37 »
@Itachi - zwracam honor! Jeśli faktycznie myśleli o takim wydaniu od początku mogli podzielić się planami z rynkiem. Nie zrobili tego - cóż... Nie martwiłbym się jednak na miejscu osób rozgoryczonych zakupem lepszego wydania - odsprzedaż to chyba nie problem, a mówimy tylko o 2 tomach. Zresztą - wydanie cz/b nie będzie kompletne (5x4). W sumie to z racji wciąż rosnącego uniwersum - czy jakiekolwiek będzie?

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #96 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 09:17:41 »
@itachi - renesans wydań kolekcjonerskich. do tej pory tego praktycznie nie było w polsce. przychodzą mi do glowy tylko inicjatywy tadeusza baranowskiego z "tffuj" i "na wypadek" oraz płócienne edycje ongrysa komiksów tegoż autora. było coś jeszcze w tym kierunku? okładki limitowane - czyli przeokładkowany komiks i tyle? śmiech na sali. batman noir? powiększone wydanie tego co wyszło w usa.

Offline asx76

Odp: Libertago
« Odpowiedź #97 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 09:20:16 »
W sumie to z racji wciąż rosnącego uniwersum - czy jakiekolwiek będzie?

Tyle że późniejsze części "Thorgala" są wyraźnie słabsze, a szczególnie nowe odnogi, co każe poddać w wątpliwość sens ich posiadania ;)

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #98 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 09:42:16 »
Sens ich posiadania może nie, ale sens ich wydawania w wypaśnym wydaniu za 500zł. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline asx76

Odp: Libertago
« Odpowiedź #99 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 09:54:14 »
To na szczęście nie mój problem, bo sobie z czystym sumieniem odpuściłem te wydawnicze luksusy ;)
Jak na razie nie ma pozycji w Libertago, która by mnie skusiła :P

A sens ciągnięcia "Thorgala" do samego końca w full wypas wydankach oczywiście jest, wszakoż kolekcjonerzy to napaleńcy którzy chcą mnie wszystko i nawet kiepskie scenariusze ich nie powstrzymają ;)

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #100 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 19:22:00 »
Cytuj
Przedstawiamy finalną wersję okładki czarno-białego zbiorczego wydania komiksu Thorgal.
Dziś także ruszyła jego przedsprzedaż 😀



Imo ta grafika z tyłu zupełnie niepotrzebna, lepiej by wyglądało jakby tam nic nie było.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #101 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 19:25:34 »
Mi się podoba, bez grafiki byłoby tak jakoś pusto  :)

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #102 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 19:26:07 »
Pusto i elegancko!

Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline GoNzO


Itachi

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #104 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 11:06:25 »
W trzech miejscach na okładce ^$@8% nas po oczach, że w tym wydaniu są cztery tomy. Mało, walnijcie jeszcze z sześć i będzie picuś glancuś! To jakaś nowa moda, ekskluzywne wydania z matematyką dla kilkulatków w tle? Jeden, dwa, trzy, cztery..?

Ten projekt jest naprawdę całkiem dobry, akurat mi się podoba ale te spadające cyferki to wymysł szaleńca z Azkabanu.