Autor Wątek: Kupki wstydu  (Przeczytany 47660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #330 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 23:44:32 »
@Death - ale przecież te nowości w czerwonym są praktycznie identyczne z tymi nieprzeczytanymi w niebieskim.
Za czym tu się oglądać skoro wystarczy poczekać i można mieć obie?  ;D
W sensie... kolejne stosy wstydu.  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline jotkwadrat

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #331 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 10:44:07 »
Czyta opisy na tylnej okładce :)

Bender

  • Gość
Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #332 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 11:05:12 »
Moja recepta na radykalne zmniejszenie kupki wstydu to ostra selekcja przy zakupie oraz wyłączenie trybu komplecisty przy kontynuowaniu serii. Nawet jak ujdzie, ale wiem, że drugi raz do tego nie wrócę, to już dalej nie kupuję a poprzednich się pozbywam.

Jak trzeźwym okiem oceniłem kolekcję, okazało sie, że wiele tytułów po prostu nie muszę mieć i będa po prostu stały na półce przez lata. Tylko po co? ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Maj 2022, 11:06:47 wysłana przez Bender »

Offline Damian xyz

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #333 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 11:34:06 »
Ja już robię ostrą selekcję, podobnie jak Death i wychodzi nam po 20-30 komiksów miesięcznie.

Ale mnie udaje się ogarnąć kupkę wstydu.

W weekend wstaję o 5 żeby czytać ale to nie zawsze działa bo mój syn jakoś tak ma że w weekend też wstaje tuż po mnie i trzeba się bawić...  Ale zawsze jest to jakieś rozwiązanie.

Offline Death

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #334 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 11:59:52 »
Przeczytałem właśnie Wrzaskuna. Jeszcze jakieś 999 komiksów i nie będę miał kupki wstydu. Dobrze mi idzie!
.
.
.
A nie, bo zamówiłem na Gildii Metal Hurlant, nowy horror z Kboom i 2 najnowsze komiksy z Lost: o tym średniowieczu i o prohibicji. Czyli -1, ale +4. :D Może po weekendzie będzie -3 i wyjdzie na 0. :)
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline Damian xyz

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #335 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 12:19:49 »
Przeczytałem właśnie Wrzaskuna. Jeszcze jakieś 999 komiksów i nie będę miał kupki wstydu. Dobrze mi idzie!
.
.
.
A nie, bo zamówiłem na Gildii Metal Hurlant, nowy horror z Kboom i 2 najnowsze komiksy z Lost: o tym średniowieczu i o prohibicji. Czyli -1, ale +4. :D Może po weekendzie będzie -3 i wyjdzie na 0. :)

IDZIESZ JAK BURZA :) :) :)

Offline laf

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #336 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 13:20:11 »
Swego czasu (czyli w 2015 r.) cieszyłem się jak głupi na wiadomość o wydawaniu przez Egmont komiksów z serii Marvel NOW. Zaczęło się od one shota Avengers: Wojna bez końca (wydanego 13 maja, a więc jutro będzie równo 7 lat). Posłuchałem głosu ludu i odpuściłem sobie ten komiks. Później wyszły pierwsze serie: Avengers, New Avengers, Superior Spider-Man, Strażnicy Galaktyki, All New X-Men oraz Wolverine i X-Men. Byłem podjarany faktem, że po raz pierwszy od czasów TM-Semic i Mandragory ktoś w sposób kompleksowy wyda poszczególne serie Marvela i z marszu zacząłem zbierać wszystko. Po drodze doszły kolejne serie, które kupowałem: Thor, Hawkeye, Uncanny X-Men, The Amazing Spider-Man, Spider-Man 2099, Moon Knight, a także większość eventów z tie-inami. Część serii oczywiście odpuściłem, ale i tak zebrałem zdecydowaną większość.

W chwili obecnej mam na swojej półce aż 71 pozycji z tej linii wydawniczej na 110 wydanych (w międzyczasie sprzedałem dwa tomy: Deadpool t. 1 - w ogóle mi nie podeszło i Thanos Powstaje - zakupiłem w kolekcji SBM).

I teraz najważniejsze (tak, będzie puenta  ;)) - ŻADNEGO z tych komiksów jeszcze nie przeczytałem!!! Większość mam nawet zafoliowane. Co więcej nie widzę nawet widoków na ogarnięcie tego tematu, bo aktualnie jestem w fazie kompleksowego czytania uniwersum DC.

Ktoś to przebije? ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Maj 2022, 13:43:27 wysłana przez laf »

Bender

  • Gość
Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #337 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 13:21:36 »
Ja już robię ostrą selekcję, podobnie jak Death i wychodzi nam po 20-30 komiksów miesięcznie.

No ja zszedłem do myśle maks 10.

Offline nori

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #338 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 13:46:34 »
I teraz najważniejsze (tak, będzie puenta  ;)) - ŻADNEGO z tych komiksów jeszcze nie przeczytałem!!! Większość mam nawet zafoliowane. Co więcej nie widzę nawet widoków na ogarnięcie tego tematu, bo aktualnie jestem w fazie kompleksowego czytania uniwersum DC.

Ktoś to przebije? ;)

Mam bardzo podobnie, ALE na odwrót. Zbieram wszystko z Marvel NOW, NOW 2.0, Fresh, oraz DC NEW52, odrodzenie, uniwersum. Marvele czytam w miarę na bieżąco, a DC dopiero ruszyłem, jestem w pierwszym tomie Batmana z NEW52. :)

I miąłem tak samo jak Ty przy premierze, bardzo sie ucieszyłem na formę wydania: regularnie pojawiające się kolejne tomiki, w bardzo fajnym wydaniu - miękka oprawa to tutaj ogromna zaleta.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline laf

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #339 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 13:51:33 »
bieram wszystko z Marvel NOW, NOW 2.0, Fresh, oraz DC NEW52, odrodzenie, uniwersum.
Ale w sensie, że wszystko wszystko?  :o

Offline nori

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #340 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 14:18:01 »
Ale w sensie, że wszystko wszystko?  :o

No a jak? Mania komplecisty, musi być całość! (znaczy, to co wyszło w PL)

:)

Tak, wiem, to się powinno leczyć. I patrząc na ceny zapowiedzi, właśnie pojawiło się skuteczne lekarstwo...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline laf

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #341 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 14:38:42 »
Tak, wiem, to się powinno leczyć. I patrząc na ceny zapowiedzi, właśnie pojawiło się skuteczne lekarstwo...
O, widzę kolejną możliwość na dotacje dla komiksiarzy. Tym razem z NFZ  ;)

Offline dreamer36

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #342 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 14:40:22 »
Ale w sensie, że wszystko wszystko?  :o

No u mnie wygląda to podobnie jak u Was:
- Marvel Now! - nie kupiłem tylko Thunderbolts i kilku tie-inów do Tajnych Wojen
- Marvel Now! 2.0 - kupiłem wszystko
- Marvel Fresh - na bieżąco kupuję puki co wszystko
- Nowe DC - nie kupiłem All-Star Western
- DC Odrodzenie - nie kupiłem Teen Titans, All-Star Batman, za to dokupiłem po angielsku 3 TPB Aquamana oraz 3 TPB Zielonych Latarni. I jeszcze dodam, że wszystkie "jedynki" mam w srebrnych okładkach :)
- Uniwersum DC - puki co kupiłem wszystko

Problem polega na tym, że uwielbiam czytać superhero, a widząc jak się część tomów Now czy New52 wyprzedało, kupuje dużo, żebym kiedyś nie płakał że już nie ma :).

A moja Puenta? Hmmm chyba Was trochę przebiję:
1) Now - przeczytałem tylko Hickmana z eventami i 4 tomy Deadpoola
2) Now 2.0 - 0%
3) Fresh - 0%
4) New52 - Dwa Batmany, trzy Supermeny, jedną Ligę Sprawiedliwości
5) Odrodzenie - 0%
6) Uniwersum DC - 0%

Do tego klasyka DC i Marvela (tam lepszy progres, ale też szału nie ma), Hellboy (uwielbiam wszystko, mam wszystko, przeczytałem wszystko) i cała masa troszkę doroślejszego komiksu Vertigo / Dark Horse / Image / pojedyncze serie frankofońskie / Kaczki.

Progres przeczytanej kolekcji - jakieś 20%

Byłem niby u lekarza ostatnio i niby wszystko ze mną dobrze....

Offline Dracos

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #343 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 15:16:19 »
wyłączenie trybu komplecisty przy kontynuowaniu serii.

Żeby to było takie proste, ot wyłączyć i już 8)

Offline Teli

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #344 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 15:19:00 »
Jak chcesz ograniczyć o kolejne serie z bieżącego SH to zrób tak jak ja.

Przeczytaj ciurkiem całego Scotta Snydera od Metalu przez Ligę po Death Metal... ale tak ciurkiem bez przerwy. Mi zaczęło fajczyć obwody gdzieś za połową ale dzielnie dotarłem do końca. Od czasu ukończenia maratonu nawet nie chcę myśleć o kupowaniu kolejnych tomów współczesnego DC bo dostaję dreszczy, a i na marvela jakoś tak mniej chętnie patrzę i ostatnio kupiłem tylko Thora (choć bardziej z chęci do zamknięcia serii której zostały jeszcze do wydania chyba 3 tomy)

Nie działa na klasykę ,metoda przegrywa z sentymentem.

Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż czytanie dużych ilości Snydera może zagrażać Twojemu życiu lub zdrowiu.