Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 397062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #510 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 13:21:12 »
Moze ci zawilgotnialy w drodze. Zostaw w na wierzchu w pokoju, powinny wrocic do normy po kilku dniach.
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #511 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 13:23:07 »
Ja mam wrażenie, że u mnie to zawsze ma miejsce, jak rozpakowuje komiksy przyniesione z zimna - różnica temperatur, wilgoci.

Offline Liarus

Odp: Kurc
« Odpowiedź #512 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 13:24:31 »
Dzięki wielkie. Spróbuję je zostawić na parę dni

brvk

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #513 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 13:30:49 »
Tylko ich nie susz (np. w pobliżu kaloryfera), bo mogą zastygnąć w tym kształcie.

Offline Jaxx

Odp: Kurc
« Odpowiedź #514 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 13:39:28 »
Możesz też włożyć listki ręczników kuchennych między strony - powinny trochę wilgoci wciągnąć.

Offline pawlis

Odp: Kurc
« Odpowiedź #515 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 13:40:25 »
Dostałem Rorka I Raffington Event. Dziwnie wyglądają strony komiksów. Jakby pofalowane. Aż tak macie? Nie spotkałem się z niczym takim. Fota w załączniku
Mój Rork też jest pofalowany, ale bardzo lekko. Być może jak koledzy to kwestia wilgotności.

Offline PJP

Odp: Kurc
« Odpowiedź #516 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 13:44:23 »
Wilgoć albo kwestia techniczna. Miałem podobną sytuację przy Żbiku. Po lekturze komiks się wyprostował.

Offline KubciO

Odp: Kurc
« Odpowiedź #517 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 13:57:45 »
Ja mam wrażenie, że u mnie to zawsze ma miejsce, jak rozpakowuje komiksy przyniesione z zimna - różnica temperatur, wilgoci.
Dokładnie to samo u mnie. Kiedy pierwszy raz to zobaczyłem, to się lekko przestraszyłem. Potem zauważyłem, że praktycznie w każdej paczce znajduje się co najmniej jeden komiks "z falami". Po pewnym czasie wszystko się prostuje/wygładza.

brvk

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #518 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 14:01:57 »
Jeśli jest to kwestia techniczna to kartki są sztywne, nieco "trzeszczą", a nawet są pozlepiane (pamiętacie Czterech jeźdźców apokalipsy Bisleya?).

Offline bowie

Odp: Kurc
« Odpowiedź #519 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 15:31:12 »
Komiksów nie należy odfoliowywać od razu jak dotrze paczka, gdy jest zimno na dworze, bo w przeciwnym wypadku nastąpi efekt kondensacji pary wodnej. To samo dotyczy elektroniki. Trzeba po prostu odczekać.

Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #520 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 15:31:23 »
Podobno ten Rork wygląda inaczej niż poprzednie wydanie. Myślałem, że to gotowiec z zachodu i Kurc wydaje tak samo jako Sideca. A niby jest więcej graficzek plus okładki w środku są większe.

Offline Liarus

Odp: Kurc
« Odpowiedź #521 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 15:56:13 »
Komiksów nie należy odfoliowywać od razu jak dotrze paczka, gdy jest zimno na dworze, bo w przeciwnym wypadku nastąpi efekt kondensacji pary wodnej. To samo dotyczy elektroniki. Trzeba po prostu odczekać.

No właśnie leżały zafoliowane 2 dni. Dziś odfoliowałem i takie coś mnie spotkało

Offline freshmaker

Odp: Kurc
« Odpowiedź #522 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 19:39:55 »
@death albumy są oddzielane stronami z okładkami - przód i tył. faktycznie fajnie to wyglada. nie porównam z sideca bo choinka zastawia mi regał ale są te szorty - zapomniani; wybawca z okresu kredy. we wstępie jest kilka słów o pierwszym polskim wydaniu ale w sumie nic ciekawego się nie dowiedziałem.

Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #523 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 18:14:22 »

Wspaniała, długa i piękna historia miłosna rozgrywająca się u stóp Gór Skalistych i na Wielkich Równinach. Oto losy Longwayów: Buddy’ego, Chinook, Jeremy’ego i Kathleen. Rodzina początkowo stawi czoła naturze, czasami wrogiej, lecz kształtującej charakter, a następnie wojnom indiańskim, które niechybnie przyniosą ze sobą przemoc i niesprawiedliwość. Podążajcie za nimi ścieżkami życia.

Traper Buddy Longway to człowiek, którego życie naznaczone jest radością i dramatem, napięciem i ożywieniem. Opowieść zawiera XIX-wieczny Dziki Zachód i klasyczne motywy: gorączkę złota, konwoje pionierów, Indian i bandytów.

Autorem rysunków i scenariusza jest Szwajcar Derib autor serii dla dzieci Yakari opowiadającej o przygodach małego Indianiana. Buddy Longway znany jest w Polsce jedynie z fragmentów opublikowanych w 1983 roku na łamach "Świata Młodych". Niniejsza edycja zawiera cztery oryginalne albumy oraz dodatki przybliżające kulisy pracy nad komiksem.
http://www.incal.com.pl/chinook-na-cale-zycie.html
Stron: 224
Premiera: 19.02

Offline Kadet

Odp: Kurc
« Odpowiedź #524 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 18:17:10 »
Ożeż ty w szprotę soloną marynowany! Na bank bierę!  ;D
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!