Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 391246 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 00:11:30 »
Całość - 4 tomy. Jak trafi się okazja, to warto brać, bo to w stylu Aamy.

Offline moai

Odp: Kurc
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 07:13:46 »
Nie sięgaj po Lupusa, bo to nudy straszne. Ja Peetersa skreslilem po lekturze Lupusa, po Aamie odzyskalem wiare w niego :P

majkelus81

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 07:57:39 »
A tym czasem zapowiedź drugiego tomu Aamy, premiera podczas Festiwalu Komiksu w Krakowie.

http://www.kurc.com.pl/pl,20,artykul-tytuly-0-47,13-0.html?fbclid=IwAR0wfOKWNaKmeQGaQxd1QdxrA92bYWwhFy7-m7fccAlYkV_KssWWXjUolho

ramirez82

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 08:28:31 »
O, kto by pomyślał... ::)

Offline Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 08:38:16 »
Ile tej Aamy ma w sumie być i czy faktycznie tak dobra jak o niej słyszałem?
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 08:46:24 »
Cztery. Dobra jest. Oczywiście zaraz ktoś może stwierdzić, że nudna...

Małpisyn

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 09:31:30 »
Nie sięgaj po Lupusa, bo to nudy straszne. Ja Peetersa skreslilem po lekturze Lupusa, po Aamie odzyskalem wiare w niego :P

Sięgaj po Lupusa! To jeden z najwspanialszych komiksów. Ta nuda ma sens i jest celowym zabiegiem, tworzącym wspaniały klimat opowieści. Równie dobrze można powiedzieć, że filmy takie Jak Moon i Tinker Tailor Soldier Spy są nudne, ale przecież wiadomo, że ta "nuda" celowo tworzy niepowtarzalny klimat.

Offline moai

Odp: Kurc
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 09:35:54 »
Jak nie lubisz nudy i obyczajowych smutów to nie sięgaj :) Jak lubisz to bierz w ciemno, nie zawiedziesz się.

Offline LordDisneyland

Odp: Kurc
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 12:05:34 »
Ło matko :D

No to mam o czym myśleć :) Dzięki panowie, przyznam, że nie spodziewałem się takiego rozwoju sytuacji...
,, - Eeeeech.''

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 12:07:09 »
Drobna rada dla początkujących. Nie wpisywać w przeglądarce "Druuna" bez słowa "comic"  :'(

Offline Arion Flux

Odp: Kurc
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 12:56:47 »
Ło matko :D

No to mam o czym myśleć :) Dzięki panowie, przyznam, że nie spodziewałem się takiego rozwoju sytuacji...
Wygląda na to, że jestem anty-umysłem dla @moai, niczym jakiś pozyton względem negatonu (lub na odwrót, żeby nie obrazić nikogo).  Częstotliwość wibracji na membranie Eris zdaje się być bardzo podobna, ale występuje znaczne przesunięcie w fazie. {Pufff! ... i znikneli w błysku promieniowania gamma.}

Bo "Lupus" jest moim ukochanym komiksem i wcale nie jest nudny. Jest to rozwalająca obyczajówka w anturażu SF, który to anturaż byłby nawet zbędny, bo właściwie nic nie wnosi merytorycznego do rdzenia opowieści, oprócz tego, że jest niezbędny, bo dodaje opowieści niesamowitego kolorytu, tak trochę na zasadzie kontrastu między zwyczajnością i niezwyczajnością (polećmy sobie na inną planetę statkiem kosmicznym żeby zwyczajnie łowić ryby na wędkę, na ten przykład). 
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Lipiec 2019, 12:47:29 wysłana przez KukiOktopus »

Offline moai

Odp: Kurc
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:26:08 »
"Lupus" powinien się Tobie podobać.
Pod warunkiem, ze lubi obyczajowki. Ja nie specjalnie i oczywiscie nie powininem sie wypowiadac, bo przeczytalem moze ze 20-30 stron 1 tomu i dalem sobie spokoj. Ostrzegam tylko. Jak pisal Kuki, to nie jest komiks SF.

Wygląda na to, że jestem anty-umysłem dla @moai, niczym jakiś pozyton względem negatonu (lub na odwrót, żeby nie obrazić nikogo).
Teraz zastosujmy dialektyke heglowska i ze zderzenia tezy i antytezy, LordDisneyland musi sobie stworzyc synteze :)

Offline kenji

Odp: Kurc
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 14:46:09 »
aama -jest świetna
lupus - jest super
niebieskie pigółki - są świetne
RG - jest extra

ogólnie chyba lubie Peetersa:)

Lupusa czytałem dawno temu, podobał mi się bardzo. Chociaż pamiętam , że na samym końcu "zgubiłem się " w fabule... Obiecałem sobie przeczytać jeszcze raz i ewentualnie podzielić się swoim " problem" z szacownym forum. Chyba nadszedł czas aby właśnie to zrobić:)


Offline LordDisneyland

Odp: Kurc
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 15:21:47 »
"biorąc pod uwagę m.in. Twoj status rodzinny"



;)


,, - Eeeeech.''

Offline Megatron

Odp: Kurc
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 19:36:55 »
Wiadomo co z innymi pozycjami? Storm był opóźniany i od września miał być nadrabiany. Mamy marzec i nic takiego się nie stało. Podobnie Najemnik, niedługo rok od premiery i dostaliśmy dwa chude albumy.