Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 397598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #600 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 15:43:58 »
Mi też się wydaje, że jakość jest słabsza niż w poprzednich tomach. Co więcej odnoszę wrażenie, że podobnie jest z dodrukowanym w tym samym czasie tomem drugim.

Bender

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #601 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 15:47:53 »
@bender a jak jakość druku? możesz zerknąć na mojego posta w tym topiku ze zdjęciami?

Wydaje mi się, że to kwestia trochę zmienionej kreski a nie druku.

Offline freshmaker

Odp: Kurc
« Odpowiedź #602 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 15:52:14 »
może tak być - dla mnie jest widoczna różnica między pierwszymi stronami w tym tomie a kolejnymi. czcionki w dymkach są jednak jednakowo ostre w całym komiksie.

Offline Mruk

Lot kruka
« Odpowiedź #603 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 21:16:15 »
Przeczytałem Lot Kruka.



Scenariusz ok, rysunki bardzo przyjemne, goła baba oczywiście była (zauważyłem, że chyba w każdym komiksie frankofońskim, poza tymi dla dzieci, musi być przynajmniej jedna goła baba).

I tylko wciąż się zastanawiam dlaczego to zostało wydane w dwóch tomach, a nie w jednym.

Offline Arthaniel

Odp: Kurc
« Odpowiedź #604 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 22:29:27 »
Ktoś już po wszystkich 4 tomach Aamy? Jak wrażenia?

Czytałem jedynkę zaraz po premierze i nawet mi się podobała (choć przyznaję, że po tych latach nie pamiętam już zbytnio, co się tam działo).

Offline sokratesik

Odp: Lot kruka
« Odpowiedź #605 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 23:57:54 »
Przeczytałem Lot Kruka.



Scenariusz ok, rysunki bardzo przyjemne, goła baba oczywiście była (zauważyłem, że chyba w każdym komiksie frankofońskim, poza tymi dla dzieci, musi być przynajmniej jedna goła baba).

I tylko wciąż się zastanawiam dlaczego to zostało wydane w dwóch tomach, a nie w jednym.
Dla przepięknych obu okładek.
Jeden z piękniejszych obrazowo komiksów jakie czytałem (oglądałem). Fabuła całkiem OK, więc bardzo polecam. Piękne.

Offline Mruk

Odp: Lot kruka
« Odpowiedź #606 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 00:57:44 »
Dla przepięknych obu okładek.

Przepiękne okładki umieszcza się w galerii na końcu albumu, w dodatku bez "ozdób" w postaci napisów.

Offline Gazza

Odp: Kurc
« Odpowiedź #607 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 07:51:46 »
Okładka na końcu albumu? Hmmm. A co na początku? Zamiast okładki stopka redakcyjna?

PS: a jakieś nagie ładne kobiety są czy tylko baby? ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #608 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 08:49:00 »
Nigdy nie zrozumiem tego paskudnego określenia "gołe baby" na coś tak pięknego jak nagie kobiece ciało.

Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #609 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 09:07:58 »
Tak w ogóle to żaden wydawca nie ma tak ładnych pojedynczych albumów w HC jak Kurc. Mają jakąś fajną drukarnię. Podoba mi się jak to jest skonstruowane, w sensie sama oprawa. Bardzo porządne wykonanie twardej okładki i dobrze to stoi jeden obok drugiego albumu na półce. A nie tak jak Thorgale, że to ledwo się trzyma, a na półce zachodzi jeden na drugi. :) Lubię te albumy Kurca typu Lot kruka, Mechaniczna ziemia czy Aama jako porządnie wykonane przedmioty.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline kenji

Odp: Kurc
« Odpowiedź #610 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 09:21:34 »
Ktoś już po wszystkich 4 tomach Aamy? Jak wrażenia?

Czytałem jedynkę zaraz po premierze i nawet mi się podobała (choć przyznaję, że po tych latach nie pamiętam już zbytnio, co się tam działo).

Właśnie odświeżyłem sobie 1 tom, bo czytałem tak jak Ty - zaraz po wydaniu. I zabieram się za kolejne tomy.
Mimo specyficznej kreski, komiks bardzo mi się podoba. Historia i przedstawiony świat , a także postaci - wszystko jest na miejscu.

Ogólnie wszystkie komiksy Peetersa które ukazały się w polsce uważam za udane. Coś mi jedynie nie zagrało w końcówce Lupusa - ale już nie pamiętam co. Z chęcią wrócę do tematu.

Lot kruka - świetny , spokojny i dobrze narysowany komiks. W ogóle nie przeszkadza mi to że zostało wydane w dwóch tomach.

Offline adamarluk

Odp: Kurc
« Odpowiedź #611 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 09:30:01 »
Szkoda jedynie, że Lot Kruka nie przyjął się najlepiej, skąd mniejsze szanse na kolejne komiksy Gibrata.

Offline Gazza

Odp: Kurc
« Odpowiedź #612 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 09:40:00 »
Tak w ogóle to żaden wydawca nie ma tak ładnych pojedynczych albumów w HC jak Kurc. (...)
Screamowe pojedyncze albumy też są przecież niczego sobie! Wszelkie Manary czy lotnicze są tip top.

Offline gashu

Odp: Kurc
« Odpowiedź #613 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 10:07:14 »
Szkoda jedynie, że Lot Kruka nie przyjął się najlepiej, skąd mniejsze szanse na kolejne komiksy Gibrata.

Moze tematyka nie była trafiona? La resistance często uchodzi w Polsce bardziej za temat do żartów, niż na poważną historię.

Ja przeczytałem pierwszy tom i z tego co pamiętam, to solidny średniak z bardzo ładnymi rysunkami. Tyle, że historia jakoś nie bardzo utkwiła m w pamięci (tak, że aktualnie nie za bardzo pamiętam, czego dotyczyła :P).

Offline pokia

Odp: Kurc
« Odpowiedź #614 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 10:31:17 »
Screamowe pojedyncze albumy też są przecież niczego sobie! Wszelkie Manary czy lotnicze są tip top.

I one są drukowane w BZGraf. KURC też cześć tytułów tam drukuje.