Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504439 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #165 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 18:00:02 »
Tak, w kolorze. Swego czasu mówili, że po albumach będzie integral.

Offline stempel

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #166 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 20:39:47 »
Tak, w kolorze. Swego czasu mówili, że po albumach będzie integral.

OO to rozumiem :)

Offline marcing

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #167 dnia: So, 15 Luty 2020, 10:03:19 »
Tylko czy nie będzie tak, jak z "Na szybko spisane", gdzie integral jest w mniejszym formacie niż pojedyncze albumy.

Offline Mateusz

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #168 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 11:35:11 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Itachi

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #169 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 20:05:25 »
Doczekać się nie mogę:



Z wielką radością informujemy, że nasze marcowe nowości można już przedpremierowo zamawiać na naszej stronie!

Przypominamy, że do każdego zamówienia dodajemy nowe wydanie "Erotycznych zwierzeń" Janka Kozy i katalog wydawniczy zima/wiosna 2020.


Offline Łukasz

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #170 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 15:09:57 »
Dziś w końcu zamówiłem sobie w sklepie Gildii Łaumę :D (trzeci wydanie), szukam w sensownej cenie również Kościeniska, ale ani twórca komiksu, ale ani Kultura Gniewu nie mają, na Alledrogo spekulanci chcą około 80 zł. No nic, poszukam dalej. Ponoć ma być dodruk (znaczy już trzeci tego komiksu), ale czy w tym roku i czy na pewno zobaczymy.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline Szekak

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #171 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 15:23:07 »
Tak sie zadtanawiam czemu spekulantem jest ktos kto chce za komiks 80zl, a gdy chce 30zl to juz spekulantem nie jest?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #172 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 15:49:52 »
SJP
spekulacja - wykupywanie i odsprzedaż z nadmiernym zyskiem towarów, na które popyt przewyższa podaż

Offline Łukasz

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #173 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 15:51:23 »
Cena okładkowa tego komiksu, to 44,90 zł rozumiem, że oba nakłady pierwszy i drugi zostały już wyczerpane, ale żądać za niego 80 zł plus koszty wysyłki, to dla mnie osobiście już za dużo.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Kapral

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #174 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 15:54:06 »
Cena okładkowa minus rabat!!! Nie zapominaj o rabacie, na Komik Specu to jest obowiązkowe :)

Offline eyesore

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #175 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 20:39:06 »
chciałem pogratulować KG, macie antyfana  8)
komentarz z sklepu Gildii  ;D
"Śmiało można powiedzieć że dla antykatolików Judasz jest ŚWIĘTY. Rysunki okropne. Oczywiste że taki wydawca jak Kultura GNIEWU nie wyda Biblii w komiksie. Nawiasem mówiąc kiedy pierwszy raz usłyszałem nazwę Kultura GNIEWU miałem świadomość czego spodziewać się. "

kolo tym komentarzem przekonał mnie żeby komiks kupić (+trochę rekomendacja Mignoli  ;) )

Offline donT

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #176 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 21:05:05 »
Dla mnie Judasz Rebelki to zakup obowiazkowy. Czekam niecierpliwie na ten komiks od momentu, kiedy KG go zapowiedziala. Mam przeczucie, ze bedzie to jeden z najlepszych tytulow wydanych w tym roku.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #177 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 22:58:18 »
Na stronce KG pojawiły się 3 majowe zapowiedzi:
"Sabrina" Nick Drnaso

Cytuj
Objętość: 204 strony
Format: 190x240
Oprawa: miękka
Druk: kolorowy
Data wydania: 2020.05.20
Opis:
Spoiler: PokażUkryj
Kiedy Sabrina znika, pilot sił lotniczych USA zostaje wciągnięty w sieć przypuszczeń, szalonych domysłów i bezczelnych kłamstw. Pomimo okoliczności stawia się codziennie na służbę w sterylnej jednostce, która nie pomaga odciąć się od sytuacji na zewnątrz.

Od tracącego zmysły Teddy’ego, kolegi z dawnych lat i jednocześnie chłopaka zaginionej. Od Sandry, siostry Sabriny, która w oczekiwaniu na jakiekolwiek wiadomości desperacko próbuje zabić czymś czas. Aż pewnego dnia w internecie pojawia się zapis z taśmy wideo. Od tej pory każdy miłośnik teorii spiskowych będzie miał swoją interpretację wydarzeń pasującą do jego wizji świata

„Sabrina”, pierwszy w historii komiks nominowany do prestiżowej nagrody Bookera, opisuje współczesny świat pozbawiony osobistych relacji i poczucia odpowiedzialności, gdzie związki obdarte są z intymności przez pulsujące komputerowe monitory. Dzieło Drnaso to swoisty akt oskarżenia, ale i próba refleksji nad rzeczywistością, w której rządzą fake newsy.

Książka Nicka Drnaso to najlepsza opowieść o aktualnych czasach, niezależnie od medium. Przepięknie napisane i narysowane arcydzieło, jednocześnie polemiczne, poruszające kwestie polityczne i delikatne jak prawdziwie wielka sztuka. Przeraziło mnie i rozkochało w sobie – Zadie Smith

Nick Drnaso to jeden z najambitniejszych i najbardziej wyjątkowych twórców komiksowych, którzy pojawili się w ostatnich latach, a jego oddanie sztuce fikcyjnych opowieści jest wyjątkową inspiracją. Przenikliwa, przerażająca i kompletnie nieprzewidywalna „Sabrina” dowodzi olbrzymiej siły najlepszych komiksów – Adrian Tomine



"Wiedźmun" Tomasz Samojlik

Cytuj
Objętość: 64 strony
Format: 165 x 235 mm
Oprawa: twarda
Druk: kolorowy
Data wydania: 2020.05.20
Opis:
Spoiler: PokażUkryj
Gierwald jest łowcą potworów. Ale nie jakimś zwyczajnym, o nie! On jest wiedźmunem - wychowanym w Kaer Frauer, pozbawionym emocji profesjonalistą. Coś jednak jest nie tak, jakaś siła zaciemnia mu umysł i wbrew jego woli każe zabijać potwory i zbierać pozostawione przez nie tajemnicze aurergium.

Dżenifer jest czarownicą, która za odpowiednią cenę jest w stanie dokonać rzeczy niemożliwych. Sęk w tym, że cała jej magia opiera się na użyciu dziwnych maszyn, których działania nie rozumie. Kiedy kończy się ich paliwo - aurergium - czarownica wyrusza z misją odkrycia kto lub co za tym stoi.

Katarakt jest bardem, któremu marzy się hit na miarę „Daj, ać ja pobruszę” trubadura Bławatka. Co robić, kiedy wena uleciała, a z nieba, zamiast natchnienia, spada mu dziewczynka pochodząca z zupełnie innego świata...

Przygody, tajemnicze wynalazki, ratowanie świata przed katastrofą ekologiczną i szczypta humoru - zapraszamy czytelników od lat 7 do 107 do świata wiedźmuna! Najnowszy komiks Tomka Samojlika, autora m.in. sagi o ryjówce, to parodia postaci i motywów z... sagi o wiedźminie oczywiście!



"Detektyw Miś Zbyś na tropie. Wielki bałagan"

Cytuj
Objętość: 52 stony
Format: 165 x 230 mm
Oprawa: twarda
Druk: kolorowy
Data wydania: 2020.05.20
Opis:
Spoiler: PokażUkryj
Miś Zbyś i Borsuk Mruk właśnie wrócili do domu z wyprawy do Szkocji, gdzie prowadzili śledztwo w sprawie skradzionego obrazu zatytułowanego „Dama z pluszowym misiem”. Jednak nawet nie zdążyli rozpakować walizek, a już zadzwonił do nich burmistrz w bardzo ważnej sprawie.

W mieście zapanował chaos, gdy w środku lata znienacka pojawiła się nad nim śnieżyca. Tylko dwaj najlepsi na świecie detektywi są w stanie rozwikłać jej zagadkę. Znajdą oni niezbite i nawet trochę zbite dowody na to, że za tym wszystkim stoi… naprawdę wielka tajemnica.

Czy Misiowi Zbysiowi i Borsukowi Mrukowi uda się posprzątać wielki bałagan, jaki powstał i uratować miasto przed dziwnymi zjawiskami atmosferycznymi? To już szósty tom tej znakomitej serii komiksowej dla dzieci, która rozwija się wraz z czytelnikami. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykle kolorowe plansze, humor i ukryte zagadki.


A 15 kwietnia dodruk 1 tomu "Osiedla Swoboda"

Bender

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #178 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 07:39:20 »
Zachęcam by nie czytać streszczeń do Sabriny, w ten sposób daje po łbie jeszcze bardziej.

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #179 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 22:16:41 »
Judasz to znakomity komiks. Z pewnością najlepszy w jakim maczał farby Rebelka. Nie chcę nic pisać o fabule, bo nie chcę Wam psuć lektury. A to nie jest jakiś długi komiks. Ot na 40 minut (i dodatkowe 120 minut na podziwianie plansz, a potem dodatkowych ilustracji z tyłu albumu). Pomysł na postać Judasza jest świetny, przemyślany i jest on dobrze poprowadzony. Główny bohater został przedstawiony jako ofiara i...spoko ziomek. Jest też kilka zwrotów akcji. Dawno nie czytałem tak dobrego komiksu z Kultury. Kiedyś brało się od nich wszystko, a ostatnimi czasy poszli w dodruki i mam wrażenie, że Timof lepiej wybiera licencje. Ale Judasz to perła. Rebelka to prawdziwy mistrz obrazu i koloru. Gość ma wszech pojęcie o kolorze i super gust. Tym bardziej żałuję, że jeszcze nie pokolorował drugiego tomu Miasta Psów i tym samym KG tego nie wydała. Podsumowując: spotkało się dwóch gości: jeden z pomysłem i talentem do opowiadania historii i drugi ze zmysłem plastycznym i mocą w łapie i powstało Dzieło. 8/10. Bardzo dobry komiks.