Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 397800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Kurc
« Odpowiedź #810 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 12:57:23 »
Andreasa biorę w ciemno nawet jeśli to nie jego samodzielny komiks, bo widać, że odcisnął swoje piętno na rysunkach.

A ja tego konkretnego biorę tym bardziej, że to nie jego samodzielny komiks. Może scenariusz będzie miał więcej sensu.

Offline Toranga

Odp: Kurc
« Odpowiedź #811 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 13:09:25 »
Jest jeszcze kilka:

Le Triangle Rouge
Revelation Posthumes
Azteques
Derives 1 & 2

Mysle, ze predzej czy pozniej zostana wydane (a przynajmniej czesc z nich).

To jest na co czekać  ;D

Dzięki!

Offline kv

Odp: Kurc
« Odpowiedź #812 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 21:09:50 »
Za FB: Styx już 17 listopada!

Offline Midar

Odp: Kurc
« Odpowiedź #813 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 23:32:29 »
Za FB: Styx już 17 listopada!
Od dwóch dni można już zamawiać na Gildii.

Offline Arne

Odp: Kurc
« Odpowiedź #814 dnia: Nd, 14 Listopad 2021, 20:12:06 »
Przeczytałem właśnie 2-tomowy "Lot kruka" od Kurca. I tak jak lubię komiksy wojenne, tak ten zdecydowanie mnie nie porwał - wydał mi się jakiś taki mdły i lekko glupkowaty. W żadnym momencie nie udało mi się wczuć w postać któregokolwiek z bohaterów. Ale może to po prostu komiks nie dla mnie, chociaż szkoda , bo rysunkowo był całkiem w porządku.
Ale tak naprawdę, to chciałem zadać pytanie, tym, którzy go czytali:
Czy ktoś z czytelników może mi wyjaśnić, czy tytuł serii "Lot kruka" ma jakiekolwiek powiązanie z fabułą komiksu? Bo ja takiego związku nie zauważyłem ( być może czytałem komiks niezbyt uważnie i przegapiłem jakieś nawiązanie). Jak dla mnie to tytuł brzmi jakby był wybrany losowo i kompletnie nie związany z fabułą komiksu.
Może komiks jest oparty na jakieś książce i tam to powiązanie jest wyraźniejsze?
Intryguje mnie ten fakt i z chęcią poznałabym odpowiedź.

Offline Midar

Odp: Kurc
« Odpowiedź #815 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 12:59:01 »
NARESZCIE!

"Vasco" księga 6
scenariusz i rysunki: Gilles Chaillet
wydawnictwo: Kurc
cena okładkowa: 120 zł
format: 210 x 297 mm
liczba stron: 192
oprawa: twarda
ISBN 978-83-963279-0-1
premiera 13 grudzień 2021
Gilles Chaillet (1946-2011) francuski rysownik i scenarzysta zainspirowany historią i Italią stworzył postać sieneńczyka Vasco, przeżywającego przygody w połowie XIV stulecia. Był to okres kiedy rycerstwo wydawało swe ostatnie tchnienie, ale epoka renesansu jeszcze nie nadeszła. Rzeczywistymi panami średniowiecznej Europy byli mecenasi, kupcy i bankierzy jak Tolomeo Tolomei. Czując zmieniający się powiew wiatru historii angażuje swojego bratanka Vasco w intrygi polityczne i finansowe. Prawdziwe wydarzenia mieszają się z fikcją i przygodą. Vasco doskonale czuje się na dworach Italii, Francji czy Ardenów, gdzie trafił na miejscową legendę i leśnego potwora. Następnie kolejny raz angażuje się po stronie trybuna Coli di Rienzo. Triumfalne przybycie do Wiecznego Miasta szybko przeradza się w walkę o władzę usianą manipulacjami i zmowami możnych.
Słynny holenderski kulturoznawca Johan Huizinga w książce Jesień średniowiecza opisał XIV i XV stulecie "nie tyle jako zapowiedź nadchodzącego renesansu, ale jako schyłek średniowiecza, jako wiek, w którym średniowieczne myślenie osiąga końcowe stadium swego żywota, na kształt drzewa o przejrzałych owocach, nie w pełni rozwijających się i rozwiniętych".
Gilles Chaillet doskonale przedstawia ówczesną kulturę i sposób bycia, ukazuje obyczaje, stosunek do sztuki, religii oraz umysłowość człowieka tamtych czasów. Dzięki ogromnej wiedzy odtwarza w rysunkach charakterystyczne elementy epoki. Niniejsza edycja zawiera trzy oryginalne albumy (Bestia, Rienzo, Cienie przeszłości) oraz dodatki przybliżające kulisy pracy nad komiksem.





Offline kv

Odp: Kurc
« Odpowiedź #816 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 15:29:24 »
No to jeszcze "tylko" 4 tomy.
Kibicujemy!

Offline 79ers

Odp: Kurc
« Odpowiedź #817 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 18:56:37 »
Już za 4 lata, już za 4 lata ...  ♪♪♪  :D ;)
Jeszcze tyko Storm w 2022  :) :)

Offline Midar

Odp: Kurc
« Odpowiedź #818 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 20:51:18 »
Już za 4 lata, już za 4 lata ...  ♪♪♪  :D ;)
Jeszcze tyko Storm w 2022  :) :)
I Bernard Prince.

Offline kv

Odp: Kurc
« Odpowiedź #819 dnia: Pn, 22 Listopad 2021, 19:17:07 »
Z FB: 13 grudnia Rork tom 2.

Offline vision2001

Odp: Kurc
« Odpowiedź #820 dnia: Pn, 22 Listopad 2021, 19:28:39 »
W rozwinięciu powyższego:

Cytuj
„Rork. Księga 2”
scenariusz i rysunki: Andreas
oprawa twarda
liczba stron: 240
format: 210 x 297 mm
wydawnictwo Kurc
ISBN 978-83-963279-1-8
premiera: 13 grudzień 2021
Misternie skonstruowany świat, niezwykle napięta atmosfera niepokoju, dobitnie spotęgowana mistyczną, realistyczną kreską. Tajemnice, których zgłębienie może okazać się niebezpieczne. Tytułowy bohater to postać dość skryta - z początku wiemy o nim niewiele - badacz, znawca zapomnianych języków, ale również posiadacz nadnaturalnych zdolności.
 "Rork" to jedna z najoryginalniejszych serii komiksowych i najbardziej znany komiks niemieckiego rysownika i scenarzysty, Andreasa (ur. 1951). Jego komiksy wyróżnia specyficzna narracja, kompozycja plansz z charakterystycznymi, długimi i wąskimi kadrami oraz tajemniczość i symbolika. Artysta lubi eksperymentować, ukrywać wskazówki, co wymaga od czytelnika sporo uwagi przy lekturze przypominającej odszyfrowywanie rebusu.
 „Rork” był jednym z pierwszych komiksów z zachodniej Europy wydanych w Polsce, zyskując legendarny status. Niniejsza edycja, zamknięta w dwóch księgach, zawiera cztery oryginalne albumy („Gwiezdne światło”, „Koziorożec”, „Zejście”, „Powrót”) galerię oraz tekst przybliżający kulisy pracy nad komiksem.

Okładka podstawowa:



Limitka:



Plansze:





« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Listopad 2021, 19:42:14 wysłana przez vision2001 »

Offline PJP

Odp: Kurc
« Odpowiedź #821 dnia: Pn, 22 Listopad 2021, 19:43:46 »
W końcu! Jeszcze niech coś pójdzie z Komiksoteki :)

Offline Lyricstof

Odp: Kurc
« Odpowiedź #822 dnia: Pn, 22 Listopad 2021, 22:33:23 »
Okładka limitki nie powale. Ale oczywiście biorę limitkę.  8)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline starcek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #823 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 09:14:43 »
Okładka niczym plakat do filmu - dajmy wszystkich, to może więcej osób się skusi, bo każdy znajdzie coś dla siebie. :-D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline GoNzO

Odp: Kurc
« Odpowiedź #824 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 17:37:36 »
Styks (okładka limitowana) wyprzedany, nie zdążyłem zamówić, trudno, biorę regularną.