Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 420630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Kurc
« Odpowiedź #2100 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2024, 19:20:29 »
Jak dalej będziesz dopytywać, to ktoś Ci wykupi. Do dzieła. :)

Offline Rapanui

« Odpowiedź #2101 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2024, 19:22:55 »
Kurc wam odpala działkę za nakręcanie spirali - kupujcie bo nie będzie ? :) Przecież ten komiks nigdy nie trafił do szerokiej dystrybucji. Nie ma go w innych księgarniach bo nigdy tam go nie było.

Offline Midar

« Odpowiedź #2102 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2024, 19:23:47 »
Na gildii jest cały czas. Te oferty z Allegro żerują na tym, że nie wszyscy korzystają z gildii, a jest to komiks z ograniczonej dystrybucji, tak jak Trigan.

Online Sędzia

« Odpowiedź #2103 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2024, 19:41:29 »
Tutaj był dodruk, przez chwilę komiks był niedostępny i te ceny na Allegro wtedy pewnie się pojawiły i już zostały. Na pewno Krogulec był dostępny parę tygodni temu na gildii, bo go wtedy widziałem.

Offline Zwirek

« Odpowiedź #2104 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2024, 19:45:18 »
Przecież ten komiks nigdy nie trafił do szerokiej dystrybucji. Nie ma go w innych księgarniach bo nigdy tam go nie było.

Wierzę Ci na słowo:

Komiks był w wielu miejscach do kupienia, a potem się wyprzedał.
Możliwe, że był dodruk.

Online parsom

« Odpowiedź #2105 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2024, 19:51:39 »
To są pewnie oferty z drugiej ręki, nie było tego poza Gildią, sklepem Kurca, może jeszcze jakąś Komiksiarnią.

Offline Brvk

« Odpowiedź #2106 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2024, 19:52:07 »
Krogulec nie był szeroko dostępny.

Online Konrad

« Odpowiedź #2107 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2024, 20:01:20 »
@Zwirek
Gdzie ty tam widzisz na tym screenie wiele miejsc? Te z dopiskiem "NOWA FOLIA WARSZAWA" to wszystko profil KomiksEnklawa (czyli Centrum Komiksu).
Tak jak wszyscy wyżej już napisali Krogulec ma ograniczoną dystrybucję (taką jak np. Rozkwit i upadek Imperium Triganu, Toppi od LIT czy tytuły Studia Lain) i nigdy go nie było w dyskontach. Komiks od premiery jest praktycznie cały czas dostępny, miał też już dodruk jesienią tamtego roku.

Offline Zwirek

« Odpowiedź #2108 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2024, 20:08:20 »
Ok, mój błąd. Co do sprzedawców, to nie jest tylko KomiksEnklawa, naliczyłem 4 sprzedawców, komiks był też w sklepie RóbmyDobrze, a nawet jakiś dziwnych tworach typu extraklocki.

Offline Szekak

« Odpowiedź #2109 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2024, 20:16:30 »
Tutaj był dodruk, przez chwilę komiks był niedostępny i te ceny na Allegro wtedy pewnie się pojawiły i już zostały. Na pewno Krogulec był dostępny parę tygodni temu na gildii, bo go wtedy widziałem.
Nie bylo dodruku.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online Sędzia

« Odpowiedź #2110 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2024, 21:15:39 »
Nie bylo dodruku.

Nie dam sobie ręki uciąć, ale pamiętam że były tutaj na forum jakieś narzekania na Krogulca, że miał jakąś drobną wadę, zbyt mocno ściśnięty albo przekrzywiony albo coś w tym stylu. A potem, jeśli dobrze pamiętam, pojawił się dodruk i tego problemu już nie było.

Poza tym Midar pisał w listopadzie 2022, że nakład Krogulca rzeczywiście może się kończyć, bo jak rozmawiał z kimś od Kurca, to komiks miał się cieszyć sporym powodzeniem. A potem komiks po pewnej przerwie komiks był cały czas dostępny aż do teraz.

Ale oczywiście mogło być inaczej, nie mam wiedzy na ten temat, tylko przypuszczenia.

https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/konczace-sie-naklady-komiksow/msg202455/#msg202455

Offline Szekak

« Odpowiedź #2111 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2024, 21:18:33 »
Nie bylo dodruku na 100%.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Midar

« Odpowiedź #2112 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2024, 21:45:38 »
Poza tym Midar pisał w listopadzie 2022, że nakład Krogulca rzeczywiście może się kończyć, bo jak rozmawiał z kimś od Kurca, to komiks miał się cieszyć sporym powodzeniem.

Tak mi mówili u Kurca, ale komiks dostępny jest do dziś. Dodruku nie było, a problem dotyczył zbyt cienkiej tektury na grzbiecie, podobnie ja w Stormie. Kurc obiecał, że przy kolejnych komiksach będzie pilnował, aby ten problem się nie powtórzył i jak na razie słowa dotrzymuje.

Sytuacja taka wystąpiła za to  ostatnio u Egmontu, w Joe Golemie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Czerwiec 2024, 21:51:19 wysłana przez Midar »

Offline Itachi

« Odpowiedź #2113 dnia: So, 13 Lipiec 2024, 16:17:12 »

Offline JakubM

« Odpowiedź #2114 dnia: So, 13 Lipiec 2024, 22:31:47 »
Właśnie jestem po lekturze "7 żywotów Krogulca" i komiks zdecydowanie zasługuje na te wszystkie ochy i achy. Cudowna miodność w czytaniu i zapierające dech w piersi historia. Zaznacze że nie przepadam za historiami z tymi cienkimi szpadami w tle jak np. Trzej Muszkieterów itp. A tutaj komiks chwycił mnie i piórka w kapeluszach nie wadziły.