Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504350 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1920 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 00:26:39 »
Tymek i Jeż - decyzja została podjęta na prośbę autorów i uważam, że była słuszna :-)

Pytanie tylko jakie mieli opcje do wyboru, bo może a) nie wydajemy, b) wydajemy w małym formacie :) Wtedy można ją uznać za słuszną. W żadnym innym wypadku nie. Tymka czytałem jeszcze w Komiksowie i w tamtym formacie był ok. A myślę, że i w A4 by się spokojnie bronił. W wydaniu zbiorczym część kadrów jest maciupeńka. Jeża jeszcze nie czytałem w mikrozbiorczym (trochę się obawiam po przekartkowaniu, że nie wytrzymał próby czasu). W A4 był ok.

Offline michał81

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1921 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 05:33:17 »
Pytanie tylko jakie mieli opcje do wyboru, bo może a) nie wydajemy, b) wydajemy w małym formacie :) Wtedy można ją uznać za słuszną. W żadnym innym wypadku nie. Tymka czytałem jeszcze w Komiksowie i w tamtym formacie był ok. A myślę, że i w A4 by się spokojnie bronił. W wydaniu zbiorczym część kadrów jest maciupeńka. Jeża jeszcze nie czytałem w mikrozbiorczym (trochę się obawiam po przekartkowaniu, że nie wytrzymał próby czasu). W A4 był ok.
Tylko, że w przypadku wydań Egmontu mogło być tak a) nie wydajemy, b) wydajemy w dużym formacie.
Wydanie KG nie jest mikrozbiorczym, wymiarowo jest zbliżone do standardowych amerykańskich wydań od Egmontu (minimalnie mniejszy), a sama kreska kreska i szczegółowość na tym nic nie tracą, a nawet zyskują. Co do próby czasu to już inna kwestia, niektóry żarty rzeczywiście się zestarzały, ale całość nadal broni się jako całość.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1922 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 09:43:32 »
sama kreska kreska i szczegółowość na tym nic nie tracą, a nawet zyskują.

Otóż, właśnie, to.

Offline hansior

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1923 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 10:15:39 »
Robi się, mam nadzieję, że premiera w listopadzie.

Super wiadomość :) Ciekawe kiedy autor narysuje ostatni tom. To już dwa lata.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1924 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 10:20:02 »
Super wiadomość :) Ciekawe kiedy autor narysuje ostatni tom. To już dwa lata.
5 ukazał się późną jesienią ubiegłego roku, z tego co wiem prace nad 6 tomem zbliżają się powoli ku końcowi, więc utrzymywana jest mniej więcej roczna przerwa.

Offline hansior

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1925 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 11:12:45 »
5 ukazał się późną jesienią ubiegłego roku

A każdy link podaje rok 2020 :-\

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1926 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 11:33:22 »
A każdy link podaje rok 2020 :-\

Sorry, to mi wypadł jakoś rok z życia...
Byłem przekonany, że ta premiera była rok temu i dałbym się za to pokrajać.
Oj, starość już zaczęła dokuczać.

Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1927 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 13:36:05 »
Gildia ma już na magazynie Integral Binio Billa! Inne sklepy też powinny go mieć lada chwila.
https://www.gildia.pl/komiksy/528560-binio-bill-integral

... z tego co wiem prace nad 6 tomem zbliżają się powoli ku końcowi, więc utrzymywana jest mniej więcej roczna przerwa.
Roczna przerwa była utrzymana przy pierwszych tomach, natomiast te ostatnie to są bardziej dwa lata:
1 - 2014
2 - 2015
3 - 2016
4 - 2018
5 - 2020
6 - 2022?

Offline KubciO

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1928 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 10:23:25 »
Sporo dostajemy pytań brzmiących mniej więcej "kiedy w końcu czwarty tom Jeża Jerzego?". Zacznijmy więc ten tydzień odpowiedzią na te pytania - we wrześniu, na MFKiG!


Offline hansior

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1929 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 09:37:19 »
Czwarty Jeż Jerzy to jakiś artbook? Dziwne, że nie skupiono się na rysowaniu nowych historii. Biorąc pod uwagę, to że ostatni tom ma zawierać Jerzego dla dzieci czyli nic ciekawego, to wygląda jakby Kultura po prostu chciała siłą dociągnąć go do końca.

Online misiokles

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1930 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 09:38:28 »
A co jest nie tak w kompletnych edycjach/omnibusach?

Offline hansior

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1931 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 09:45:17 »
Co kto woli. Mi te dwa ostatnie tomiki wydają się mało ciekawe.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1932 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 10:04:18 »
Co kto woli. Mi te dwa ostatnie tomiki wydają się mało ciekawe.

A dla mnie są najciekawsze, bo zawierają najwięcej niepublikowanego wcześniej materiału. Szczególnie Jeż Jerzy dla dzieci - tam będzie drugie tyle nie wydanych nigdy komiksów.

Jeż Jerzy filmowy to i artbook i komiks. Materiały archiwalne z czasów realizacji, dużo storyboardów do filmu, ale też mało znane, albo nieznane komiksy nie tylko Leśniaka/Skarżyckiego.

Od samego początku taki był plan na te integrale.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1933 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 10:05:33 »
A według mnie tylko taka edycja ma sens, jednym się spodoba coś tam, innym coś innego, bardzo nie lubię jak wydawca postanawia wybrać coś, co według niego jest najlepsze, bo często mój gust się różni od tego wyboru. To tak jakby Egmont omijał niektóre tomy kolekcji Barksa, albo wycinał niektóre historyjki, bo by uznali, że są słabsze od innych.

Offline michał81

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1934 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 10:06:30 »
albo wycinał niektóre historyjki,
bo są dubalmi ;)