Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 391187 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Kurc
« Odpowiedź #270 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 17:54:32 »
A ktoś czytał sam komiks ? Zastanawiam się nad zakupem, ale chciałbym uniknąć kupowania szmiry.
Komiks ten jest czarno biały, ale w necie wydawało mi się, ze gdzieś zobaczyłem plansze w kolorze, mógłby mnie ktoś oświecić ?

W kolorze jest tylko 5 album, który jest prequelem:
https://www.bedetheque.com/BD-Transperceneige-Tome-5-Extinctions-acte-1-367408.html

Kurc napisał, że wyda 3 tomy, więc pewnie bez prequela.
W USA wydaje tę serię Titan Comics w ten sposób:
Snowpiercer: The Escape Vol.1 - 112 stron - 1 album francuski  Le Transperceneige
https://titan-comics.com/c/100-snowpiercer-the-escape/
Snowpiercer: The Explorers Vol.2 - 144 strony - L'arpenteur i La traversée - 2 i 3 album francuski 
https://titan-comics.com/c/445-snowpiercer-the-explorers/
Snowpiercer: Terminus Vol.3 - 232 strony - Terminus - 4 album francuski
https://titan-comics.com/c/444-snowpiercer-terminus/

Prequel w kolorze:
Snowpiercer The Prequel: Extinction Vol.1 - 96 stron - Extinctions acte 1 - 5 album francuski
https://titan-comics.com/c/1463-snowpiercer-extinction/

ramirez82

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #271 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 16:10:24 »

Online JanJ

Odp: Kurc
« Odpowiedź #272 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 09:31:23 »
No szkoda, że to już ostatni album z Van Hammem. Ciekawe, czy wydadzą jeszcze tomy 21-22.

Offline Klima

Odp: Kurc
« Odpowiedź #273 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 05:44:53 »
Najnowszy tom Largo przesunięty na 17 marca :(

Offline Klima

Odp: Kurc
« Odpowiedź #274 dnia: So, 07 Marzec 2020, 06:53:17 »
W najnowszym Largo Winchjest zapowiedź kolejnego tomu już według scenariusza Erica Giacomettiego choć na okładce widnieje ciągle nazwisko Van Hamme. W każdym razie pozostaje się cieszyć że dostaniemy dalsze zeszyty :)

Offline keram2

Odp: Kurc
« Odpowiedź #275 dnia: So, 07 Marzec 2020, 08:05:37 »
Nie zeszyty, lecz albumy.

A pozostawienie na okładce nazwiska sławniejszego twórcy to normalny zabieg, np. nazwisko Rosińskiego na albumach Yansa rysowanych przez Kasprzaka.
Ważne, że polski wydawca poważnie podchodzi do sprawy i nie przerywa serii (jak podejrzewano).

Offline Jaxx

Odp: Kurc
« Odpowiedź #276 dnia: So, 07 Marzec 2020, 22:18:58 »

Ważne, że polski wydawca poważnie podchodzi do sprawy i nie przerywa serii (jak podejrzewano).


Gdyby tak jeszcze chciał ją zacząć...

Online Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #277 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 13:03:48 »
Martwi mnie tempo wydawania serii Storm... Jeden tom w 2018, jeden w 2019, teraz też nic nie słychać na temat kolejnego, a tu jeszcze koronawirus... Ktoś coś wie na temat tomu dziewiątego?
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #278 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 13:07:59 »
Coś kojarzę, że ostatni tom chyba miał opóźnienia w związku z chorobą tłumacza. Ale Kurc generalnie zwolnił jeśli chodzi o tempo wydawania, mniemam, że wydają na tyle na ile sprzedaż im pozwala.

Midar

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #279 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 14:22:24 »
Ja, to najbardziej czekam na Vasco.

Offline kenji

Odp: Kurc
« Odpowiedź #280 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 14:47:23 »
A ja na Aamę:)

Każdy na coś czeka

Offline Lyricstof

Odp: Kurc
« Odpowiedź #281 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 14:49:27 »
A mnie zastanawia sytuacja z Largo Winchem. Wydaje się, że pożądane, a wręcz konieczne byłoby wydanie tomów 5-6, 7-8. A nawet zaryzykowałbym 1-2, 3-4. I wtedy byłby piękny komplet. O ile do jakiegoś czasu rozumiałem nieustępliwość wydawnictwa w tym względzie, to po wydaniu czterech części Azymutu, trzech ponownie po WK, byłem mocno zdziwiony.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline tuco

Odp: Kurc
« Odpowiedź #282 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 14:56:17 »
A ja na Aamę:)

Każdy na coś czeka
Ja, to najbardziej czekam na Vasco.
ja zwyczajowo czekałem na większość oferty Kurca, ale gdy forumowy kolega uświadomił mi, że to przez to, że jak wielu z nas, również jestem tintinem, to zacząłem z pewną podejrzliwością spoglądać na stare francuzy. Poza tym:
- jak lubiłem pierwsze 3 Vasca, tak nie mogę przebrnąć przez czwartego, nie wiem, czy seria daje nura, czy ja się nią zmęczyłem,
- kolejny Storm to przecie powtórka poegmontowa, któż na niego czeka?
- Aama? no jaaa! co to to TAK!

ps.
mam wrażenie, że ostatnio (a może i w ogóle) Kurc oszczędza na korektach i redakcji, może i zawsze robili to amatorzy, ale teraz prawie wcale nie widać tej pracy, szczególnie bije to po oczach przy prawie zawsze doskonałych tłumaczeniach W. Birka
« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Marzec 2020, 15:35:51 wysłana przez tuco »

Online MarcusSz

Odp: Kurc
« Odpowiedź #283 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 19:31:40 »
A ja najbardziej z Kruc(owych) pozycji czekam na kolejną "Niezwykłą podróż" - uwielbiam te rysunki, i bardzo żałuję że jak chyba w 2018 w Łodzi był autor nie udało mi się pojechać. No i oczywiście Najemnik i Druuna zawsze miła dla oka  ;)

Offline Pawel.M

Odp: Kurc
« Odpowiedź #284 dnia: So, 21 Marzec 2020, 11:07:52 »
A ja muszę odszczekać wcześniej głoszoną opinię. Albo nie odszczekać, tylko zmodyfikować :D Jeszcze bodajże na forum gildii psioczyłem na pierwszy album Mechanicznej ziemi, coś w stylu, że scenariusz beznadziejny, a i rysunkowo gorzej od Azymutu. Wczoraj przed snem szukałem czegoś cienkiego do szybkiego wciągnięcia i jakoś zabrałem się za część drugą. No i jest o wiele lepiej - słusznym i zbawiennym było pozbycie się scenarzysty (Patricka Fitou), Andréae sam daje sobie radę o niebo lepiej.