Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 397091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tuco

Odp: Kurc
« Odpowiedź #540 dnia: Nd, 24 Styczeń 2021, 12:15:41 »
U mnie to jest niżej niż słabe. To już żenujące. Tak samo kiedy Egmont wydawał kiedyś Usagiego od ósmego tomu i robił wszystko żeby tylko nie wspomnieć, że wcześniej coś było bo inne wydawnictwo miało prawa do pierwszych siedmiu.
Biznes jest biznes, ale klasę się ma lub jej nie ma.
hmm no nie wiem.
na pocieszenie: mamy jeszcze Ongrysa. myślę, że gdyby to on wznowił Rorka, to na bank dostalibyśmy ten zerowy album w kolorze w opcji również poza integralem. tak naprawdę, to chciałbym go mieć również w kolorze, ale nie kupię właśnie trochę z przekory ("biznes jest biznes"), trochę z braku miejsca i trochę z (jak to mówią) lewackiego podejścia do niepopierania mnożenia bytów niepotrzebnych.

Odp: Kurc
« Odpowiedź #541 dnia: Nd, 24 Styczeń 2021, 14:45:13 »
Tego typu zagrywki, tak jak koledzy wspomnieli, świadczą jednak o klasie wydawcy lub jej niedostatkach. Mój odbiór jest w przypadku tego wydawnictwa dość spójny, np. dla zasady odpychało mnie to windowanie cen w ich sklepie, gdy coś stawało się trudno dostępne; wiadomo, że inne sklepy typu Gildia też tak robią, ale w sposób który nie powoduje, że czuję się kupując tam jak złowiony frajer. Inny zniechęcający przykład to gdy dali niedawno na FB do wyboru dwie okładki do Snowpiercera z zapytaniem którą dać na limitkę. Napisałem lekko ironicznie, że to super metoda, najpierw dać czytelnikom wybór co im się bardziej podoba, a potem zażądać za ten wariant sporo więcej pieniędzy, to mój post skasowali. Taka rezolutność zmieszana z cwaniactwem.
Robiąc zakupy staram się jednak nie zwracać zbyt dużej uwagi na takie rzeczy, mimo, że ich komiksy są relatywnie drogie, to jednak w większości je kupuję i doceniam wydawcę za działalność. Jednak kiedy brakuje mi czegoś do darmowej wysyłki, to wtedy chętniej dobijam do progu komiksami Studia Lain czy Ongrysa, właśnie za całokształt, kontakt z czytelnikami i klasę, nawet jeśli komiks niekoniecznie jest dla mnie.

Online Konrad

Odp: Kurc
« Odpowiedź #542 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 13:02:47 »
Cytuj
Dla fanów Largo Wincha.
U nas w kwietniu.



La fortune des Winczlav, tom 1
https://www.dupuis.com/la-fortune-des-winczlav/bd/la-fortune-des-winczlav-tome-1-vanko-1848/88256#lecteurbd

Offline JanJ

Odp: Kurc
« Odpowiedź #543 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 16:23:07 »
Z zapowiedzi wynika, że to tacy amerykańscy Władcy Chmielu bis.

Offline PJP

Odp: Kurc
« Odpowiedź #544 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 10:54:38 »
Czy coś wiadomo o Komiksotece?

Offline nocny

Odp: Kurc
« Odpowiedź #545 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 12:46:03 »
1 marca


Offline Jaxx

Odp: Kurc
« Odpowiedź #546 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 12:47:57 »
Ten tom to jakiś artbook, o którym była chyba kiedyś mowa, czy kolejny, pełnoprawny komiks?

JanT

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #547 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 12:49:32 »
Kolejny tom. Ja kiedyś tak samo pomyślałem że artbook :)

Są przykładowe plansze http://www.kurc.com.pl/pl,20,artykul-tytuly-0-81-zapowiedzi.html
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Luty 2021, 12:51:22 wysłana przez JanT »

Offline gashu

Odp: Kurc
« Odpowiedź #548 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 12:54:17 »
Kurcze, mam wszystkie poprzednie tomy, ale 4. zmęczył mnie tak, że chyba już sobię odpuszcze...

brvk

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #549 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 14:03:19 »
Kurcze, mam wszystkie poprzednie tomy, ale 4. zmęczył mnie tak, że chyba już sobię odpuszcze...
To będziesz twardziel, jakich mało. Serio, przerwać serię przed ostatnim tomem to rzadkość.

Bender

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #550 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 15:38:03 »
Ojtam, przeciez nikt przy zdrowych zmysłach tego nie czyta ( ͡º ͜ʖ͡º)

Offline tuco

Odp: Kurc
« Odpowiedź #551 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 16:35:48 »
Ojtam, przeciez nikt przy zdrowych zmysłach tego nie czyta ( ͡º ͜ʖ͡º)
no, chyba masz rację. bo ja czytałem. i to nawet chyba po raz drugi, gdy wyszło po polskiemu.
 ::)

Offline freshmaker

Odp: Kurc
« Odpowiedź #552 dnia: Pt, 12 Luty 2021, 16:54:39 »
kultowa seria. pamietam ze jak kiedys zapytali przemka z mandragory jakie komiksy chcialby wydać w polsce to powiedzial ze druune i hp guseppe bergmanna. wtedy to sie wydawało niemozliwe a teraz mam oba na półce i to w kilku wydaniach. komiksowe el dorado.

Offline gashu

Odp: Kurc
« Odpowiedź #553 dnia: So, 13 Luty 2021, 08:07:46 »
To będziesz twardziel, jakich mało. Serio, przerwać serię przed ostatnim tomem to rzadkość.

Nie mam z tym problemu. Nie jestem jakimś zatwardziałym komplecistą, który nie może spać, gdy brakuje mu czegoś na półce.

Pozwolę sobie jednak dopytać, czy 5. tom jest faktycznie ostatnim? I czy historia bohaterki kończy się w jakiś sensowny sposób, a wątki z poprzednich tomów są zamykane? Czy to takie never-ending story do którego można zawsze dopisać kolejny rozdział?

Offline adamarluk

Odp: Kurc
« Odpowiedź #554 dnia: So, 13 Luty 2021, 10:01:47 »
Kiedy w końcu Aama...... :(