Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 391243 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Kurc
« Odpowiedź #780 dnia: Nd, 19 Wrzesień 2021, 13:06:06 »
Dla mnie te kolory są dziwne, ale też niecodzienne i ciekawe. Wyglądają na robione ręcznie, co doceniam. Po okładce widać, że gdyby autor miał dużo czasu, to kolory mogłyby być lepsze. Podejrzewam też, że na żywo w druku wyglądają lepiej niż na ekranie. Rysunki też miejscami dziwne, wygląda na to, że twarze (przynajmniej niektóre) są rysowane realistycznie na podstawie zdjęć, ale już sylwetki postaci raczej z wyobraźni. Na tych trzech planszach mało urozmaicona perspektywa. Jak na debiut dla mnie OK i w przypadku debiutanta rysującego dla funu nie zwracam tak mocno uwagi na niedociągnięcia w rysunku (które zdarzają się też profesjonalnym rysownikom mającym X razy więcej czasu na rysunki i zarabiającym na tym porządne pieniądze). Potencjał jest, a że ja się skupiam głównie na historii, to może ten komiks być całkiem fajny.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #781 dnia: Nd, 19 Wrzesień 2021, 13:12:26 »
Ja się zastanawiam, czy nie lepiej by to wyglądało bez kolorowania. Komiks i tak jest kierowany raczej do wąskiej grupy komiksiarzy i na takie kolory nikogo nie skusi, a mógłby zyskać, bo to kolorowanie jak kredkami oprocz tego, ze wyglada slabo, to nadaje mu trochę infantylności, a okładka infantylnej historii nie sugeruje.
« Ostatnia zmiana: Nd, 19 Wrzesień 2021, 13:17:33 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline starcek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #782 dnia: Nd, 19 Wrzesień 2021, 22:13:19 »
Aż zobaczyłem i to nie jest takie złe, Gajewski umie rysować tylko ten styl jest moim zdaniem średnio odpowiedni do tego typu komiksów.


A ci wojacy to mają karabiny, czy harpuny - bo mam poważne wątpliwości?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline vision2001

Odp: Kurc
« Odpowiedź #783 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 17:17:28 »
Szybkie przekartkowanie Opowieści minonych tylko przez FB!:

https://fb.watch/8kfc-MCAid/

Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #784 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 17:26:28 »
Hmm...jakby zyskał ten komiks w moich oczach. Muszę zobaczyć na stoisku w Łodzi.

Online Konrad

Odp: Kurc
« Odpowiedź #785 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 11:05:35 »
Kurc podał na FB listę najbliższych premier (kolejność może jeszcze się zmienić): książka Macieja Parowskiego "Każdy komiks jest fantastyczny", "Vasco tom 6", "Niezwykła podróż tom 7", "Rork tom 2" i Styx" Andreasa, "Najemnik tom 7", "Buddy Longway tom 2"

Offline 79ers

Odp: Kurc
« Odpowiedź #786 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 18:56:56 »
Vasco jest, a gdzie i kiedy Storm?

Offline Midar

Odp: Kurc
« Odpowiedź #787 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 19:08:45 »
Dopiero w przyszłym roku.

Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #788 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 08:27:52 »
Czytał już ktoś Opowieści minione i może skrobnąć opinię? :)

Offline laf

Odp: Kurc
« Odpowiedź #789 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 08:46:05 »
@Death, patrz post wyżej od Twojego  ;D ;D ;D

Offline Lyricstof

Odp: Kurc
« Odpowiedź #790 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 09:49:46 »
Czytał już ktoś Opowieści minione i może skrobnąć opinię? :)

Przeczytałem.
Cóż nie jest to takie złe, jakby się mogło wydawać. Warunek, zaakceptować kolorystykę. Sam komiks fabularnie jest dość ciekawy. Oparty jest na trzech bajkach ludowy spisanych w XIX wieku przez Kolberga. W komiksie jest cztery opowieści i jednostronicowy prolog.
1. "Piękna i bestie"- dwudziestoparo stronicowa opowieść, która swobodnie mogłaby być dużo bardziej rozwinięta i stanowić kanwę dla ciekawej historii w jednym komiksie. Pojawia się tu mnóstwo skrótów. Przez co opowieść, moim zdaniem traci. I jest najsłabsza.
2. "Stara wierzba" - cztery plansze, opowieść o pogoni za włóczęgą, dosyć klimatyczna, baśniowa opowiastka.
3. "Zabawna historia o lisie i wilku" - wcale nie jest zabawną historią, rysunkowo i kolorystycznie jest czytelna, pewnie wynika to z tego, że rozgrywa się w zimie.  :) Ostatni kadr jest na prawdę ciekawy.
4. "Nie ma sprawiedliwości" - Zaczyna się od złapania leśnego człowieka, który ma rogi, i nazywany jest diabłem, ale główną opowieścią jest historia o smoku uratowanym przez chłopa. Dość ładnie skrojona opowieść w opowieści, dla mnie najciekawsza.

Ogólnie to chyba więcej pozytywnych wrażeń mam po przeczytaniu tego komiksu. Okładka świetna.  ;D
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline vision2001

Odp: Kurc
« Odpowiedź #791 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 10:04:44 »
Cytuj
Mimo problemów z papierem i podwyżkami zapowiadamy nowy komiks, z rysunkami (tusz) samego Andreasa.

"Styks"

Scenariusz i rysunki: Philippe Foerster
Tusz: Andreas
liczba stron: 64
format: 215 x 290 mm
oprawa: miękka
ISBN 978-83-963279-2-5
cena okładkowa: 45 zł
premiera 14 grudzień 2021

W Dock City pojawia się crash, nieznany narkotyk. Zamienia uzależnionych w geniuszy, ale wywołuje niepokojącą falę śmiertelnego przedawkowania. Prywatny detektyw, na razie zdemobilizowany z armii, Laurel Hardy rozpoczyna śledztwo, które prowadzi do parku rozrywki rekonstruującego piekło z jego demonami i przeklętymi duszami.
"Styks" to czarny kryminał w amerykańskim stylu. Efekt współpracy dwóch artystów a równocześnie kolegów ze studiów. Philippe Foerster stworzył mieszankę opowieści noir i fantastyki narysowaną w groteskowym stylu. Andreas zadowolił się nałożeniem tuszu na rysunki przyjaciela, ale w swojej technice drobnych kresek i grawerowania.
Powstała wyjątkowa opowieść z połączenia dwóch wyjątkowych talentów.











« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Listopad 2021, 10:07:21 wysłana przez vision2001 »

Offline Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #792 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 10:16:57 »
Druga okladka fajniejsza.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline donT

Odp: Kurc
« Odpowiedź #793 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 11:37:27 »
Styks w koncu w PL! Ale czad!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline GoNzO

Odp: Kurc
« Odpowiedź #794 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 11:59:52 »
Miękka oprawa :[! Będzie pasować do Signe: https://www.lelombard.com/bd/styx/styx.
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Listopad 2021, 12:02:07 wysłana przez GoNzO »