Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 391180 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline nocny

Kurc
« dnia: Nd, 03 Luty 2019, 23:18:59 »
Wydawnictwo celujące w komiksy fantastyczne, przygodowe i inne z ostatnich 30 lat. Mainstream, ale również z wycieczkami na pobocza. Wydali między innymi "Bernarda Princ'ae", "Largo Wincha", "Niezwykłą podróż" czy "Storma".

strona www
Facebook




Offline Klint

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 21:35:07 »
Wydawnictwo celujące w komiksy fantastyczne, przygodowe i inne z ostatnich 30 lat. Mainstream, ale również z wycieczkami na pobocza. Wydali między innymi "Bernarda Princ'ae", "Largo Wincha", "Niezwykłą podróż" czy "Storma".

strona www
Facebook





Choć jestem wielkim zwolennikiem komiksu europejskiego jeszcze z niczym nie trafili w mój gust.
Niemniej liczę że jeszcze mnie zaskoczą ;)

Bender

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 22:09:03 »
Serio? Storm, Bernard Prince, Najemnik, Caza czy z nowszych Aama? Nic nie zaskoczyło?

Offline Spiff

Odp: Kurc
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 00:06:22 »
Serio? Storm, Bernard Prince, Najemnik, Caza czy z nowszych Aama?
...Vasco , Largo , Niezwykła podróź , Mechaniczna ziemia , Barbarella ...
Same  europejskie cudeńka !
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline roble

Odp: Kurc
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 01:44:04 »
Może Klint miał na myśli włoskie westerny.. ?

Offline KubciO

Odp: Kurc
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 08:14:01 »
Ja na tę chwilę od Kurca mam Storma i Niezwykłą podróż. Chyba tyle. Obie serie bardzo fajne. W kolejce do zakupu są Aama i Mechaniczna ziemia, ale to kiedyś.

No i jest jeszcze Druuna. Kiedyś się zastanawiałem, ale chwilowo nie jestem zainteresowany. Fabuła daje radę czy komiks ratuje jedynie piękna bohaterka?

Offline robbirob

Odp: Kurc
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 09:17:11 »
Może Klint miał na myśli włoskie westerny.. ?
No chyba :)
Kurcze, u Kurca jest dużo dobra, ostatnimi czasy nawet lepsze tytuły niż u Taurusa.

Offline Dracos

Odp: Kurc
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 09:32:07 »
A do tego przeważają wydania twardookładkowe i zbiorcze.

KamilM

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 09:45:45 »
Wiadomo coś kiedy można się spodziewać ostatniego tomu Druuny?

Offline Martin Eden

Odp: Kurc
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 09:47:46 »
Dla mnie Kurc już dawno zostawił w tyle Taurusa.
W tej chwili jest to jedno z wydawnictw, na którego zapowiedzi czekam szczególnie. Biorę od nich wszystko, co europejskie. Ostatni Bernard Prince to dla mnie mistrzostwo - stara szkoła narracji, gdzie na 44 planszach autorzy mieszczą kompleksową historię z postaciami drugiego planu, scenami równoległymi, wieloma lokacjami. Człowiek przechodzi te 44 plansze i ma wrażenie, że doświadczył całościowej, wyczerpującej opowieści.


Oczywiście możemy to roztrząsać: ilość kadrów, kupa tekstu w dialogach itd. Ale to nie nudzi - przynajmniej nie w Bernardzie Prince. Stara szkoła, która powinna być obowiązkowa dla obecnych autorów, którzy potrzebują 56 czy więcej plansz, dla których pojedynek musi trwać kilka stron, niczym w mandze.


Dlatego doceniam takich mistrzów jak Van Hamme, którzy potrafią konstruować historie wg tego wzorca.


Wspaniałe czasy sztuki komiksowej i Kurc nam je serwuje.


Dodatkowo zawsze kapitalnie wydane, świetny papier.

Bender

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 10:00:58 »
No i jest jeszcze Druuna. Kiedyś się zastanawiałem, ale chwilowo nie jestem zainteresowany. Fabuła daje radę czy komiks ratuje jedynie piękna bohaterka?

Obrazki bardzo dają radę. Tylko dla nich warto mieć ten tytuł, bo fabuła niezbyt.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 10:40:16 »
Dla mnie Kurc już dawno zostawił w tyle Taurusa.

Zdecydowanie.

Cholernie dobra, zróżnicowana oferta komiksu europejskiego. Od dawna przez wielu oczekiwana Druuna, reaktywowanie takich serii jak Largo Winch, Storm, Vasco, i drugie tyle innych zasług. Dla mnie jeden z najlepszych wydawców na rynku.

Offline vision2001

Odp: Kurc
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 11:58:01 »
No i jest jeszcze Druuna. Kiedyś się zastanawiałem, ale chwilowo nie jestem zainteresowany. Fabuła daje radę czy komiks ratuje jedynie piękna bohaterka?
Nie lubię komiksu niemego, którym jest Drunna #0. Ale jak "przeczytałem" tę część to od razu chciałem sięgnąć po #1 (btw - album 0 został stworzony 30 lat po albumie numerowanym u nas jako 1). A potem? Graficznie świetne, scenariuszowo różnie, strasznie nierówno, ciężko czasem wyłapać o co chodzi w wątkach fabularnych, bo coś gdzieś pourywali, gdzieś się okazało, że to był sen czy jakieś inne majaki.
Obecnie został do wydania 4 album, który na pewno też kupię. i może powinienem siąść raz jeszcze do tej serii i przeczytać ją w jak najkrótszym czasie, a może wyłapię nowe powiązania i smaczki zaprezentowanej opowieści?

Offline Martin Eden

Odp: Kurc
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 12:26:53 »
Istnieje coś takiego jak artbook "kobiety Serpieriego" wzorem "Kobiet Manary'?

ramirez82

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 12:27:04 »
...może wyłapię nowe powiązania i smaczki zaprezentowanej opowieści?

Powątpiewam, czy takowe znajdziesz, ale spróbować nie zaszkodzi.