Autor Wątek: Kurc  (Przeczytany 391148 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1200 dnia: So, 24 Wrzesień 2022, 16:22:49 »
Zapowiedź:

Offline Alexandrus888

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1201 dnia: Nd, 25 Wrzesień 2022, 06:14:01 »
Mam kolor, nie przeczytałem jeszcze, ale purystą nie będę i dublowi mówię nie. Najwyżej różnicę w kresce obczaję u kogoś z braci Komiksowej lub stoisku jakiegoś festiwalu

Online NuoLab

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1202 dnia: Nd, 25 Wrzesień 2022, 10:28:00 »
Akurat Funky jest jednym z tych komiksów, których wydanie w c&b jest jak najbardziej sensowne. Po pierwsze dla seniorów z powodów nostalgicznych, a po drugie jeżeli będzie w wersji powiększonej to może w końcu przeczytamy ów legendarny napis na rancie monety.

Offline Warpath

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1203 dnia: Nd, 25 Wrzesień 2022, 11:10:34 »
A mnie to dziwi. W czasach szalejących cen i ciągłych podwyżek wydawać komiks, który już w różnych formach pojawił się na rynku i to w wersji czarno-białej i powiększonym formacie. To raczej tylko dla miłośników i kolekcjonerów. Jeśli edycja limitowana - pewnie ma to jakiś sens strategiczno-finansowy i cofam zastrzeżenia. Jeśli jednak będzie spory nakład skierowany do szerszego odbiorcy, może być kłopot ze zwrotem z inwestycji. Osobiście wolałbym jednak zobaczyć kontynuacje komiksów Kurca, które wciąż nie ukazały się w Polsce (Trigan, Morteluna, Storm, Niedźwiedź, etc.) lub całkiem nowe tytuły. Niemniej jak najbardziej życzę wydawcy powodzenia z projektem.

Offline Nephilim

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1204 dnia: Nd, 25 Wrzesień 2022, 11:38:42 »
Ja ogólnie rzecz ujmując nie widzę sensu w kupowaniu wersji czarno-białej komiksów takich atystów jak Baranowski, Polch czy Wróblewski. U nich jest zbyt czysta i klarowna krecha. Ma to sens w przypadku artystów któych krecha jest gęsta i chaotyczna, momentami niedbała jak np wczesny Rosiński, Serpieri czy Meyer który do piórka dokłada akwarele. U nich wartstwa koloru może nieco zaburzyć efekt końcowy ale nie u rysowników z czystym, przejrzystym stylem. Na pewno nie kupię Funkyego w takiej wersji. Wiedźmina bym kupil bo tam jest bałagan ;) Niemniej, trzymam kciuki za wydawcę aby fajnie na tym tytule wyszedł.

Online bosssu

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1205 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 14:32:55 »
. Ma to sens w przypadku artystów któych krecha jest gęsta i chaotyczna, momentami niedbała jak np wczesny Rosiński, Serpieri czy Meyer który do piórka dokłada akwarele.
Dla mnie takim artystą jest Andreas w Cromwell Stone.

Offline Nephilim

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1206 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 14:39:40 »
Dla mnie takim artystą jest Andreas w Cromwell Stone.
Jak najbardziej :)

Online NuoLab

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1207 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:58:59 »
Starym na przypomnienie, młodym pod rozwagę.
Sorry za jakość ale robione naprędce żelazkiem w ciemnym pokoju.
Śp. Maciej Parowski wprawdzie wspominał, że Funky miał być w kolorze a poszedł do Fantasyki w c&b jedynie z powodu niedomagania ówczesnej poligrafii, jednak moim i nie tylko moim zdaniem w takiej formie prezentuje się wyśmienicie. Takiego Funky'ego poznałem w wieku dziecięcym i takiego pragnę na starość.
Chwała Kurcowi.




Nesumi

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #1208 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 21:07:39 »
Heh, ja też poznałem w takiej formie. Aby było śmieszniej, to właśnie od tego numeru fantastyki. W szoku byłem, jak to zobaczyłem. Nie wierzyłem,  że można tak rysować...

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #1209 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 21:12:24 »
Rysować tak, w sam rysunek to Polch był kozak. Ale w narrację komiksową to wręcz przeciwnie. Jak czytałem to za dzieciaka to zupełnie nie rozumiałem co tam się dzieje. Jak powtarzałem parę lat temu już jako dorosły to było trochę lepiej, ale nadal była to droga przez mękę.

Offline starcek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1210 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 22:35:48 »
Obawiam się, że problem odczytywania narracji Polcha nie jest po stronie Polcha. On nawet zaznaczał kolejność czytania dla mniej kumatych...
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kurc
« Odpowiedź #1211 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 22:41:52 »
Obawiam się, że problem odczytywania narracji Polcha nie jest po stronie Polcha. On nawet zaznaczał kolejność czytania dla mniej kumatych...

Jest to, oczywiście, możliwe. Dla bardziej kumatych zaznaczę tylko, że to nie kolejność czytania kadrów była tam problemem.

Offline starcek

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1212 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 08:03:30 »
Jeśli format powiększony, to wart dubla, a do tego te uczucie powrotu do źródeł. Bezcenne.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline maxim1987

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1213 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 11:19:05 »
Ion Mud za mną.
Narracja w stylu mangowym, fabuła rozwija się bardzo powoli, wiele kadrów bez tekstu, szerokie ujęcia z wielu perspektyw - stąd spora objętość komiksu (280 stron). Inny scenarzysta zmieściłby się w połowie ilości stron. Czytelnik zostaje wrzucony od razu na głęboką wodę, z początku nie wiadomo nawet gdzie rozgrywa się akcja komiksu, kim jest główny protagonista ani jaki jest jego cel. Z czasem uzyskujemy odpowiedzi na część pytań, aczkolwiek nadal pozostaje wiele niedopowiedzianych kwestii. Jeśli chodzi o rysunki, to lepiej wypada kreacja świata niż postaci, ale znowu - przez cały komiks dostajemy mniej-więcej te same "krajobrazy". A szkoda, można było mocniej zróżnicować wygląd poszczególnych lokacji.
Tym którym podobał się BLAME! polecam - klimat i niektóre rozwiązania fabularne bardzo podobne. I odwrotnie - jeśli komuś spodobał się Ion Mud, to zdecydowanie powinien sięgnąć po BLAME!
Jeśli jednak macie ograniczony budżet i musicie wybierać co kupić - nic nie stracicie omijając tą pozycję.

Offline Lipa

Odp: Kurc
« Odpowiedź #1214 dnia: Nd, 02 Październik 2022, 18:43:55 »
Ktoś już po lekturze 7 żywotów Krogulca?

W takim wydaniu, w takiej cenie miałem wrażenie, że wszystko będzie na tip top

A literówek jest od groma.. Jak nie Kurc