Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 391280 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Michał Jerzy

Odp: Kurc
« Odpowiedź #240 dnia: Pt, 10 Styczeń 2020, 19:08:01 »
A propos Largo - nie mam pojęcia, jak się sprzedaje wydanie Kurca, ale zdziwiłbym się, gdyby się sprzedawało jakoś szczególnie dobrze, gdyż format pozostawia wiele do życzenia (tak wiem, Cinebook wydaje w tym samym formacie, tylko co z tego). Ja kiedyś kupiłem komplet Kurca, bo nie zwróciłem na to uwagi w opisie - gdybym to zauważył, to - chociaż co do zasady staram się wspierać jak mogę polskich wydawców - w tym przypadku zrobiłbym wyjątek i kupiłbym wydanie francuskie w dużym formacie.

Ogólnie to, że ta seria - która jest przecież hitem we Francji - jakoś nie chwyciła w Polsce, jest moim zdaniem zasługą polskich wydawców. Egmont zaproponował kieszonkowy format, a Twój Komiks ogólnie marną jakość wydania (papier, kolory itd.). Czytałem też gdzieś, że pierwsze tomy zostały we Francji pokolorowane na nowo, co mnie nie zdziwiło, bo kolor z początku faktycznie był momentami niezbyt udany również w oryginalnym wydaniu. Ogólnie - wiele przemawia za tym, że warto byłoby spróbować wydać tę serię od początku porządnie. Tylko kto by się tego u nas teraz podjął, skoro rynek został zalany tanim badziewiem TK (na dodatek wciąż dostępnym w sklepach)? Wydawać od 5 tomu (który rozpoczynał drugi tom Egmontu) też trochę bez sensu. Prawdopodobnie więc wydanie Kurca i tak na długo pozostanie jedynym wydaniem, a pierwsze dwa tomy Egmontu pozostaną białymi krukami (no może tom drugi, bo tom pierwszy bywa na aukcjach).

Offline kas1

Odp: Kurc
« Odpowiedź #241 dnia: Pt, 10 Styczeń 2020, 19:27:04 »
Brawo za wydawanie dalej, pomimo tego że staliśmy się zakładnikami chorej decyzji egmontu sprzed lat.

Offline keram2

Odp: Kurc
« Odpowiedź #242 dnia: Pt, 10 Styczeń 2020, 20:06:54 »
Do Michała Jerzego:
O co chodzi z "marną jakością wydania" Twojego Komiksu?
Largo był wydany na kredzie, jak większość tytułów Motopolu i to w czasach, gdy Egmont wydawał na zwykłym papierze takie serie jak Thorgal, Książę Nocy, Aquablue.
Szczerze mówiąc, gdyby niektóre serie (np. kryminały) zostały wydane na zwykłym papierze, ale taniej to Motopol mógłby na tym trochę skorzystać (choć wiele by to nie pomogło).

Utkwiła mi w pamięci wypowiedź Wojciecha Birka, że Twój Komiks przywiązuje dużą wagę do jakości wydania, za to kompletnie zawala dystrybucję.
Dziwią mnie więc twoje słowa o marnej jakości wydania. Ja z jakości tych albumów byłem zadowolony.
 

Offline JanJ

Odp: Kurc
« Odpowiedź #243 dnia: Pt, 10 Styczeń 2020, 20:30:25 »
Largo to świetny komiks, który na prawdę wciąga. Jeśli miałbym wybierać to wolałbym porządne wznowienie XIII, która wyszła jakiś czas temu w nowych kolorach. Dostępność tomów 14-19 to masakra, a raczej nie ma szans na wznowienie przez Taurusa.

Offline Mateusz

Odp: Kurc
« Odpowiedź #244 dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 10:42:08 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

ramirez82

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #245 dnia: So, 01 Luty 2020, 18:54:48 »

Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #246 dnia: So, 01 Luty 2020, 18:56:29 »
Yeah! A potem mam nadzieję czwórka. Głupio byłoby zostać bez tomów innych twórców jak mamy niestety w przypadku Comanche.

Offline Kadet

Odp: Kurc
« Odpowiedź #247 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 00:23:19 »
Ale czad! Super :) Kiedy rozmawiałem z wydawcami na MFKiG, mówili, że czwórkę też będą starali się wydać.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online Leyek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #248 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 23:28:44 »
W lutym powraca Bernard!

Muszę wreszcie wrócić do pierwszego tomu, bo po pierwszej historii dawno temu odstawiłem. Mam nadzieję, że dalej jest lepiej, bo początek to scenariuszowo jednak ramotka, bez porównania np. z takim Jeremiahem.

Offline Dracos

Odp: Kurc
« Odpowiedź #249 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 08:03:50 »
Muszę wreszcie wrócić do pierwszego tomu, bo po pierwszej historii dawno temu odstawiłem. Mam nadzieję, że dalej jest lepiej, bo początek to scenariuszowo jednak ramotka, bez porównania np. z takim Jeremiahem.

Na moje oko to gdzieś z 10 lat jest różnicy miedzy początkami serii, więc nie dziwne że scenariusz BP trąci myszką.

Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #250 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 08:37:47 »
No nie wiem. To już bardziej ramotką (jeśli w ogóle) jest pierwszy zeszyt Jeremiaha niż pierwszy zeszyt Bernarda. Napisałem jeśli w ogóle, bo obie serie od początku mi się podobały. Ale mam wrażenie, że Prince od razu miał ten super poziom, a pierwszy Jeremiah był chyba lekko słabszy od kolejnych.

Offline adamarluk

Odp: Kurc
« Odpowiedź #251 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 09:19:03 »
Straszną ramotką to było 1,5 tomu Luca Orienta, z którym męczyłem się niemiłosiernie. Jeremiah podobał mi się od samego początku, Bernard jeszcze czeka na przeczytanie.

Offline kenji

Odp: Kurc
« Odpowiedź #252 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 23:13:09 »
Ja porównania nie mam , bo Jeremiah cały  czas leży na półce i tylko co jakiś czas durzucam koleny tom...

Bernarda porównałbym bardziej do Comanche , bo ten sam zestaw artystów. Rok produkcji chyba też raczej podobny( Bernard chyba starszy)... i jeśli mam porównać te komiksy to Comanche lubie bardziej. Co nie znaczy że Bernard słaby. Co to to nie:)
Czytając te komiksy na pewno trzeba mieć świadomość kiedy i jak zostały stworzone. One mają swoją wartość tylko dla tych , którzy lubią cofnąć się w czasie i powspominać.
Ja bym wolał nawet aby tego typu publikacje, czyli wiekowe, były drukowane na offsetowym papierze z miękką okładką bez żadnych lakierów wybiórczych itd... Cena za album powyżej 100zł raczej powoduje , że nowy klient się nie pojawi... tylko ten kto lubi nostalgie i te klimaty.

Bernard jest fajny i czekam na kolejne tomy. Brawo KURC


Offline Arne

Odp: Kurc
« Odpowiedź #253 dnia: Cz, 06 Luty 2020, 00:11:05 »
Bernard Prince jest jednym z niewielu komiksow, ktore zakupione maja u mnie bardzo krotki czas lezakowania na polce. Uwielbiam Bernarda Prince'a! Juz sie ciesze na kolejny tom! Bo trzeba jednak przyznac, ze kolejne dawki Prince' a Kurc dawkuje nam bardzo oszczednie... :)

Offline adamarluk

Odp: Kurc
« Odpowiedź #254 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 15:07:12 »
Dobrze zinterpretowałem info z fb, że przymierzają się do Blake'a i Mortimera ?