Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 391196 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Kurc
« Odpowiedź #675 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 13:27:38 »
Cytuj
Druga niespodzianka na Komiksowa Warszawa 2021 - START to prapremiera najnowszej części "Largo Wincha". Tom zawiera albumy 21 i 22 do scenariusza Erica Giacomettiego (nowy scenarzysta) i rysunkami Philippe'a Francqa. Uwaga: zmiany. Nowy layout i nowy większy format (215 x 290 mm taki jak "Fortuna Winczlavów") . Cena bez zmian 69,90 zł. Do zobaczenia!


I zmiana formatu...

EDIT:

no chyba że planują wydać wszystko od nowa w większym
Tak też coś czuję. Ale dziwnie to by zaczęli robić, bo i albumy późne, a tych początkowych w dużym formacie to jeszcze (od Kurca, bo Motopolu nie liczę) nie ma... No, ciekawe.

Kurc zalicza u nie dużego minusa
Mnie też to boli...
« Ostatnia zmiana: Śr, 16 Czerwiec 2021, 14:09:40 wysłana przez vision2001 »

Offline sirPablo

Odp: Kurc
« Odpowiedź #676 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 13:38:38 »
Nie no z tym formatem to mnie załamali cała seria w mniejszym ostatni w większym, rozumiem o ojcu Largo w większym bo można traktować jak osobną serię ale Largo powinien zostać w mniejszym, no chyba że planują wydać wszystko od nowa w większym. Kurc zalicza u nie dużego minusa

Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #677 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 16:38:57 »
Bardzo dobrze. W końcu będzie można czytać w normalnym formacie.

Offline JanJ

Odp: Kurc
« Odpowiedź #678 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 17:23:42 »
To chyba najgorsza z możliwych decyzji. Jak można przy (pewnie) ostatnim dyptyku zmieniać format serii?? Kurc serio?   >:(

Offline Midar

Odp: Kurc
« Odpowiedź #679 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 19:27:00 »
To jest chore.

Offline starcek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #680 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 19:30:51 »
To jest ciekawe zagranie. Teraz ruszą od początku w dużym formacie, a za te 8/10 lat dodrukami dojdą do przedostatniego, małego.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Mruk

Odp: Kurc
« Odpowiedź #681 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 19:44:11 »
Uwaga: zmiany. Nowy layout i nowy większy format (215 x 290 mm taki jak "Fortuna Winczlavów") .

Decyzja bardzo dobra, tylko spóźniona o sześć tomów :(

Trudno, drzewa wycięte, czekamy na wznowienia tomów 3-8 lub 1-8 w normalnym formacie.

Offline kv

Odp: Kurc
« Odpowiedź #682 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 20:28:47 »
A dopiero dzisiaj doszły do mnie brakujące tomy w języku angielskim....
Jedyna seria u mnie co to będzie co tom to inny....

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #683 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 08:56:21 »
Ale te ich odpowiedzi na FB (kartki będą luzem, będzie można sobie format zmniejszyć nożyczkami) sugerują, że wzorzec odpowiadania klientom przyjęty przez Scream zdobywa coraz większą popularność, trochę to smutne.

Offline JanJ

Odp: Kurc
« Odpowiedź #684 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 09:20:32 »
Odpowiedzi są mega słabe.

Poza tym zaprzeczają sami sobie - piszą, że zmieniają format, bo zmienił się scenarzysta... więc zmieniają format pod komiks Fortuna Winczlavów, w którym scenarzystą jest kto? Van Hamme  :o

Offline Midar

Odp: Kurc
« Odpowiedź #685 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 11:28:08 »
Beznadzieja. Z pewnością nie wydadzą też wcześniejszych w większym formacie, skoro te ich mniejsze zalegają w ilościach hurtowych. Komiks nie jest też na tyle dobry, żeby sobie dublować/wymieniać.
Wydawca, który najpierw robi kuriozalne rzeczy, a potem daje debilne, sprzeczne i butne tłumaczenia.

Na Facebooku praktycznie jedna, wielka fala krytyki. Ja po zmianie scenarzysty kupowałby dalej, ale w tej sytuacji, traktuję to, co wyszło jako całość i kolejne tomy odpuszczam.

Online nori

Odp: Kurc
« Odpowiedź #686 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 12:15:12 »
Coś wydawcy ostatnio mają polot... Zmiana formatu dla mnie w tym momencie sporo na minus, nie jestem pod tym względem bardzo ortodoksyjny, ale braki w miejscu na półkach powodują, że wole, gdy jedna seria wydawana jest w niezmienionym formacie od początku do końca. Zresztą ta odpryskową serie także wolałbym w pomniejszonym formacie.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline NuoLab

Odp: Kurc
« Odpowiedź #687 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 20:55:13 »
Na Facebooku praktycznie jedna, wielka fala krytyki. Ja po zmianie scenarzysty kupowałby dalej, ale w tej sytuacji, traktuję to, co wyszło jako całość i kolejne tomy odpuszczam.

Ja też odpadam, już i tak byłem zniecierpliwiony bo długo dawałem wydawcy kredyt zaufania po początkowych obietnicach wznowienia pierwszych tomów a ta zmiana formatu jest ostatecznym gwoździem  który przybił wieko trumny. Winczlawów też odpuszczam.

Offline JonasCrow

Odp: Kurc
« Odpowiedź #688 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 21:09:26 »
wreszcie "normalny" format Largo, a nie ten pomniejszony...

rozumiem głosy niezadowolenia, ale serio, wolicie nie przeczytać komiksu tylko dlatego, że będzie wydany w zmienionym formacie? ja kupuję komiksy, żeby je czytać, no i oglądać

mam wrażenie, że taka sama dyskusja miałaby miejsce X lat temu, gdyby Kurc wydał swoje tomy w dużym formacie - "że nie pasuje do egmontowego, więc skucha i w ogóle"

Offline Midar

Odp: Kurc
« Odpowiedź #689 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 21:49:30 »
Zmiana formatu, to (jak napisano wcześniej) gwóźdź do trumny. Serię kupowałem ostatnio jako komplecista, bo historia mnie już nudziła. Teraz zmiana scenarzysty została połączona ze zmianą formatu, co stało się dla mnie dobrym powodem rezygnacji.