Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 391339 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Kurc
« Odpowiedź #825 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 17:43:12 »
Nie boj nic, na incalu maja 🙂

Offline sad_drone

Odp: Kurc
« Odpowiedź #826 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 19:37:40 »
Debatuje nad wejściem w serię vasco, mozecie mi panowie doradzić jak jest z jakością fabuły i poziomem ramotkowości w tym tytule ? Z frankofonów czytałem i lubię np blueberrego, pasażerów wiatru, corto maltese, jak vasco wypada w porównaniu do wymienionych ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline deFranco

Odp: Kurc
« Odpowiedź #827 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 20:39:49 »
Z ciekawości też bym się podczepił pod to pytanie. Chociaż ciężko o obiektywizm,
bo każdy odczuwa inaczej. Vasco czytałem tylko dwa pierwsze albumy i dla mnie raczej niestrawny.
Kocham starocie, ale akurat te kostiumowe średniowieczno-renesansowe
typu Vasco, Ramiro mi nie podeszły. Tu zdecydowanie wolę młodsze serie.
Pasażerowie wiatru to dla mnie półka wyżej. A pomiędzy Vasco a Corto
to jest przepaść na korzyść tego drugiego. Vasco nawet przy nim nie leżał.
Ale jak pisałem, czytałem tylko dwa albumy.
Też mnie ostatnio korci by iść do czytelni i poczytać dalej tego Vasco, stąd moja ciekawość  ;)

Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #828 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 20:47:04 »
Wymieniłeś najlepsze serie w historii europejskiego komiksu, absolutną czołówkę. Tam już mało czego brakuje, jeszcze Wieże Bois-Maury i coś się może jeszcze znajdzie. Vasco obok Corto, Pasażerów czy Blueberry'ego nawet nie leżał. Może im buty czyścić, jak dostanie pastę.
Ale jest w porządku.
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Listopad 2021, 20:48:42 wysłana przez Death »

Offline sad_drone

Odp: Kurc
« Odpowiedź #829 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 21:31:24 »
Dzięki panowie, to w takim razie spasuje, nie mam miejsca na półkach na tylko w porządku serie ;)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline kenji

Odp: Kurc
« Odpowiedź #830 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 21:41:30 »
Mi za drugim podejściem Ramiro podszedł. NajgorsZy pierwszy tom, pierwszego tomu. Później już jest fajnie. Dlatego tez postanowiłem sprawdzić Vasco. Odszukałem stare tomy Pegasusa i zobaxzymy czy podejdzie

Uwielbiam styl  Vance. Wiec jak nawet scenariusz w Ramiro niedomaga to strona graficzna się broni. W Vasco chyba tego nie będzie. Ale nie skreślam pozycji


Offline kosmoski

Odp: Kurc
« Odpowiedź #831 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 22:12:41 »
Aktualnie jestem w 2/3 zbiorczego nr 3 i mnie Vasco oczarował. Przede wszystkim rysunkowo, budynki i cała infrastruktura to dla mnie naprawdę top. A i fabularnie jest naprawdę spoko, zwłaszcza że nie tylko cukierkowo.
W mojej osobistej hierarchii Vasco miażdży chociażby Brazila, Hawkera czy Cockneya, trochę to dla mnie taki Jeremiah późnego średniowiecza:)

Offline adamarluk

Odp: Kurc
« Odpowiedź #832 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 22:23:41 »
Przychylam się do powyższego, scenariusze Vasco zdecydowanie się bronią.

Online Midar

Odp: Kurc
« Odpowiedź #833 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 23:06:27 »
Dla mnie też jeden z ulubionych tytułów. Zwykle nie mogę doczekać się kolejnego tomu. Kawał porządnie przedstawionych realiów historycznych. Rysunki zawsze długo podziwiam (zwłaszcza architekturę) i do tego ciekawe scenariusze.

brvk

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #834 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 23:21:04 »
Czytając Vasco myślałem "ale to się zestarzało", "ale drewniane postaci", "ale oklepany scenariusz" i łykałem tom po tomie. Magia lektury.

Offline Nephilim

Odp: Kurc
« Odpowiedź #835 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 00:10:07 »
Debatuje nad wejściem w serię vasco, mozecie mi panowie doradzić jak jest z jakością fabuły i poziomem ramotkowości w tym tytule ? Z frankofonów czytałem i lubię np blueberrego, pasażerów wiatru, corto maltese, jak vasco wypada w porównaniu do wymienionych ?
Straszna ramota. Scenariuszowo naiwny kloc a rysunkowo słabizna. Zero detalu, kwadratowa dynamika i wszystko jedną grubością piórka, jak w katechizmie ;)

Online vision2001

Odp: Kurc
« Odpowiedź #836 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 12:08:03 »
Cytuj
Wielka Brytania, rok 1927. Emilien i Noemie wiedzą już, że za tajemniczą Trzecią Osią kryje się Japonia! Zainteresowani znajomością niezgłębionych technologii, jej przywódcy próbują przekonać dzieci, aby przyłączyły się do ich rozjemczej misji. Okazuje się, że stworzona przez nich armia potężnych robotów ma rzekomo za cel narzucić pokój toczącym wojnę krajom.
Lecz czy prawdziwe intencje Japończyków są tak szlachetne? Co by się nie działo, dwójka naszych bohaterów nie ma zamiaru stać się marionetkami Trzeciej Osi. Oboje uczynią wszystko, żeby poznać sekrety bazy, w której są przetrzymywani, i wrócić do domu. Tylko czy dom nadal istnieje?...

"Niezwykła podróż tom 7"

rysunki: Silvio Camboni
scenariusz: Denis-Pierre Filippi
oprawa: miękka
format: 215 x 290 mm
liczba stron: 48
ISBN 978-83-963279-3-2
cena okładkowa: 38 zł
rok wydania: 2021
wydawnictwo: KURC
data premiery: 13 grudzień 2021










brvk

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #837 dnia: Śr, 08 Grudzień 2021, 09:46:48 »
Vuzz - wspaniale narysowany niechlujną kreską komiks o cudownie obrzydliwym antybohaterze. Nie sądziłem, że komiks sprzed ponad 50 lat mnie tak rozbawi, zniesmaczy, oburzy. Dla fanów undergroundu spod znaku Crumba, dla fanów Moebiusa znanego z czarno-białych szorciaków, i dla fanów Druilleta, żeby się zdziwili - koniecznie!

Dla dojrzałego odbiorcy!

Offline kv

Odp: Kurc
« Odpowiedź #838 dnia: Śr, 08 Grudzień 2021, 13:27:51 »
Drodzy forumowicze, czy ktoś jest w stanie wyjaśnić skąd w tomie 6 Vasco aż 32 strony więcej?

Offline kosmoski

Odp: Kurc
« Odpowiedź #839 dnia: Śr, 08 Grudzień 2021, 15:02:54 »
W środku ma być jeszcze "Le dernier des Césars".
https://www.lelombard.com/bd/vasco-integrale/vasco-integrale-7
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Grudzień 2021, 15:09:39 wysłana przez kosmoski »