Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504229 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #75 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 12:10:28 »
Wydanie z Avery Hill jest bardzo przyjemne. HC i bardzo przyjemny offsecik. (na rynku jest jeszcze SC z First Second) A sam komiks o niebo lepszy niż Spinning.

Offline Kalander

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #76 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 12:26:24 »
Nie czekać na polskie. Killing and Dying też w zapowiedziach od sam nie wiem kiedy. Kupiłem w oryginale i jestem o wiele szczęśliwszym człowiekiem.

Co do On a Sunbeam trochę żałuję, że się zdecydowałem na ekonomiczne SC, ale wymiana na HC jakoś za drogo mi wychodzi. Także gdybyś miała się decydować, to bym brał HC od razu.

Offline Lou

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #77 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 13:07:33 »
@Kalander, dzięki. Miałam swego czasu brać SC ze względu na niższą cenę i mniejszy format. Ale skoro polecasz HC, to taki wezmę.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline arczi_ancymon

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #78 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:42:21 »
Nie wiem czy ktoś jesscze pamięta Castle Waiting, dwa razy ich pytałem (bodajże w 2017 i 2018), no i już mieli w tym roku, już niedługo wydać. Natomiast 2019 zmierza powoli ku końcowi i chyba oficjalnie można już mówić, że z kalendarza na ten rok wypadł...

Offline Lou

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #79 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:56:30 »
Komiks Medley zapowiedzieli razem z komiksem Bocqueta i Catel. Kiki została wydana więc i Castle Waiting dostanie swój czas. Mają jeszcze kilka miesięcy do końca 2019, a i nie wszystkie zapowiedzi od razu trafiają na ich stronę. Może to po prostu tytuł, który wymaga ogromnego nakładu pracy i dlatego tyle to trwa.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Kalander

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #80 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 12:31:02 »
No niestety, miękka oprawa przy tak grubym papierze i dużej ilości stron ma tendencję do łamania się, strach szerzej otworzyć komiks, żeby się przyjrzeć planszom dokładnie.

Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #81 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 14:43:21 »
Info z FB:
"Trzeci tom "Araba przyszłości" Riada Sattoufa i dodruk tomu pierwszego się drukują! Premiera na MFKiG w Łodzi!"

Offline R~Q

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #82 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 21:19:43 »
Arab Przyszłości rządzi, gościu w ogóle nie boi się jechać po Arabach, polecam.

Offline misiokles

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #83 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 21:46:02 »
Nie odbieram komiksu jako jechanie po Arabach. Owszem, piętnuje co bardziej autorytarne jednostki, ale też z miłością i nostalgią portretuje te, które cenił w opisywanym dzieciństwie.

Offline kenji

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #84 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 00:19:31 »
Arab Przyszłości rządzi, gościu w ogóle nie boi się jechać po Arabach, polecam.

Hheheh. Chyba nie rozumiesz co czytasz ....

Offline Grzmichuj

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #85 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 16:58:08 »
Próbujecie wmówić, że R~Q przydzbanił tą recenzją, ale to prawda, że krytyka ojca i byłych państw arabskich jest bardzo mocna i dosyć jednoznaczna. Dziwi mnie tylko zupełnie bezbarwny obraz matki, nie pasuje do wyrazistych postaci Arabskich. Czy w 3 będzie przewrotka? Nie sądzę.
Także "jechać po Arabach" bardziej pasuje do tego komiksu niż "miłość i nostalgia do dzieciństwa", czy próba szydery imć kenji.
Tak. Ten komiks jedzie po Arabach jak tramwaj po szynach.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline pawlis

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #86 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 15:11:49 »
Info z FB:

Pisaliśmy już o tym, że na MFKiG w Łodzi przyjedziemy z drugim i ostatnim tomem "Anastazji", z drugim tomem "Jasia Ciekawskiego", z trzecim tomem (i dodrukiem pierwszego) "Araba przyszłości", pora więc ujawnić kolejny tytuł, który premierę będzie miał we wrześniu!


Offline R~Q

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 11:49:39 »
"Arab Przyszłości" nie jest sarkastyczny i nie "jedzie" po Arabach tak, jak robią to koledzy z alt-rightu czy innego ruchu identytarystów. Autor dokładnie opisuje to, co zapamiętał, w tym smaki i zapachy, bez żadnej poprawności politycznej. Nie jest to naiwna laurka, jak np. "Bar Starego Francuza", w którym życie w brudnej wsi w czarnej Afryce jest lepsze od życia w bloku w Paryżu. Autor "Araba" opisuje dokładnie jacy byli Arabowie, z którymi się stykał w państwach arabskich i jakie było życie za Assada i Kaddafiego. A że był to syf i ciemnota, to tak jest w komiksie. Jest to więc szczere i uczciwe jechanie po kulturze i społeczeństwie Arabów z Syrii i Libii. Nie są to prymitywne wyzwiska w stylu europejskiej prawicy. Nie jest to jednak też nostalgia. Gość się cieszy, że już tam nie mieszka.

Offline Szekak

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 11:53:48 »
Po tym opisie muszę to przeczytać.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Bender

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #89 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 12:11:58 »
Musisz, bo świetne. Ja po przeczytaniu poleciałem od razu na amazon kupować następne bo nie mogłem się doczekać. Druga i trzecia część jest równie dobra, a w angielskim preorderze pojawiła się już czwarta.