Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504579 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline raurer

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2055 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 12:12:11 »
Bardzo w sumie celne strzały. Poza The Artist :-)

To w sumie nie narzekam, The Artist nie przekonał mnie na tyle :) Jest to fajny komiks, ale nie podzielam niektórych zachwytów (np. Hanselmanna)

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2056 dnia: Cz, 22 Wrzesień 2022, 21:38:15 »
Zrealizowala komus gildia zamowienie?

Moja paczka dziś wyszła,  czekała na inne tytuły z długa dostępnością. Niby na fakturze jest wyszczególniona Sala prób, więc raczej powinna być w paczce.

Offline Jaxx

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2057 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 10:25:23 »
Czy ktoś może coś powiedzieć o "Wolność albo śmierć"? Kręcę się koło tego tytułu, bo tematyka (historyczna przygodówka) wydaje się być ciekawa, ale jakoś nie widziałem opinii na jego temat na forum. Nikt nie czytał?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2058 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 10:29:08 »
Ja jeszcze nie czytałem, ale polecam recenzję Przemka Pawełka, raczej go cenię

Tutaj
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Wrzesień 2022, 10:31:11 wysłana przez ukaszm84 »

Online holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2059 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 10:38:41 »
Ja jeszcze nie czytałem, ale polecam recenzję Przemka Pawełka, raczej go cenię

Tutaj

A ja nie polecam recenzji Przemka, za to polecam sprawdzić x recenzji, było ich sporo, więc problemu ze znalezieniem nie powinno być.

Offline starcek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2060 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 10:46:24 »
O cholercia - ten PP ma ciekawą stylistykę wypowiedzi. Zwłaszcza w polemice.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Takesh

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2061 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 10:47:12 »
Na emefce Spell bardzo polecał ten komiks. Wychwalał wiele różnych aspektów historycznych, psychologicznych i innych w taki sposób, że jak byłem sceptycznie nastawiony do niego to go zamierzam kupić. Wiem wiem, nie mam, nie przeczytałem, a sie wypowiadam. Chciałem tylko przytoczyć ciekawą i długą wypowiedź Spella, z którym trochę przegadałem m.in. o nominowanych komiksach. Przy okazji dla niego nr 1 tego roku to Słodkie chłopaki.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2062 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 11:02:55 »
A ja nie polecam recenzji Przemka, za to polecam sprawdzić x recenzji, było ich sporo, więc problemu ze znalezieniem nie powinno być.

Nie polecasz bo jest krytyczna, czy nie polecasz bo nie zgadzasz się z argumentacją? W sumie mam na półce, postaram się dzisiaj przeczytać i sam będę wiedział.

Online Martin Eden

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2063 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 11:11:58 »
O cholercia - ten PP ma ciekawą stylistykę wypowiedzi. Zwłaszcza w polemice.

A co dokładnie zwróciło Twoją uwagę?
Mnie zaskoczył język Pani Odyi - jeśli odmieniam nazwisko/pseudonim niepoprawnie, to bez złych intencji.
Czy ona na spotkaniach live też tak się wyraża? Może mam przesyt spowodowany tym, że w robocie mam inwazję tak wyrażających się dam. Po zdjęciach ciasteczek aborcyjnych i wypisanych tam haseł to dzisiaj drugi dla mnie strzał od polskiego środowiska komiksowego.

Online holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2064 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 11:36:27 »
Nie polecasz bo jest krytyczna, czy nie polecasz bo nie zgadzasz się z argumentacją? W sumie mam na półce, postaram się dzisiaj przeczytać i sam będę wiedział.

Bo nie zgadzam się z argumentacją. Że jest krytyczna luz, bardzo często się rozmijamy z Przemkiem w opiniach na temat komiksów.

Offline GoNzO

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2065 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 13:56:14 »
Nawet nie wiedziałem, że to nowe wydanie "Bezdomne wampiry o zmroku" to takie bydle (245x325).


ukaszm84

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2066 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 14:00:11 »
Nawet nie wiedziałem, że to nowe wydanie "Bezdomne wampiry o zmroku" to takie bydle (245x325).



No i cena za taki format to jest mega niska, nie wiem jak KG to robi, ale kocham to podejście.

Offline martin685

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2067 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 15:08:58 »
Na emefce Spell bardzo polecał ten komiks. Wychwalał wiele różnych aspektów historycznych, psychologicznych i innych w taki sposób, że jak byłem sceptycznie nastawiony do niego to go zamierzam kupić. Wiem wiem, nie mam, nie przeczytałem, a sie wypowiadam. Chciałem tylko przytoczyć ciekawą i długą wypowiedź Spella, z którym trochę przegadałem m.in. o nominowanych komiksach. Przy okazji dla niego nr 1 tego roku to Słodkie chłopaki.
Ja jeszcze nie mam i nie czytałem ale w ramach ciekawostki Spell prywatnie jest partnerem autorki tego komiksu. Nie wiem czy był w tym przypadku świadomie lub nieświadomie obiektywny.

Offline Takesh

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2068 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 15:37:25 »
Dodał to, ale jednak mówił o konkretnych przykładach, uzasadniał swój wybór bardzo logicznie. Uwierzyłem, że naprawdę mu się podobał. Sam ocenię w niedalekiej przyszłości.


Offline starcek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2069 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 16:14:08 »
A co dokładnie zwróciło Twoją uwagę?
[...]

Takie kwiateczki:
"Dla mnie właśnie na te intrygi czy psychologię to tu za dużo miejsca nie ma, bo za bardzo wszyscy skupieni na powtarzaniu przed klasówką."
"no takie ostrze bogów zjada wolność albo śmierć nawet nie na śniadanie, bo przez sen, jeszcze przed obudzeniem."

Z ciekawości aż zobaczyłem, co on wypisuje na FB i widzę, że tu chyba nabrał wiatru w żagle, bo w innych wpisach nie ma raczej takich barwnych wypowiedzi.

Ściany tekstu trawię tylko w komiksach czytanych z sentymentu, więc ten tytuł jest całkowicie nie dla mnie.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.