Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 391375 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Arne

Odp: Kurc
« Odpowiedź #255 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 15:21:59 »
Raczej chodzi im o Largo Wincha.

Offline adamarluk

Odp: Kurc
« Odpowiedź #256 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 16:34:18 »
 :'(

Offline Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #257 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 15:24:44 »
Kurc wyda Snowpiercera! Z FB:

"Oglądaliście już oscarowe Parasite / 기생충 w reżyserii Joon-ho Bong (czemu nie przetłumaczono tytułu)?

Otóż w 2013 roku Joon-ho Bong wyreżyserował film "Snowpiercer. Arka przeszłości" (zresztą zagrał tam aktor, który wystąpił też w "Parasite"). Film był adaptacją dystopijnego komiksu francuskiego autorstwa Jacquesa Loba i Jean-Marca Rochette'a z 1984 roku.
Na wiosnę tego roku zapowiadana jest premiera serialu na podstawie tegoż komiksu.

A my zapowiadamy polską premierą samego komiksu."

Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline adamarluk

Odp: Kurc
« Odpowiedź #258 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 16:37:13 »
Oooo fajne obszary eksplorują.

Online Leyek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #259 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 00:04:36 »
Kurc wyda Snowpiercera! Z FB:

Mam nadzieję, że pomysł wyjściowy w formie komiksu będzie do przełknięcia. Bo w filmie prezentowało się to głupkowato strasznie (na całym świecie jeden pociąg, musi ciągle jechać (po co?), podziały klasowe a wszystkich jest z 200 czy 500 osób - dawno temu już oglądałem, pewnie coś przekręciłem, ale i tak nic tam się nie trzymało kupy, nawet jeśli przyjmować, że to miała być metafora).

Offline robbirob

Odp: Kurc
« Odpowiedź #260 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 08:05:09 »
Mam nadzieję, że pomysł wyjściowy w formie komiksu będzie do przełknięcia. Bo w filmie prezentowało się to głupkowato strasznie (na całym świecie jeden pociąg, musi ciągle jechać (po co?), podziały klasowe a wszystkich jest z 200 czy 500 osób - dawno temu już oglądałem, pewnie coś przekręciłem, ale i tak nic tam się nie trzymało kupy, nawet jeśli przyjmować, że to miała być metafora).
Dokładnie tak samo to odebrałem. Pomysł na pierwszy rzut oka ok, ale jak się zgłębiasz to pojawiają się takie pęknięcia w logice świata jak i fabuły, że szok.
No ale komiks z chęcią zobaczę.

Offline Dracos

Odp: Kurc
« Odpowiedź #261 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 08:07:30 »
Też mi szczerze mówiąc film na tyle nie podszedł, że raczej się na komiks nie skuszę, chociaż poczekam jeszcze na recenzje na forum. Do tego jeszcze będzie serial z Evą Green może on rozbudzi większą ciekawość materiałem źródłowym.

Offline robbirob

Odp: Kurc
« Odpowiedź #262 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 08:21:03 »
Też mi szczerze mówiąc film na tyle nie podszedł, że raczej się na komiks nie skuszę, chociaż poczekam jeszcze na recenzje na forum. Do tego jeszcze będzie serial z Evą Green może on rozbudzi większą ciekawość materiałem źródłowym.
Film, jak film, był nędzny (skrótowy, chaotyczny, nieścisły, nielogiczny), ale wynikiem tego jest fakt, jakie to medium. Serial może być lepszy, bardziej rozbudowany, dopieszczony szczegółowo.

Pytanie na jakim poziomie jest właśnie komiks.

Offline Gazza

Odp: Kurc
« Odpowiedź #263 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 08:45:20 »
Nie znam tego komiksu, a film był taki sobie - zastanawia mnie tylko jaki mają pomysł by serial z tego zrobić. Serial o zbuntowanym kolesiu, który idzie przez pociąg do lokomotywy.... hmmm.... ;)

Offline robbirob

Odp: Kurc
« Odpowiedź #264 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 08:51:06 »
Nie znam tego komiksu, a film był taki sobie - zastanawia mnie tylko jaki mają pomysł by serial z tego zrobić. Serial o zbuntowanym kolesiu, który idzie przez pociąg do lokomotywy.... hmmm.... ;)
No tak, jeden odcinek = jeden wagon. Zacznie od lokomotywy, a potem po wagonach poleci jak poniżej:

I pełno ludzi w każdym wagonie,
A w jednym krowy, a w drugim konie,
A w trzecim siedzą same grubasy,
Siedzą i jedzą tłuste kiełbasy,
A czwarty wagon pełen bananów,
A w piątym stoi sześć fortepianów,
W szóstym armata - o! jaka wielka!
Pod każdym kołem żelazna belka!

brvk

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #265 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 11:24:33 »
Mnie również film średnio się podobał. Pomysł wydawał mi się naiwny? naciągany? i wątpię, by w komiksie cała idea stała się bardziej wiarygodna, trzymająca się kupy po prostu. Poczekam na opinie, ale bez nadziei.

Bender

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #266 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:44:06 »
U mnie to samo, koncept wydał mi się idiotyczny. A jak się wali u podstawy, to cała drama, gra aktorska na tym tle obracały się w groteskę. Nieoglądalne.

Offline Hans

Odp: Kurc
« Odpowiedź #267 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 16:35:53 »
A ktoś czytał sam komiks ? Zastanawiam się nad zakupem, ale chciałbym uniknąć kupowania szmiry.
Komiks ten jest czarno biały, ale w necie wydawało mi się, ze gdzieś zobaczyłem plansze w kolorze, mógłby mnie ktoś oświecić ?

Offline adamarluk

Odp: Kurc
« Odpowiedź #268 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 17:04:02 »
Komiks ma wysokie oceny na bedetheque, może nie wiele ma więc wspólnego z bardzo słabym filmem.

Odp: Kurc
« Odpowiedź #269 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 17:30:33 »
  Mi tam się film bardzo podobał, oczywiście branie tego filmu jako dosłownej opowieści o facecie co idzie przez pociąg jadący na zasadzie parapteuum mobile całkowicie mija się z celem. Mamy za to jaskrawą metaforę całej ludzkości, w ostatnich wagonach ludzie żyją jak zwierzęta, w pierwszych jak półbogowie ci pierwsi za różnych powodów chcieliby dostać się do wagonów tych drugich, dzieciom od samego początku pierze się mózgi niczym w IPN,  pociąg jeździ w kółko i nikt nie wie tak naprawdę po co i na co, wszyscy podświadomie czekają aż się w końcu zatrzyma lub wykolei żeby zobaczyć co się stanie a za sterami siedzi stary wariat. Oprócz tego jest porządnie zrobiony pod względem zarówno technicznym jak i aktorskim i ma intrygujący groteskowo-absurdalny klimat podchodzący pod Terry Gilliama. Nie oglądałem Parasite, ale wcale nie jestem zdziwiony że Bong dostał oskara, jego wcześniejsze filmy które widziałem były  pod każdym względem interesujące.