Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 397770 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline tuco

Odp: Kurc
« Odpowiedź #465 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 11:52:47 »
Nigdy im tego nie udowodniono 8)

Może to obie firmy założone były na ten sam, zgubiony przez kogoś dowód osobisty? ;)
czyżby dowód TK? (pierwszego w kraju nad wisłą, który otwarcie mówił, że rorka nie wyda. może myślał, że rork jest wyznania mojżeszowego, a w kraju wciąż okupacja)

Offline donT

Odp: Kurc
« Odpowiedź #466 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 12:20:51 »
Ja na Detektywa czekam od dawna i biore z pocalowaniem w reke. Gildia juz ma, a za taka cene to grzech nie wziac! Tylko, ze ja kupilbym od Andreasa wlasciwie wszystko, dla rysunkow. Chociaz go uwielbiam i kocham jego tworczosc to nie uwazam aby Andreas byl wybitnym scenarzysta. Artysta natomiast - tak.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline freshmaker

Odp: Kurc
« Odpowiedź #467 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 12:40:53 »
sideca wyrosła z manzoku, ale faktycznie ostatni tom w albumach z manzoku a 2 integrale z sideca.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #468 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 12:47:39 »
Bo dla Andreasa ważniejsza od fajnej historii, jest zabawa nią. Jeszcze, żeby efekt tej zabawy, był zjadliwy dla czytelnika, ale niestety często jest odwrotnie, wręcz mam wrażenie, że Adreas pisząc, zawsze wpada na genialny pomysł: "hmmm, tak to wszystko pokręcę, że w życiu nie skapną się o co tu chodzi hihi" ;) Gdyby hamował te zapędy, byłoby znacznie lepiej.

Ja np. uwielbiam pierwsze dwa Rorki, pierwsze cztery Koziorożce, pierwsze dwa cykle ARQ (zwłaszcza pierwszy!), ale im dalej, tym gorzej. W finale żadnej z tych serii nie byłem usatysfakcjonowany. A kiedy czeka się tyle lat na zakończenie i dostaje się takie WTF???, to jest mega zawód. No ale taki jest Andreas. Morrison, czy Lynch, podobnie stąpają po kruchym lodzie, tylko im to lepiej wychodzi.

Offline donT

Odp: Kurc
« Odpowiedź #469 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 13:03:32 »
Moze Andreas wymyslajac swoje historie wyznaje zasade, ze zamiast zlapac kroliczka o wiele fajniej jest go gonic?
 
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline tuco

Odp: Kurc
« Odpowiedź #470 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 13:05:16 »
Ja na Detektywa czekam od dawna i biore z pocalowaniem w reke. Gildia juz ma, a za taka cene to grzech nie wziac! Tylko, ze ja kupilbym od Andreasa wlasciwie wszystko, dla rysunkow. Chociaz go uwielbiam i kocham jego tworczosc to nie uwazam aby Andreas byl wybitnym scenarzysta. Artysta natomiast - tak.
wybitnym scenarzystą to nie wiem, ale na pewno świetnym, uwielbiam jego historie na równi z rysunkami.
ale faktycznie z tym koziem coś jest na rzeczy. biorę kolejne andreasy, jak tylko pojawiają się w sklepach, a ostatniego kozia do dziś nie zacząłem czytać, chyba się bałem jakiegoś rozczarowania, a teraz to już nawet nie pamiętam, co się działo w ostatniej podserii. takczyowak, muszę się w końcu z tym zmierzyć.
natomiast arq będę bronił jak niepodległości!

uogólniając, historie andreasa są zazwyczaj na tyle mocno skomplikowane, że aby nadążyć przy dłuższej serii, zazwyczaj trzeba mieć na świeżo poprzednie albumy, co w pewnym momencie trochę "psuje" fun, ale też może być plusem dodatnim, gdy ktoś się przegryzie przez kolejne trzecie dna i fasady.

edit
Bo dla Andreasa ważniejsza od fajnej historii, jest zabawa nią.

ototo! ale mnie też ta zabawa zazwyczaj wciąga.
« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Listopad 2020, 13:11:48 wysłana przez tuco »

Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #471 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 14:18:52 »
Tak, zakończenia Rorka, Koziorożca i Arq są meh
Cromwell Stone nie pamiętam.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline wilk

Odp: Kurc
« Odpowiedź #472 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 16:07:24 »
Tak, zakończenia Rorka, Koziorożca i Arq są meh
Cromwell Stone nie pamiętam.
Zakończenie Cromwell Stone jest boskie!

Offline Voitas

Odp: Kurc
« Odpowiedź #473 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 16:11:08 »
A ile tego Cromwell Stone będzie sumarycznie?

Offline arczi_ancymon

Odp: Kurc
« Odpowiedź #474 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 16:25:04 »
Nie rozumiem pytania - Cromwell już wyszedł, sztuk: 1.

Offline KubciO

Odp: Kurc
« Odpowiedź #475 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 16:25:35 »
To jest chyba zamknięta historia w jednym tomie. Trzy oryginalne albumy.

Offline arczi_ancymon

Odp: Kurc
« Odpowiedź #476 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 16:31:15 »
Potwierdzam.

Offline Voitas

Odp: Kurc
« Odpowiedź #477 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 19:40:09 »
http://www.kurc.com.pl/pl,20,artykul-tytuly-0-75-zapowiedzi.html

Tutaj widnieje 56 stron. To jest całość? Czy źle patrzę?

ramirez82

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #478 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 19:49:44 »
Dobrze, to całość.

Offline arczi_ancymon

Odp: Kurc
« Odpowiedź #479 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 20:03:11 »
http://www.kurc.com.pl/pl,20,artykul-tytuly-0-75-zapowiedzi.html

Tutaj widnieje 56 stron. To jest całość? Czy źle patrzę?

Ale pytałeś wyżej o Cromwella. Raffington Event to jeden zamknięty tom, aczkolwiek jego bohater pojawiał się już u Andreasa.

Swoją drogą szkoda, że Sideca tak przeszacowała nakłady Koziorożca, bo może byłby już najlepszy czas na integrale w twardej...