Autor Wątek: Liberated - gra i komiks w jednym  (Przeczytany 1152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Liberated - gra i komiks w jednym
« dnia: Cz, 14 Maj 2020, 13:15:53 »
Dzieło polskiego studia Atomic Wolf. Demo do sprawdzenia na Steamie (ograniczone czasowo, prawdopodobnie tylko do jutra - 15.05, bo udostępnione z okazji wirtualnej edycji targów Digital Dragons, docelowo będzie dostępna i na PC i na konsolach).

Poniżej zajawka z PSX Extreme (w recenzji dostała 8-, w Pixelu też dobra nota była) i trailer.




Link do strony Steam: https://store.steampowered.com/app/875310/Liberated/

PS. Wrzucam do Działu ogólnego, bo to ciekawy przykład jednej ze ścieżek rozwoju medium komiksowego. Poza tym do działu Gier rzadziej się zagląda, a szansa na sprawdzenie demka tylko teraz jest.
Ja od kiedy przeczytałem reckę mocno się na ten tytuł napaliłem, choć demko dopiero wieczorem będę w stanie sprawdzić.

PS2. Jest szansa, że dziś lub jutro pojawi się też demo gry Gamedec na podstawie prozy Marcina Przybyłka.

Offline gashu

Odp: Liberated - gra i komiks w jednym
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 19:49:44 »
Pomysł na łączenie gier i komiksów nie jest zupełnie nowy. Kiedyś ukazało się już coś takiego jak "Comix Zone", pozycja ponoć w pewnych kręgach kultowa.

Odnośnie "Liberated" (tak, nie grałem, więc się wypowiem  :P) - spotkałem się gdzieś z opinią, że gdyby zabrać cały ten komiksowy setting, zostałby nam dobry, lecz nie jakiś specjalnie rewelacyjny (ani rewolucyjny) shooter.

Offline Leyek

Odp: Liberated - gra i komiks w jednym
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 21:26:42 »
W Comix Zone kiedyś kawałek grałem, fajnie zrobione. Ale tam to fabuły raczej nie było.
Sprawdziłem wczoraj to demko Liberated i jako shooter było średnio (choć to może wina tego, że chodziło mi w dynamiczniejszych sekcjach w 15-20 fpsach) i chyba pod względem mechaniki czysto growej ogólnie będzie tak sobie. Graficznie też jest średnio, takie słabsze Inside, ale najistotniejsze jest to, że jest szansa na niezłą fabułę. Za dużo to demko nie pokazało, ale też nie zniechęciło mnie, żeby sprawdzić pełną wersję, choć już na pewno na konsoli :)

Offline Leyek

Odp: Liberated - gra i komiks w jednym
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 21:31:49 »
Jeśli ktoś wykupił Amazon Prime (teraz 49 zł/rok) to w zawartym też w nim Prime Gaming jest teraz Liberated do obebrania za free. Plus m.in. Control Ulitmate Edition, Rise of The Tomb Raider.

https://gaming.amazon.com/home

30 dniowy darmowy trial Prime'a można też wziąć.