Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 509506 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #255 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 14:16:33 »
Kolejna zapowiedź ze strony wydawnictwa. Bez konkretnej daty, tylko 2020:
DYMKI Z TINTINA, JAK DYMEK Z KOMINA Baranowskiego



Cytuj
Prezentowane w tym albumie prace Tadeusza Baranowskiego publikowane były w latach 1984-1987 w belgijskim piśmie komiksowym „Tintin”. Wszystkie te materiały skrzętnie odnalazł, pracowicie opracował do druku, oddany fan twórczości Baranowskiego, Mirosław Korkus. To właśnie jego mrówczemu wysiłkowi zawdzięczamy tę belgijską antologię. I to on jest prawdziwym autorem tego albumu.

OBJĘTOŚĆ: 72 strony
FORMAT: 215x290
OPRAWA: twarda
DRUK: kolorowy

Offline michał81

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #256 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 14:38:31 »
Jest w końcu oficjalna zapowiedź i data premiery


Format: 235x165 mm
Oprawa: twarda
Data wydania: 31 sierpień 2020
Liczba stron: 100

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #257 dnia: Pt, 04 Wrzesień 2020, 23:10:06 »
Cytuj
To był jeden z najszybciej wyprzedanych nakładów w historii wydawnictwa! Zwlekaliśmy chwilę z dodrukiem z powodu pandemicznej niepewności, ale "Śmiech i śmierć" Adriana Tomine wraca niebawem na księgarniane (również te wirtualne) półki!


Offline adamarluk

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #258 dnia: Pt, 04 Wrzesień 2020, 23:51:49 »
Niech się lepiej pochwalą kiedy kolejne części Klezmerów i Jeża Jerzego

Offline Castiglione

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #259 dnia: Nd, 20 Wrzesień 2020, 18:15:54 »


Kupiłem, poleżało trochę i dzisiaj w końcu się zabrałem. Nie przekonało mnie. O ile sama interpretacja losów Judasza jest całkiem składna i sensownie rozpisana, tak jakoś nie mogłem się zaangażować w tę historię. Akcja gna do przodu jak w jakimś superhero i praktycznie brak tu miejsca na złapanie oddechu i jakąkolwiek refleksję. Autor wykłada nam swoją wizję prosto z mostu, nie pozostawiając miejsca na żadne niedopowiedzenia czy pola do własnych interpretacji. Generalnie komiks jest bardzo prosty, może nawet w takim trochę hollywoodzkim stylu i tak naprawdę jedynym, co może go wyróżniać jest sam temat wyjściowy, który gdzieś może wzbudzić kontrowersje. O stronie graficznej słyszałem dużo dobrego, dla mnie jest poprawnie i nic ponadto. Chociaż generalnie nie ma się tutaj do czego doczepić, ale osobiście nie zostałem fanem - może to po prostu nie mój styl. Podsumowując czyta się to szybko, bo też tekstu jest malutko, rysunki mogą się podobać, ale dla mnie to raczej taki tytuł do przeczytania i odstawienia na półkę, o którym już po chwili się nie pamięta.

Offline R~Q

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #260 dnia: Nd, 20 Wrzesień 2020, 18:56:15 »
Odpowiedz lepiej, czemu Judasz na tym obrazku ma dres abibasa...

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #261 dnia: Nd, 20 Wrzesień 2020, 19:16:54 »
Podsumowując czyta się to szybko, bo też tekstu jest malutko, rysunki mogą się podobać, ale dla mnie to raczej taki tytuł do przeczytania i odstawienia na półkę, o którym już po chwili się nie pamięta.

Ja przeczytałem pierwszy zeszyt i odstawiłem na półkę ;) Wrócić pewnie kiedyś wrócę i dokończę, chociaż po to żeby rysunki pooglądać, ale nic ponad przeciętniaka po tym pierwszym zeszycie "Judasza" się nie spodziewam.

Offline Castiglione

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #262 dnia: Nd, 20 Wrzesień 2020, 20:52:15 »
Odpowiedz lepiej, czemu Judasz na tym obrazku ma dres abibasa...
No też zwróciłem uwagę podczas lektury ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #263 dnia: Nd, 20 Wrzesień 2020, 21:25:11 »
Cztery paski, to chyba jakieś podróbki adidasa z targu?

Offline Archie

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #264 dnia: Nd, 20 Wrzesień 2020, 22:24:19 »
Cztery paski, to chyba jakieś podróbki adidasa z targu?
Abibas, szanowana marka. Four or nothing.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #265 dnia: Nd, 20 Wrzesień 2020, 23:01:19 »
O, nie zwróciłem uwagi, że R~Q pisał o abibasie :)

Offline gashu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #266 dnia: Pn, 21 Wrzesień 2020, 13:58:53 »
Mnie komiks bardzo się podobał.

Raz - uwielbiam takie historie nawiązujące do popularnych mitów lub prezentujące alternatywne wersje lub interpretacje historycznych wydarzeń.

Odnośnie zarzutu, że wszystko jest podane "na ławę" - może i tak, ale ja nie traktuję tego w kategoriach wady. Mam ostatnio przesyt bełkotliwych opowieści w których zupełnie nie wiadomo tak naprawdę o co chodzi i wszystko trzeba sobie wymyślać i dopowiadać samemu (tak panie Andreas, tak tak panie Lynch).

Dwa - Rebelka, Rebelka i jeszcze raz Rebelka.

Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #267 dnia: Pn, 21 Wrzesień 2020, 17:51:20 »
KG dała znać na FB że ma w planach nowy komiks Guya Delisle Factory Summers, ale to raczej dość odległa premiera pewnie dopiero 2022r.
Natomiast zdecydowanie wcześniej powinniśmy dostać Shenzhen: A Travelogue from China - w komentarzach do newsa wydawnictwo potwierdziło trwające nad nim prace.

Cytuj
To może zaczniemy ten tydzień z grubej rury - nadchodzi nowy komiks Guya Delisle! "Factory Summers" (to oczywiście tytuł anglojęzycznego wydania) swoją światową premierę będzie miał w czerwcu 2021 roku i opowiadał będzie o wakacyjnej pracy Delisle w tytułowej fabryce.
Co powiecie na polski tytuł "Kroniki z fabryki"? 🙂

https://drawnandquarterly.com/factory-summers
https://drawnandquarterly.com/shenzhen




Offline R~Q

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #268 dnia: Pn, 21 Wrzesień 2020, 19:25:07 »
No na Shenzhen czekam, podobnie jak na wznowienie Jerozolimy. Super będzie zobaczyć, jak oczami zachodniaka wyglądało życie w Shenzhen 23 lata temu (kiedy jeszcze nie była to taka supertechnologiczna metropolia).

Offline adamarluk

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #269 dnia: Pn, 21 Wrzesień 2020, 20:12:19 »
Wypadałoby również wydać kolejnych Klezmerów.