Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 391276 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #180 dnia: Wt, 12 Listopad 2019, 23:15:41 »
Jakby utrzymali obecne tempo to powinien wyjsc w styczniu 2020, ale cos Kurc przebakiwal o spowolnieniu... Dobrze, ze zapowiadaja ciagle cos, to oznacza, ze zyja. Ja moge czekac, byle nie przerywali obecnych serii.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Listopad 2019, 23:30:52 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Kurc
« Odpowiedź #181 dnia: Wt, 12 Listopad 2019, 23:28:50 »
Ile będzie tej "Niezwykłej podróży"?

Offline nocny

Odp: Kurc
« Odpowiedź #182 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 00:31:19 »
Na chwilę obecną jest 6 ale chyba cały czas powstaje.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Listopad 2019, 00:34:16 wysłana przez nocny »

Offline nocny

Odp: Kurc
« Odpowiedź #183 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 22:05:04 »
Camboni napisał mi, że na pewno będą kolejne trzy, właśnie pracuje nad tomem 7.

Bender

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #184 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 16:26:09 »
Tymczasem Najemnik 4 w przedsprzedaży! Weeeeee!

Offline MarcusSz

Odp: Kurc
« Odpowiedź #185 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 07:44:29 »
Kolejna przedsprzedaż na gildi na ten sam termin co Najemnik - 3 tom Mechanicznej Ziemi (i chyba się lekko rąbnęli bo 30% rabatu dali)

Offline death_bird

Odp: Kurc
« Odpowiedź #186 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 15:05:46 »
Jak to jest z dodrukami w przypadku tego wydawnictwa?
W oko wpadła mi ruda ze "Storm", poczytałem opinie, zastanawiam się czy nie spróbować, ale z tego co widzę to tomu drugiego ni dudu a w drugim obiegu nie chce mi się brać.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline GoNzO

Odp: Kurc
« Odpowiedź #187 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 15:32:41 »
Jak to jest z dodrukami w przypadku tego wydawnictwa?
W oko wpadła mi ruda ze "Storm", poczytałem opinie, zastanawiam się czy nie spróbować, ale z tego co widzę to tomu drugiego ni dudu a w drugim obiegu nie chce mi się brać.


Jakto? https://www.gildia.pl/komiksy/292748-storm-wyd-zbiorcze-2-dzieci-pustyni-zielone-pandemonium

Offline death_bird

Odp: Kurc
« Odpowiedź #188 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 16:44:31 »
Ok. Ale to jest Gildia. Z rabatem 10%. W której nie kupuję. A mnie chodzi o dodruki. Takie, które znowu znajdą się w Bonito, Tantis i innych tego typu sympatycznych lokalizacjach gdzie rabat wyniesie więcej niż 10%. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Kurc
« Odpowiedź #189 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 19:09:50 »
Serio pytasz o dodruki bo nie chcesz kupować ze zbyt małym rabatem? Słabe.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Midar

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #190 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 19:13:45 »
Ok. Ale to jest Gildia. Z rabatem 10%. W której nie kupuję. A mnie chodzi o dodruki. Takie, które znowu znajdą się w Bonito, Tantis i innych tego typu sympatycznych lokalizacjach gdzie rabat wyniesie więcej niż 10%. ;)
Nie no, przeginasz. Jak może być dodruk, skoro jest dostępny. Rabat 10%, to jednak rabat, na nowości od Kurca jest standardowo teraz 20%.

Offline death_bird

Odp: Kurc
« Odpowiedź #191 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 23:35:22 »
Serio pytasz o dodruki bo nie chcesz kupować ze zbyt małym rabatem? Słabe.

Raczej oczywiste.
Jeżeli seria liczy sobie (jak w tym przypadku i na chwilę obecną) 8 tomów i jednego brakuje w najpopularniejszych lokalizacjach to świadczy to o tym, że ten jeden tom się "nie sprzedaje" i nie warto go domawiać czy o tym, że jest problem z jego dostępnością i zamówić się go nie da?
Z tego co się orientuję to szukanie najlepszych ofert i wyciskanie promocji do cna jest tutejszym sportem, a -40% jest zawsze większą wartością niż -39%. I co tu nagle jest słabe? Dostrzeżenie różnicy między -41% w takim Tantis (tom 1) a -10% w Gildii?
Jeżeli w zwykłych warunkach takie Ceneo pokazuje dostępność tytułu w kilkunastu sklepach a ten konkretny pojawia się w jednym to znaczy, że coś z tą dostępnością jest nie tak.
« Ostatnia zmiana: So, 07 Grudzień 2019, 23:38:19 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ramirez82

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #192 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 00:02:07 »
Ale od tego roku, nowe tytuły Kurca nie mają już tak dobrych rabatów. Zobacz sobie na ceneo tytuły z tego roku. Zatem dodruk/nowe wydanie pewnie też byłoby z tym niższym rabatem.

Offline death_bird

Odp: Kurc
« Odpowiedź #193 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 00:28:36 »
Być może byłoby z mniejszym rabatem. Tego nie neguję. Ale wtedy sytuacja byłaby jasna i przezroczysta i nie byłoby takich dziwnych okoliczności przyrody jak te, że tomy 1/3-7 są dostępne wszędzie i do tego z rabatem dochodzącym do -41% natomiast tom 2 jest dostępny jedynie tu i ówdzie z rabatem -10%.
Czy to aby nie jest niecodzienna sytuacja i czy nie należałoby zapewnić szerszej dostępności tego konkretnego tomu? Być może również poprzez dodruk?
Chyba, że licencja wygasła, ale w takim razie dziwiłby mnie fakt dlaczego akurat ten konkretny tom jest takim rarytasem, że akurat tylko jego wywiało z półek.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Koalar

Odp: Kurc
« Odpowiedź #194 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 00:59:44 »
Wszystko jest OK - 1. tom się wyczerpał, a drugi jest na wyczerpaniu. 1. tom dostał drugie wydanie, żeby ludzie wchodzili w serię i kupowali kolejne tomy. Na podstawie sprzedaży tego drugiego wydania 1. tomu wydawca może podjąć decyzję, czy opłaca mu się dodrukowywać 2. tom. Ta sytuacja nie jest jakaś dziwna - często brakuje pierwszych tomów jakichś serii i nie zawsze są (wszystkie) dodrukowywane. I teraz można czekać na niepewny dodruk albo kupić z mniejszym rabatem (10.12. Dzień darmowej dostawy, w tym w Gildii).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.