Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 391149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lipa

Odp: Kurc
« Odpowiedź #855 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 22:09:51 »
Opinie na goodreads różne, coś więcej?

Offline kenji

Odp: Kurc
« Odpowiedź #856 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 08:50:53 »
Warto tego Buddy'ego?

Czytasz stare komiksy ?
Takie które są specyficznie narysowane , historie są trochę naiwne i trochę infantylne …. To wtedy warto :)

Mimo ze kupuje dużo takich komiksów to Buddy całkowicie mi nie podszedł. Nawet nie doczytałem do końca.
Dużo lepiej czytało mi się Ramiro , Bruce Hawker,Bernard Prince , Bruno Brazil , Comanche czy Wieże Bois Maury.

Lubię stare komiksy. Lubię ten klimat. Lubię takie historie. Ale właśnie to Buddy jest takim komiksem od którego się odbiłem …

Tak wiec ja jestem na nie

Lipa> a zastanawiasz się nad wyborem Buddiego, bo ?

« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Styczeń 2022, 09:18:29 wysłana przez kenji »

Offline adamarluk

Odp: Kurc
« Odpowiedź #857 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 09:30:19 »
Opinie na goodreads różne, coś więcej?
Proste, przyziemne opowieści trapera z dzikiego zachodu. Nie uświadczysz tu spisków czy zawiłości fabuły raczej "życiowe" problemy - walka z siłami natury, próba przetrwania po wypadku, budowa chałupy itp. przedstawione klimatycznie, familijniie wręcz. Główny bohater to niezwykle serdeczna i przyjacielska postać.

Offline starcek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #858 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 12:00:46 »
@Lipa

Spróbuj obejrzeć odcinek serialu Domek na prerii. Jeśli dasz radę obejrzeć, to Buddy też jest dla Ciebie. Zgadzam się z opinią powyżej - komiks familijny.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #859 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 12:21:19 »
Buddy ma genialny kliamt i bardzo nowoczesną narrację jak na lata, w których powstał. W zasadzie mógłby powstać nawet dzisiaj. Nie ma ścian tekstu opisujących co się dzieje, nie ma chamskich ekspozycji w dialogach, jest dużo przestrzeni. Rewelacja, dla mnie komiks w ścisłej czołówce tegorocznych, czego się zupełnie nie spodziewałem.

Offline Nephilim

Odp: Kurc
« Odpowiedź #860 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 14:12:59 »
Czytasz stare komiksy ?
Takie które są specyficznie narysowane , historie są trochę naiwne i trochę infantylne …. To wtedy warto :)

Mimo ze kupuje dużo takich komiksów to Buddy całkowicie mi nie podszedł. Nawet nie doczytałem do końca.
Dużo lepiej czytało mi się Ramiro , Bruce Hawker,Bernard Prince , Bruno Brazil , Comanche czy Wieże Bois Maury.

Lubię stare komiksy. Lubię ten klimat. Lubię takie historie. Ale właśnie to Buddy jest takim komiksem od którego się odbiłem …

Tak wiec ja jestem na nie

Lipa> a zastanawiasz się nad wyborem Buddiego, bo ?
Dorzucę jeszcze Lester Cockney. Pięknie narysowany i w mega ciekawych realiach.

Offline PawelC

Odp: Kurc
« Odpowiedź #861 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 19:21:51 »
Jak przedmówcy wspomnieli, Buddy to nie komiks akcji jak większość tego co wyszło u mas o dzikim zachodzie, a środek ciężkości jest umieszczony zupełnie gdzie indziej - na warstwie obyczajowej i emocjonalnej.

Moim zdaniem to świetnie przedstawiona historia rodziny próbującej po prostu przetrwać w danych realiach, opowiedziana w sposób bardzo przyziemny i nastrojowy a jednocześnie z powodu realiów tamtych czasów obfituje w wydarzenia niezwykłe. Wielkim atutem tego komiksu jest też to, że jest to komiks rodzinny jak mało który, nadaje się świetnie zarówno dla dorosłych jak i dzieciaków.

Najbliżej temu komiksowy jeśli chodzi o stronę narracyjną i ogólnie podejście do tego co i jak autor chce przekazać to komiksy Cosey'a (Jonathan), obaj autorzy pracowali razem i wzajemnie się inspirowali.

Ciekawym aspektem serii jest również to, że postacie wraz z czasem się starzeją. Autor wprowadził ten aspekt od samego początku świadomie i jest to w sumie coś niedziennego jak na dłuższą serię.

Ja polecam spróbować przynajmniej pierwszy integral, jak nie podejdzie to trudno, ale imo warto dać szansę.

Offline Lipa

Odp: Kurc
« Odpowiedź #862 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 19:24:34 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

Offline tuco

Odp: Kurc
« Odpowiedź #863 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 19:29:56 »

Ja polecam spróbować przynajmniej pierwszy integral, jak nie podejdzie to trudno, ale imo warto dać szansę.
choć później będzie (czasami) trochę więcej akcji i ciut realniej graficznie (szczególnie w stosunku do pierwszego albumu); nie dal każdego są to atuty, aczkolwiek wielu tak woli.

Offline Konrad

Odp: Kurc
« Odpowiedź #864 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 03:57:33 »
Znamy już cenę 2 tomu Buddy'ego Longwaya - 139,90 zł, czyli 20zł więcej niż za poprzedni
https://www.gildia.pl/komiksy/510738-buddy-longway-2-kathleen-i-jeremy

Offline laf

Odp: Kurc
« Odpowiedź #865 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 07:21:45 »

Offline tuco

Odp: Kurc
« Odpowiedź #866 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 08:34:36 »
Ło Jezu, jak to jest pięknie narysowane  :)
Jeśli komukolwiek przeszkadzała ciut mniej realistyczne kreska w pierwszych albumach, niech koniecznie sprawdzi następne!

Offline Konrad

Odp: Kurc
« Odpowiedź #867 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 08:36:05 »

Offline Takesh

Odp: Kurc
« Odpowiedź #868 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 09:13:41 »
Z jednej strony graficznie wygląda ciekawie, ale jak patrzę na te płaskie postacie z okładki... Ta kobieta to jakiś patyk z rękoma dziwnie wystającymi. Ani to poprawnie anatomiczne, ani zwierzęco, jakoś dziwnie dla mnie.

Plansze wewnątrz podobne nawet z ludźmi (ktoś w wannie). Ale klimat jest, kolory fajne.

Poczekam na opinie scenariusza. Bo jeśli dobry, to zaryzykuję. Jeśli przeciętny, to odpuszczę.

Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #869 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 09:34:13 »
Pięknie to wygląda.