Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 391333 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #90 dnia: So, 04 Maj 2019, 19:41:35 »

Offline Voitas

Odp: Kurc
« Odpowiedź #91 dnia: So, 04 Maj 2019, 23:14:50 »
Skończyłem ostatnio oba tomy Bernard Prince. Podobało mi się. Polecacie coś w podobnym klimacie?

ramirez82

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #92 dnia: So, 04 Maj 2019, 23:32:19 »
Coś podobnego chyba będzie ciężko znaleźć, ale jeśli szukasz przygody, to Largo Winch, Corto Maltese, czy Blueberry może cię zadowolą? Choć ja przede wszystkim poleciłbym inne serie Hermanna: Comanche, Jeremiah i Wieże Bois Maury.

Offline radioblackmetal

Odp: Kurc
« Odpowiedź #93 dnia: Śr, 08 Maj 2019, 09:06:26 »
Nowy, czwarty tom "Azymut" oraz wznowienie tomów I-III dostępne już w przedsprzedaży w sklepie Gildia. Kolejny tom Vasco także.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Spiff

- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Arthaniel

Odp: Kurc
« Odpowiedź #95 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 08:23:17 »
Drodzy, czy ktoś ma już 4. tom serii Azymut i mógłby wrzucić foteczkę, jak prezentuje się grzbiet na półce w towarzystwie tomów wydanych przez Wydawnictwo Komiksowe?

Offline jsm

Odp: Kurc
« Odpowiedź #96 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 08:28:26 »
U mnie to wygląda w sposób następujący:


Offline Murazor

Odp: Kurc
« Odpowiedź #97 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 09:14:29 »
Na minus: zdecydowanie cieńszy, przy tej samej ilości stron przez co logo też mniejsze. Po za tym zachowana jakość druku.

Jest też zmiana tłumaczenia kilku nazw, ale odnotowana na początku co się zmieniło.

Offline starcek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #98 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 10:06:58 »
Ktoś kojarzy, czy zapowiadana przez wydawnictwo książka Parowskiego ukaże się, czy niestety jego odejście oznacza kres planów wydawniczych?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Murazor

Odp: Kurc
« Odpowiedź #99 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 16:19:46 »
I jak ktoś jest perfekcjonistą, to może kupić wszystkie tomy od pierwszego i mieć takie same grzbiety.
Jasne. Mnie nie przeszkadza, ale napisalem, gdyby komus mialo ;)

Chyba trzeba dodać, że tłumacz pozostał ten sam, co w poprzednim wydaniu.
Nie sprawdziłem jednak, czy we wznowieniu tomów I-III zmieniono wspominane nazwy, czy zostało po staremu..
Tak, tak. Tlumacz ten sam i notka jest od niego. I mysle, ze zmieniono, bo jest cos w stylu "dla tych, ktorzy maja stare wydanie tutaj roznice: ...". Nie sa one duze, wiec nie ma sie co przejmowac

Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #100 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 19:50:12 »
Na Aaamę się nie nastawiam. Staram się pozostać realistą. Między poprzednimi dwoma było około roku przerwy.
Dlatego ja kupuję już większość  komiksów tylko po to, żeby wydawca miał kasę, a czytam jak jest całość. Niektóre cykle, które niepotrzebnie rozpocząłem, jednak przerwałem i będę czytał od początku jak pojawi się ostatni, bo z każdym kolejnym albumem nie pamiętałem poprzedniego. Mam tak np. z Harrow i Descenderem, że zacząłem czytać, ale pierwszą serię "porzuciłem" po czterech albumach, a drugą po dwóch. Oczywiście mam najnowsze albumy, ale folijkę zdejmę kiedy w końcu wyjdzie całość. ;) Jeszcze trochę to potrwa.
I tak samo Aama. Była premiera, to kupiłem na krakowskim festiwalu na stoisku wydawcy licząc na to, że tym zakupem pomogłem przyspieszyć wydanie trójki i czwórki. Oby tak. Azymutu cztery też na razie nie czytam (oczywiście kupiłem), bo czekam na piątkę. Tutaj strasznie mnie zdenerwowała zmiana tłumaczenia niektórych nazw. Bo już wiem, że jak będę powtarzał 1-3 z Wydawnictwa Komiksowego, to potem niezbyt miłe będą zmiany podczas wskoczenia do czwórki i piątki. Drugi raz tego komiksu nie kupię tylko dla tych nazw, więc trochę mnie tłumacz (tym bardziej, że to ten sam) zdenerwował decyzją, no ale nic nie zrobię.

Jedno mi się w tym wydawnictwie podoba. Zapowiedzieli, że na razie będą kończyć te serię, które już rozpoczęli. I bardzo dobrze, nie potrzebuję nowych otwarć tylko całości serii napoczętych.

Offline Martin Eden

Odp: Kurc
« Odpowiedź #101 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 19:57:52 »
Kurc jest u mnie w czołówce wydawnictw. Jakoś tak ich komiksy dobrze w łapie leżą. Nie umiem tego wytłumaczyć. Oferta też do mnie trafia.
Tej kwestii ze zmianami nie mogę zrozumieć. Prawa autorskie do przekładu należały do poprzedniego wydawnictwa? Azymut 4 dopiero czeka na mnie w księgarni.

Ja czytam w miarę na bieżąco jak do mnie przyjdzie. To zapominanie fabuły to coś, czego kiedyś człowiek nie doświadczał :). Ale ja po prostu wtedy odświeżam sobie lekturę jeszcze raz.

Offline radef

Odp: Kurc
« Odpowiedź #102 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 21:42:04 »
Z tego co wiem (lecz to informacja sprzed kilku miesięcy), na MFKiG miały się pojawić 3. "Mechaniczna ziemia" oraz 5. "Niezwykła podróż".
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline adamarluk

Odp: Kurc
« Odpowiedź #103 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 22:03:33 »
Z tego co wiem (lecz to informacja sprzed kilku miesięcy), na MFKiG miały się pojawić 3. "Mechaniczna ziemia" oraz 5. "Niezwykła podróż".
....i ostatnia Druuna

Offline Boro

Odp: Kurc
« Odpowiedź #104 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 23:09:00 »
Ja z kolei słyszałem o nowym tomie Storma we wrześniu, który jest moją ulubioną serią Kurca, a ostatnio wychodzi raz na rok :(