Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 44366 razy)

Offline Konrad

Odp: Kurc
« Odpowiedź #270 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 17:54:32 »
A ktoś czytał sam komiks ? Zastanawiam się nad zakupem, ale chciałbym uniknąć kupowania szmiry.
Komiks ten jest czarno biały, ale w necie wydawało mi się, ze gdzieś zobaczyłem plansze w kolorze, mógłby mnie ktoś oświecić ?

W kolorze jest tylko 5 album, który jest prequelem:
https://www.bedetheque.com/BD-Transperceneige-Tome-5-Extinctions-acte-1-367408.html

Kurc napisał, że wyda 3 tomy, więc pewnie bez prequela.
W USA wydaje tę serię Titan Comics w ten sposób:
Snowpiercer: The Escape Vol.1 - 112 stron - 1 album francuski  Le Transperceneige
https://titan-comics.com/c/100-snowpiercer-the-escape/
Snowpiercer: The Explorers Vol.2 - 144 strony - L'arpenteur i La traversée - 2 i 3 album francuski 
https://titan-comics.com/c/445-snowpiercer-the-explorers/
Snowpiercer: Terminus Vol.3 - 232 strony - Terminus - 4 album francuski
https://titan-comics.com/c/444-snowpiercer-terminus/

Prequel w kolorze:
Snowpiercer The Prequel: Extinction Vol.1 - 96 stron - Extinctions acte 1 - 5 album francuski
https://titan-comics.com/c/1463-snowpiercer-extinction/

Offline ramirez82

« Odpowiedź #271 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 16:10:24 »

Offline janjedlikowski

« Odpowiedź #272 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 09:31:23 »
No szkoda, że to już ostatni album z Van Hammem. Ciekawe, czy wydadzą jeszcze tomy 21-22.

Offline Klima

« Odpowiedź #273 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 05:44:53 »
Najnowszy tom Largo przesunięty na 17 marca :(

Offline Klima

« Odpowiedź #274 dnia: So, 07 Marzec 2020, 06:53:17 »
W najnowszym Largo Winchjest zapowiedź kolejnego tomu już według scenariusza Erica Giacomettiego choć na okładce widnieje ciągle nazwisko Van Hamme. W każdym razie pozostaje się cieszyć że dostaniemy dalsze zeszyty :)

Offline keram2

« Odpowiedź #275 dnia: So, 07 Marzec 2020, 08:05:37 »
Nie zeszyty, lecz albumy.

A pozostawienie na okładce nazwiska sławniejszego twórcy to normalny zabieg, np. nazwisko Rosińskiego na albumach Yansa rysowanych przez Kasprzaka.
Ważne, że polski wydawca poważnie podchodzi do sprawy i nie przerywa serii (jak podejrzewano).

Offline Jaxx

« Odpowiedź #276 dnia: So, 07 Marzec 2020, 22:18:58 »

Ważne, że polski wydawca poważnie podchodzi do sprawy i nie przerywa serii (jak podejrzewano).

Gdyby tak jeszcze chciał ją zacząć...

Online Szekak

• Polubień: 1288
  • Zwyrodniały i godny pogardy bękart natury.
« Odpowiedź #277 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 13:03:48 »
Martwi mnie tempo wydawania serii Storm... Jeden tom w 2018, jeden w 2019, teraz też nic nie słychać na temat kolejnego, a tu jeszcze koronawirus... Ktoś coś wie na temat tomu dziewiątego?
Czerwone ślepia wpatrywały się w niego, tlące się jeszcze wstrętnym życiem, by po chwili zaszklić się i znieruchomieć.

Offline ramirez82

« Odpowiedź #278 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 13:07:59 »
Coś kojarzę, że ostatni tom chyba miał opóźnienia w związku z chorobą tłumacza. Ale Kurc generalnie zwolnił jeśli chodzi o tempo wydawania, mniemam, że wydają na tyle na ile sprzedaż im pozwala.

Offline Midar

« Odpowiedź #279 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 14:22:24 »
Ja, to najbardziej czekam na Vasco.

Offline kenji

« Odpowiedź #280 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 14:47:23 »
A ja na Aamę:)

Każdy na coś czeka

Offline Lyricstof

« Odpowiedź #281 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 14:49:27 »
A mnie zastanawia sytuacja z Largo Winchem. Wydaje się, że pożądane, a wręcz konieczne byłoby wydanie tomów 5-6, 7-8. A nawet zaryzykowałbym 1-2, 3-4. I wtedy byłby piękny komplet. O ile do jakiegoś czasu rozumiałem nieustępliwość wydawnictwa w tym względzie, to po wydaniu czterech części Azymutu, trzech ponownie po WK, byłem mocno zdziwiony.
Obejrzała się. Za nią był czarny las. Przed nią droga wśród szpaleru drzew. Droga ku przeznaczeniu. Opowieść trwa, pomyślała.

Offline tuco

« Odpowiedź #282 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 14:56:17 »
A ja na Aamę:)

Każdy na coś czeka
Ja, to najbardziej czekam na Vasco.
ja zwyczajowo czekałem na większość oferty Kurca, ale gdy forumowy kolega uświadomił mi, że to przez to, że jak wielu z nas, również jestem tintinem, to zacząłem z pewną podejrzliwością spoglądać na stare francuzy. Poza tym:
- jak lubiłem pierwsze 3 Vasca, tak nie mogę przebrnąć przez czwartego, nie wiem, czy seria daje nura, czy ja się nią zmęczyłem,
- kolejny Storm to przecie powtórka poegmontowa, któż na niego czeka?
- Aama? no jaaa! co to to TAK!

ps.
mam wrażenie, że ostatnio (a może i w ogóle) Kurc oszczędza na korektach i redakcji, może i zawsze robili to amatorzy, ale teraz prawie wcale nie widać tej pracy, szczególnie bije to po oczach przy prawie zawsze doskonałych tłumaczeniach W. Birka
« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Marzec 2020, 15:35:51 wysłana przez tuco »

Offline MarcusSz

« Odpowiedź #283 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 19:31:40 »
A ja najbardziej z Kruc(owych) pozycji czekam na kolejną "Niezwykłą podróż" - uwielbiam te rysunki, i bardzo żałuję że jak chyba w 2018 w Łodzi był autor nie udało mi się pojechać. No i oczywiście Najemnik i Druuna zawsze miła dla oka  ;)

Offline Pawel.M

« Odpowiedź #284 dnia: So, 21 Marzec 2020, 11:07:52 »
A ja muszę odszczekać wcześniej głoszoną opinię. Albo nie odszczekać, tylko zmodyfikować :D Jeszcze bodajże na forum gildii psioczyłem na pierwszy album Mechanicznej ziemi, coś w stylu, że scenariusz beznadziejny, a i rysunkowo gorzej od Azymutu. Wczoraj przed snem szukałem czegoś cienkiego do szybkiego wciągnięcia i jakoś zabrałem się za część drugą. No i jest o wiele lepiej - słusznym i zbawiennym było pozbycie się scenarzysty (Patricka Fitou), Andréae sam daje sobie radę o niebo lepiej.
seczytam.blogspot.com