Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 316965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mruk

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1935 dnia: So, 20 Listopad 2021, 22:46:12 »
Cytat: Polishcomicart
Nie bez powodu wspominaliśmy ostatnio o serii LEGENDY POLSKIE, ponieważ w przyszłym roku planujemy edycję zbiorczego wydania wzbogaconą o specjalne dodatki 😍
A co będzie w albumie dowiecie się wkrótce.
Czekaliście na ten komiks?

Ciekawe, w jakim formacie. Ciekawe w jakiej cenie. Ciekawe, jaka będzie jakość przygotowania graficznego (tak, wiem, ekskluzywna oczywiście). Oryginałów zapewnie nie ma, bo egmont nie miał, a i na wystawach GR chyba nie były eksponowane. Czeka ich skanowanie z druku. Takich skanów za bardzo nie można powiększyć, to znaczy można, ale wygląda to bardzo słabo.

Polishcomicart dawno wyczerpał kredyt zaufania, więc przewiduję, że cena wyniesie 200-400 zł, jakość przygotowania będzie między skandaliczną a słabą, formatu nie jestem w stanie przewidzieć. Im będzie większy, tym gorzej będzie to wyglądać. Ogólnie przewiduję sukces na miarę jubileuszowego integrala Klossa. Może tylko jakieś dodatki fajne - szkice czy coś wygrzebane z archiwum GR...

Ale może pójdą śladem Relaksu i cena wyniesie "tylko" 60 zł, w porywach do 100. Nie tak ekskluzywnie. To w końcu tylko 100 stron komiksu...
« Ostatnia zmiana: So, 20 Listopad 2021, 23:22:27 wysłana przez Mruk »

Offline starcek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1936 dnia: So, 20 Listopad 2021, 22:53:29 »
[...]Oryginałów zapewnie nie ma, bo egmont nie miał, a i na wystawach GR chyba nie były eksponowane. Czeka ich skanowanie z druku. [...]
Rosiński jest mega chomikiem, przynajmniej tak się lansował na którymś spotkaniu autorskim, więc jest szansa, że możemy się lekko zdziwić. Choć skoro ekskluzywnego Thorgala wydają z materiałów egmontowskich, to faktycznie może być tak jak piszesz.

Biorąc pod uwagę rosnące koszty papieru i apetyt marszanda - może nawet już teraz trafiłeś z ceną 400 zł.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Midar

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1937 dnia: So, 20 Listopad 2021, 23:04:35 »
Egmont wydał to bardzo dobrze i to wydanie powinno być wznowione. Duży i „ekskluzywny” format jest przy Legendach nieporozumieniem.

Offline Mruk

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1938 dnia: So, 20 Listopad 2021, 23:23:43 »
Rosiński jest mega chomikiem

Oczywiście i wiele oryginałów ma, widzałem na wystawach Żbika, Pilota Śmigłowca, komiksy z Relaksu i inne. Ale skoro Egmont ich nie dostał, to sądzę, że tych akurat nie ma.

Zresztą wkrótce się przekonamy.

Egmont wydał to bardzo dobrze i to wydanie powinno być wznowione. Duży i „ekskluzywny” format jest przy Legendach nieporozumieniem.

Oczywiście masz rację, ale i tak sądzę, że wkrótce się przekonamy, gdzie Polishcomicart ma twoje zdanie na temat dużych i ekskluzywnych formatów.
« Ostatnia zmiana: So, 20 Listopad 2021, 23:30:58 wysłana przez Mruk »

Online JanJ

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1939 dnia: So, 20 Listopad 2021, 23:36:57 »
Sądząc po komentarzach z FB na pewno im zejdzie. Ja (nie)stety nie mam gdzie ustawić tego mega wydania, więc na 99% odpuszczam.

Zastanawia mnie jednak ta ich polityka informacyjna. Chyba nie ma innego wydawcy, który by tak sączył informacje, tak dużo publikował wpisów na FB z zerową treścią - czy wiemy, nad czym pracują, co to za kadr, więcej informacji niebawem itd. + reklama galerii w każdym poście... A potem każdy ich komiks wychodzi z obsuwą. Ja na ich miejscu to już bym przestał z tym nakręcaniem fejmu, tylko publikował jak rzeczywiście coś puszczą do druku i będą mogli podać wszystkie informacje dla danej pozycji.
« Ostatnia zmiana: So, 20 Listopad 2021, 23:39:09 wysłana przez JanJ »

Offline Incal

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1940 dnia: So, 20 Listopad 2021, 23:46:31 »
Fajna sprawa te "Legendy", niestety mając na uwadze wydawcę, to pewnie sobie odpuszczę. To raczej sentymentalna ciekawostka, niewarta "ekskluzywnej" ceny w jakiej zapewne zostanie wydana. Nie wspominając już o jakości, której spodziewam się marnej. Czyli stosunek ceny do jakości wypadnie zapewne negatywnie i to do kwadratu ;)

Offline O.

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1941 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 00:19:51 »
te "Legendy" to warte może ze 30zł ale i tak bym nie kupił

Cytuj
Czekaliście na ten komiks?
;D
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Listopad 2021, 00:33:37 wysłana przez O. »

Offline Midar

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1942 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 00:34:19 »
Na Facebooku euforia. Ludzie mało się nie posikają, wszyscy chyba myślą, że to będzie tanie i w dużym nakładzie. Ciekawe, co powiedzą, jak zobaczą cenę.

Offline Rodrigues

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1943 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 00:45:28 »
Okładkowa od egmontu wynosiła 35 zł. Teraz prawie tego nie można dostać. Na allegro jedyny egzemplarz 440. Przebywając w komiksowym niebycie nie złapałem się, ale jak widzę parę innych osób również by z chęcią nabyło to wydanie zbiorcze. Może Libertago wyczekało całkiem dobry moment. Obstawiam jednak, że cena wyniesie 300 i zakup dalej pozostanie w kwestii marzeń  :P.

Offline Pig-Pen

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1944 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 01:41:30 »
Teraz prawie tego nie można dostać. Na allegro jedyny egzemplarz 440.

To oczywiście marna pociecha, ale wczoraj ktoś na FB sprzedawał za 250 zł. ;)

Offline Arne

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1945 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 08:32:02 »
Olewam to wydanie, pozostaję przy Egmontowym - całkowicie mi wystarczy.

Offline starcek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1946 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 08:36:31 »
Ktoś finansuje sobie przyszłe wydanie.

Zakładam, że będzie jak z Thorgalem - powiększone materiały egmontowskie, trochę dodatków, brak okładek pomiędzy zeszytami i tradycyjnie jakieś kwiatki edytorskie, a może nawet cały nakład ubity jak "Borgia". Słowem - standard Libertago.

Po co się się wysilać, skoro ludzie kupią?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1947 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 12:53:52 »
Oczywiście i wiele oryginałów ma, widzałem na wystawach Żbika, Pilota Śmigłowca, komiksy z Relaksu i inne. Ale skoro Egmont ich nie dostał, to sądzę, że tych akurat nie ma.

Może narysował na nowo?

Offline Nephilim

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1948 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 13:08:14 »
Poza nazwiskiem nie jest to jakiś wybitny komiks.
Masa genialnych kadrów. Stawiam wyżej od drugiego Thorgala np. Scenariuszowo wiadomo, bajunia ale graficznie sztos.

Offline O.

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1949 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 15:31:52 »
Ja w falszym ciągu nie wierzę że ktoś chce to kupić  ;D