Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 391227 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Midar

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #45 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 22:07:47 »
Wiadomo co z innymi pozycjami? Storm był opóźniany i od września miał być nadrabiany. Mamy marzec i nic takiego się nie stało. Podobnie Najemnik, niedługo rok od premiery i dostaliśmy dwa chude albumy.
Ja, to bardzo czekam na kolejnego Vasco.

Offline Nawimar III

Odp: Kurc
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 10:27:24 »
Miałem wielką nadzieję, że kolejnego tomu tej serii doczekamy się już w zeszłym roku (takie były wstępne zamierzenia wydawcy). No trudno; liczę, że prace nad czwartym zbiorem są już zaawansowane.

Midar

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 11:35:14 »
Z Facebooka:
„Wydawnictwo Komiksowe ogłosiło zakończenie działalności. Przypominamy, że będziemy wydawać serię "Azymut".
Już niedługo wznowienie tomów 1-3 oraz premierowy tom 4.”

Offline robbirob

Odp: Kurc
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 12:18:03 »
Ciekawostka:
https://www.gildia.pl/komiksy/392189-aama-2-niewidoczne-rojowisko

Ceny (rabaty raczej) na Kurca od nowych tytułów się zmieniają. Dodruk Druuny 1 także.

Ostatnimi czasy da sie zauważyć ograniczanie oferty w dystrybucji szerokiej i zmiany rabatów u wydawców. To chyba reakcje na przepełnienie na rynku i walec Egmontu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 13:03:01 »
O cholera... Coraz więcej wydawców się decyduje na ograniczanie zniżek.

Offline amsterdream

Odp: Kurc
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 14:28:29 »
I oni myślą, że jak zmniejszą rabaty i ograniczą dystrybucję to im sprzedaż wzrośnie? ;D

Offline KubciO

Odp: Kurc
« Odpowiedź #51 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 14:29:48 »
Chyba maja nadzieje, że nie spadnie.

Offline Kalander

Odp: Kurc
« Odpowiedź #52 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 14:30:53 »
Sprzedaż nie wzrośnie, ale jest to jakaś forma walki z chorą wojną rabatową. No i od każdego egzemplarza zostanie wydawcy trochę więcej w kieszeni, co też jest jak najbardziej pozytywnym zjawiskiem.

Offline robbirob

Odp: Kurc
« Odpowiedź #53 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 14:43:55 »
Sprzedaż nie wzrośnie, ale jest to jakaś forma walki z chorą wojną rabatową. No i od każdego egzemplarza zostanie wydawcy trochę więcej w kieszeni, co też jest jak najbardziej pozytywnym zjawiskiem.
Podejrzewam, że to własnie w tym rzecz. Założenie, że sprzedaż nie spadnie za mocno, a zarobek na egzemplarzu będzie większy.
Wojna cenowa działa jak najbardziej na niekorzyść wydawców, szczególnie tych średnich i mniejszych. Hurt i Empik chcą jak największych rabatów, potem oddają do swoich księgarń na minimalnej marży, a te puszczają klientom z rabatami powyżej 40%. Wszystko wszędzie na granicy opłacalności. Niby klient się cieszy, ale w dłuższej perspektywie, będzie raczej żałował.

Offline Murazor

Odp: Kurc
« Odpowiedź #54 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 14:47:43 »
Dla mnie już pierwszy tom był za drogi na trochę ryzykowny zakup, bo czytałem tylko Niebieskie pigułki i kompletnie nie wiedziałem, czego się spodziewać. W taki sposób raczej nie znajdą nowych klientów  :-\

Co do rabatów, dla mnie liczy się cena końcowa, a ta wzrasta o prawie dychę. Jeszcze niech się wycofają z dyskontów to kolejna kasa za przesyłkę z gildii albo zbieranie przeze mnie paczki z darmową przez kilka miesięcy, bo coraz rzadziej tam kupuję  :-\

Offline amsterdream

Odp: Kurc
« Odpowiedź #55 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 15:02:54 »
Chyba maja nadzieje, że nie spadnie.

Na pewno im spadnie. Ja dwa razy zastanowię się zanim wrzucę coś do koszyka bo około 45% a 20% to dość duża zmiana ceny końcowej, przy takim Bernard Prince wychodzi prawie 30zł różnicy :o

Offline KubciO

Odp: Kurc
« Odpowiedź #56 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 15:10:29 »
Ja dwa razy zastanowię się zanim wrzucę coś do koszyka bo około 45% a 20% to dość duża zmiana ceny końcowej
Zgadzam się. Zbierane serie od Kurca chcę kontynuować, ale przed wejściem w nowe będę się zastanawiał.

Midar

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 16:02:07 »
Na Studio Lain jest zwykle 8-10% rabatu i jakoś nie ma narzekań. Jedni nie kupią bo rabat spadł z 30 na 20%, inni (w tym ja) kupią nawet z rabatem 10% lub żadnym. Średnia się utrzyma, bo to w większości dobre tytuły.

Offline vision2001

Odp: Kurc
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 16:09:31 »
Zgadzam się. Zbierane serie od Kurca chcę kontynuować, ale przed wejściem w nowe będę się zastanawiał.
Rzeczywiście zmniejszenie rabatu (a tym samym zwiększenie kwoty jaką wydaję na daną pozycję) w moim przypadku pewnie również doprowadzi do tego, że po prostu w pewne serie nie wejdę. Np. gdybym nie miał fajnej ceny na Niezwykłą podróż to bym nie kontynuował kupna tego tytułu.

Offline Dracos

Odp: Kurc
« Odpowiedź #59 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 16:33:36 »
Jak będzie bez rabatów czy z niskimi to dojrzały czytelnik czytaj pracujący dorosły pewnie i tak będzie kupował, ale ciut mniej. Natomiast student czy licealista to już wstrzyma się z wydatkiem i  w ten sposób nie poszerzy się grono czytających nie wychowa się nowych klientów bo hobby będzie drogie. No ale nikt nie powiedział że ma być tanie tylko później niech nie będzie płaczu że w Polsce się sprzedaje kilka razy mniej niż w kraju x i nie ma kultury czytania komiksów.