Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 415479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1950 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 23:50:35 »
za stary jesteś, przykro mi

Offline Sędzia

« Odpowiedź #1951 dnia: So, 10 Luty 2024, 00:15:40 »
za stary jesteś, przykro mi

Living in the new world with an old soul

Offline Kadet

« Odpowiedź #1952 dnia: So, 10 Luty 2024, 12:52:59 »
4 tom Inzoguda (gdy już nie pisał Goscinny) to już jest mordęga, dalej już nie miałem ochoty próbować.

Tu się zgadzam, nastawiałem się na zebranie całości, ale po zmianie scenarzysty seria zaliczyła taki spektakularny pad na łeb, na szyję, że zakończyłem na integralach z Goscinnym. Najpierw inteligentne i wyszukane gry słów oraz zwięzłe fabuły, a potem nagle puf! rozwlekła, zamotana historia z jakimś niewyżytym dziadkiem goniącym młodą kobietę i żartami z męskich piersi.

Jeśli chodzi o "Cliftona", to ja akurat lubię tę serię, ale może to zależy od tego, kto ma jaki gust w kwestii humoru - mnie bardzo przypadają do gustu takie sarkastyczne żarty słowne, które tam są częste. Jednak zgodzę się, że seria jest nierówna: najlepsze dla mnie są integrale chronologicznie 2-5 (De Groot, Turk, Bedu). Pierwszy chronologicznie (Macherot, Greg, Azara) słabszy, ale jestem w stanie to wybaczyć, bo to same początki serii, która szukała swojego kierunku i dopiero się rozkręcała. Natomiast tom 6 (De Groot i Rodrigue) to dla mnie zdecydowany spadek - rysownik z za bardzo realistycznym stylem (zwłaszcza w zakresie postaci kobiecych - wg mnie zbyt seksualne przedstawienie kłóci się z charakterem serii), a scenarzysta też jakby złapał czkawkę.

Te dwa tomy "Sprycjana i Fantazjusza", które u nas wyszły od Taurusa, to niestety mnie nie urzekły. To chyba akurat nie był humor mojego typu. Ale chętnie przeczytałbym te wcześniejsze albumy Jije, Franquina i Grega. Muszę przyznać, że mam też pewne obawy co do "Gastona", ale cóż - kupię i tak, i się zobaczy :) Natomiast co do serii humorystycznych, to oprócz "Cubitusa" jeszcze chętnie bym zobaczył np. "Achille'a Talona" i "Robina Dubois".

EDIT:

Ale jeśli po wydaniu czterech albumów Cedryka (seria liczy aż 35 tomów) zastanawiają się, czy jej nie zakończyć, to musi niestety się słabo sprzedawać.

Takie małe sprostowanie - Egmont to wydaje w swojej linii "Komiksy są super", a więc jako miniintegrale - w tych czterech tomach od E. jest chyba łącznie 12 albumów serii.
« Ostatnia zmiana: So, 10 Luty 2024, 13:03:52 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Komediant

« Odpowiedź #1953 dnia: So, 10 Luty 2024, 14:28:27 »
Ja z humorystycznych zobaczyłbym więcej ze scenariuszami Raoula Cauvina, z czasów Świata Komiksu to jego szorty wypadały najdowcipniej. Cedryk ma fatalny format, wysokość taka jak w dawnych liniach europejkich (m.in. Largo), ale węższe, przez co kadry są mocno pomniejszone.
Iznoguda też wziąłem tylko trzy pierwsze z tekstami Gościnnego. Od Gościnnego jest jeszcze jego cykl z Gotlibem, Dingodossiers, kojarze fragmenty ze Świata Komiksu, nie powalił mnie tam jakoś specjalnie, ale na pewno wziąłbym to w albumie.
Co do Sprycjana to tomy od Tome'a i Janry'ego przywróciły serii popularność we Francji i bardzo dobrze są tam oceniane. Po angielsku wydawane są na przemian albumy właśnie ich oraz Franquina.

Offline Kadet

« Odpowiedź #1954 dnia: So, 10 Luty 2024, 14:51:04 »
Iznoguda też wziąłem tylko trzy pierwsze z tekstami Gościnnego. Od Gościnnego jest jeszcze jego cykl z Gotlibem, Dingodossiers, kojarze fragmenty ze Świata Komiksu, nie powalił mnie tam jakoś specjalnie, ale na pewno wziąłbym to w albumie.

Ja "Iznoguda" skończyłem na czwartym, bo tam były chyba jeszcze ostatnie albumy od Goscinny'ego i pierwsze Tabary'ego.

Widzę, że jest fajny integral "Dingodossiers", wszystko w jednym tomie - bardzo wygodne do wydania, gdyby któryś wydawca był zainteresowany :)

https://www.bedetheque.com/BD-Dingodossiers-INT-L-integrale-50986.html
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline zerodwatrzy

« Odpowiedź #1955 dnia: So, 10 Luty 2024, 16:18:24 »
Jak już padł temat tych komiksów dziecięco-humorystycznych - liczę, że uda się dożyć Kida Paddle i Titeufa w "Komiksy są super". Odswiezylem sobie ostatnio jeden z albumów Kida Paddle i czytało się to lekko i doskonale, tego oczekuje od komiksów tego typu.

Offline badday

« Odpowiedź #1956 dnia: So, 10 Luty 2024, 20:30:04 »
No i pamiętajcie, że Mandioca zapowiedziała "Joe Bar".

Offline Komediant

« Odpowiedź #1957 dnia: So, 10 Luty 2024, 21:27:11 »
Mandioca jak już (nie kojarze tej zapowiedzi) to Joe's Bar Munoza i Sampayo, w świecie Alacka Sinnera.
Stanowczo w innym klimacie niż humorystyczny Joe Bar od Twojego Komiksu;)

Offline badday

« Odpowiedź #1958 dnia: So, 10 Luty 2024, 22:19:26 »
Mandioca jak już (nie kojarze tej zapowiedzi) to Joe's Bar Munoza i Sampayo, w świecie Alacka Sinnera.
Stanowczo w innym klimacie niż humorystyczny Joe Bar od Twojego Komiksu;)

Ale numer. Faktycznie. Zastanawiałem się dlaczego wchodzą w tę serię humorystyczną... ale wtopa :D

Offline Spiff

« Odpowiedź #1959 dnia: Nd, 11 Luty 2024, 00:12:08 »
Przygody Holenderskiego superagenta  i  jego niepozornej szwajcarskiej  współpracowniczki Olgi Laviny.
„Agent 327” – albumy z lat 1966 – 1983 w integralach.
Brałbym.

Dla tych, co nie widzieli - zwiastun filmu animowanego: 

- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline vision2001

« Odpowiedź #1960 dnia: So, 17 Luty 2024, 17:56:52 »
Ratman tom 3. Z motyką na słońce
SCENARIUSZ I RYSUNKI:
Tomasz Niewiadomski

FORMAT: 165 x 235 mm
RODZAJ PAPIERU: Munken Print White
RODZAJ OPRAWY: twarda
RODZAJ DRUKU: czarno-biały
LICZBA STRON: 204
WYDAWCA I ROK WYDANIA:
Wydawnictwo KURC 2024
ISBN: 978-83-970731-4-2
CENA: 50,00 zł
PREMIERA: marzec 2024

Ratman to szczur-filozof, który podróżuje w czasie i przestrzeni. W Berlinie w 1945 roku pułkownik Chronosonow zamierza użyć wehikułu czasu do niecnych planów. Ratman interweniuje. Poskramia również szalonego kapelusznika czyli Józefa Madhatera oraz szpiega pozaziemskiej cywilizacji. Gdzie tego wszystkiego się nauczył? Oczywiście w Technikum Czasopodróżniczym.

Ratman jest bohaterem filozoficznych anegdot, nosicielem metafizycznych wątpliwości, poszukiwaczem absolutu, wreszcie zdystansowanym obserwatorem mitologicznych krain. Perypetie bohatera są często pastiszem, parodią znanych dzieł, bohaterów literackich i popkulturowych. Purnonsensowe, surrealistyczne i ironiczne poczucie humoru oraz językowe zabawy sprawiają, że lekturze towarzyszy niepowstrzymany chichot.

Offline vision2001

« Odpowiedź #1961 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 15:57:14 »
Oto okładka dodruku "Alchenita". Premiera w marcu, podczas 13. Krakowski Festiwal Komiksu.

Również mega klimatyczna jak i ta z pierwszego wydania.
« Ostatnia zmiana: Pn, 19 Luty 2024, 16:05:54 wysłana przez vision2001 »

Offline Death

« Odpowiedź #1962 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 16:08:41 »
Ta z pierwszego wydania nawet przy tej nie stała. Genialna!

Online PabloWu

« Odpowiedź #1963 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 16:37:23 »
Świetna okładka ale po lekturze pierwsza wydaje mi się lepiej przemyślana i bardziej oddaje ducha komiksu.
A tak w ogóle to czekam na nowego Ratmana.

Offline Szekak

« Odpowiedź #1964 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 16:44:35 »
Ta z pierwszego wydania nawet przy tej nie stała. Genialna!

Mi sie podoba bardziej z pierwszego wydania, choc i ta jest bardzo fajna.
Piękno jest w oczach patrzącego.