Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504436 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Małpisyn

  • Gość
Kultura Gniewu
« dnia: Pt, 15 Luty 2019, 09:06:30 »
Nie znalazłem wątku o wydawnictwie Kultura Gniewu, więc moje pytanie rozpocznę w nowym.


W ostatnim czasie KG wypuściła dwa komiksy Daniela Clowesa, tj. Wilson i, wreszcie, dodruk Ghost World. Dawno nie kupowałem niczego z tego wydawnictwa, więc myślałem, że wydawnictwo zanika. Oczywiście zanika dla mnie i jest to wyłącznie subiektywna ocena (od długiego czasu nie wydawali niczego, co mnie interesuje).


Pytanie, które chcę zadać to: gdzie to jasnej i ciasnej są dalsze tomy Klezmerów? Ile to już czasu upłynęło od wydania jakichkolwiek komiksów Joan Sfara? Pamiętam, że KG zapowiadała, że w 2018 r. wyda wreszcie nowe tomy (chyba poczuli zew biznesu widząc, ile w 2017 r. wydarzyło się dobra wokół wydawania Sfara w PL). Nie ulega wątpliwości, że rok 2018 już się skończył, a KG nawet nie zapowiedziała wydania Klezmerów na 2019 r. (https://wdymku.wordpress.com/2019/01/16/podsumowania-i-zapowiedzi-13-kultura-gniewu/).


Czy macie jakieś informację, co dalej z tym tytułem? Każda pozycja Joan Sfara to dla mnie uczta, więc nie odpuściłbym również Klezmerom, szczególnie, gdy pierwszy tom był naprawdę doskonały.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 09:15:06 »
Prace nad Klezmerami trwają, wrzucali ostatnio na FB grafike informującą o tym.

Nic z KG cie nie interesuje ostatnio? Berlin, Wielki zły lis, Pewnego lata, Arab przyszłości, Piekna ciemność, Zakładnik, za chwile nowy Tomine... Daj szanse tym komiksom!

Małpisyn

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 09:26:36 »
Autopoprawka - powinienem dodać (oprócz wskazania na subiektywną ocenę), że w 2018 r. ograniczyłem mocno ilość kupowanych tytułów. Kilka lat temu kupowałem niemal wszystko i stwierdziłem, że nie tędy droga - ilość dobroci, które pojawia się na rynku jest po prostu zbyt duża, żeby kupować wszystko, co brzmi "tylko interesująco".


Podobnie mam z książkami, swego czasu miałem ponad 200 książek kupionych i czekających do przeczytania - jeszcze 15 i mam je wszystkie przeczytane - można będzie kupować i czytać na bieżąco. Taki plan udał mi się już z komiksami. Problemem jest oczywiście miejsce. Mam przed sobą do postawienia regał 5x2 i od kilku miesięcy myślę, jak go zaplanować, żeby zmieściło się wszystko i jeszcze było miejsce na ekspansję (chyba zrobię dwa rzędy, z czego pierwszy rząd będzie przesuwany na szynie).


Nie wyobrażam sobie trzymania komiksów i książek w pudłach (to powinno być karalne), więc masz rację - pewnie niektóre wydawnictwa (w tym Kultura Gniewu) dostały ode mnie (zupełnie niezasłużenie) po tyłku.


Dzięki za informację od Klezmerach! Cieszy bardzo.

Bender

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 13:02:21 »
Zwłaszcza, że to nie są pozycje, które tylko "brzmią interesująco". Praktycznie wszystkie wspomniane przez ramireza82 zostały obsypane nagrodami (i zasłużenie)

Offline robbirob

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 13:04:46 »
Podpisuje się pod powyższymi laurkami ramireza82 i Bendera pod adresem KG.
To jeden z ciekawszych wydawców polskich na rynku, mnóstwo ciekawych pozycji. A w drugim półroczu 2018 wyszło kilka prawdziwych perełek.

Offline carnivale

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 15:29:56 »
A co się dzieje z miastem psów..? Niby wydali Tom 1 ale minęło 4 lata i cisza na temat dwójki... Chyba, że gdzieś przespałem.

Offline robbirob

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 15:58:41 »
Na stronie KG najbliższe zapowiedzi mają datę 1 kwietnia (?). Czy ktoś kojarzy czy do tego czasu wyjdzie coś z KG? Ogłaszali coś, wspominali, czy po prostu luty i marzec odpoczywają?

Offline LordDisneyland

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 16:38:15 »
A co się dzieje z miastem psów..? Niby wydali Tom 1 ale minęło 4 lata i cisza na temat dwójki... Chyba, że gdzieś przespałem.

I to jest bardzo ważne pytanie- rozszerzę je nieco...Czy w ogóle istnieje kontynuacja? :)
,, - Eeeeech.''

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 16:42:18 »

Na stronie KG najbliższe zapowiedzi mają datę 1 kwietnia (?). Czy ktoś kojarzy czy do tego czasu wyjdzie coś z KG? Ogłaszali coś, wspominali, czy po prostu luty i marzec odpoczywają?


Na pewno w lutym i marcu nie odpoczywają, skoro na 1 kwietnia zapowiedziane mają trzy tytuły.  8)




Ostatnio Marek Turek wspominał też gdzieś, że ma wkrótce ruszyć przedsprzedaż (crowdfunding?) Fastnachtspiel. Mam nadzieję, że w końcu się uda, bo to chyba też już kilka dobrych lat się przeciąga.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Luty 2019, 16:52:03 wysłana przez ramirez82 »

Offline robbirob

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 19:06:45 »

Na pewno w lutym i marcu nie odpoczywają, skoro na 1 kwietnia zapowiedziane mają trzy tytuły.  8)
No wiadomo przecież. Piszesz o oczywistościach.
Natomiast premier nie ma przez dwa miesiące.

Offline turucorp

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 20:25:56 »

Ostatnio Marek Turek wspominał też gdzieś, że ma wkrótce ruszyć przedsprzedaż (crowdfunding?) Fastnachtspiel. Mam nadzieję, że w końcu się uda, bo to chyba też już kilka dobrych lat się przeciąga.


Ech, właściwie wszystko gotowe (od dawna), czekam jedynie aż Szymon się ostatecznie ogarnie (kiedyś napiszę o tym wszystkim książkę, albo zrobię komiks o_O')

Offline carnivale

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 20:38:25 »
I to jest bardzo ważne pytanie- rozszerzę je nieco...Czy w ogóle istnieje kontynuacja? :)

Wygląda na to ,ze wyszedł integral który zawiera już tom 2. Natomiast brak osobno tomu drugiego. Wujnia , że tak się wyrażę.

https://www.bedetheque.com/BD-Cite-des-Chiens-Integrale-NB-343642.html


Offline LordDisneyland

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 21:26:02 »
Czy te nieznośne francuzy wszystko muszą mieć na opak?  ??? I dzięki, carnivale, sam bym raczej tego nie znalazł.
,, - Eeeeech.''

Bender

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 21:51:39 »
Wow, ta okładeczka wymiata

Offline turucorp

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 22:08:18 »
Wygląda na to ,ze wyszedł integral który zawiera już tom 2. Natomiast brak osobno tomu drugiego. Wujnia , że tak się wyrażę.

https://www.bedetheque.com/BD-Cite-des-Chiens-Integrale-NB-343642.html
O, zdaje się, że ktoś tu wybrał się za ocean, zostawiając Francuzów z drugim tomem bez kolorów  :o