Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504293 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1830 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 20:43:47 »
De gustibus... Dla fanów amerykańskiego niezalu w przyszłym tygodniu "Beverly" Drnaso, w sierpniu wznowienie "Niczym aksamitna..." i "Laura Dean..." , potem "The Last Look" Burnsa (od pół roku nie możemy się doprosić opłaconych już materiałów) i "Stone Fruit" Lee Lai. O piątym tomie "Araba", czy innych frankofonach nie wspominając. Jest z czego wybierać moim zdaniem, więc tekst o doborze który zdechł traktuję trochę jako forumową trollerkę :-)
Super. To ja mam pytanie: Namesake, czyli kolejny komiks rysowany przez Jakuba Rebelkę z Boom Studio? Wiem, że to nie jest tak dobre jak Judasz czy Geneza, ale rozważacie?

Offline donT

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1831 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 21:00:18 »
Namesake, czyli kolejny komiks rysowany przez Jakuba Rebelkę z Boom Studio? Wiem, że to nie jest tak dobre jak Judasz czy Geneza, ale rozważacie?

Skusilem sie na Namesake jakis czas temu.
Rysuje Rebelka wiec graficznie jest w pyte, ale fabularnie to slaby tytul. Mega slaby.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline roble

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1832 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 17:33:24 »
Tak przeczytałem ostatnie posty i wydaje mi się że Panu G..ujowi chodzi o to że Timof, Mandiocia, Kurc, Ongrys się nie pierdoli i wchodzi w komiksy drogie, po 150, 200pln.. Mnie się wydaje że KG też by mogła i wtedy Grzmi..uj byłby zadowolony.. A Tu pan Holcman unika komiksów koło stówki i mamy taką wartościową drobnicę po kilkadziesiąt złotych.. :)

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1833 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 22:17:48 »
KG wrzuciła fotki czerwcowych premier. Mamy:

- jakieś smęty, nabazgrane chyba przez dziecko i pokolorowane w Paincie:

Cytuj
Właśnie przyjechało z drukarni "Beverly" Nicka Drnaso w tłumaczeniu Krzysztof Cieślik



- i radosną kolorową przygodę narysowaną przez fachowego rysownika:



:):):)

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1834 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 22:37:37 »
Beverly ma ładną okładkę.

Offline Edgar

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1835 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 23:04:18 »
Już sama okładka skłania do pewnych refleksji.
Mieszkam w bloku. W tej chwili jakieś dwa metry ode mnie są zapewne jacyś sąsiedzi. Każdy zajęty czymś innym, każdy mający swoje pasje, swoje zmartwienia. Często mnie to fascynuje, że mieszkam aż tak blisko zupełnie obcych ludzi. Ludzi, o których wiem więcej lub mniej, ale tak naprawdę zupełnie ich nie znam.
Myślę, że to właśnie chce nam pokazać ta okładka. Bardzo dosłownie. Jesteśmy tak blisko siebie, a jednak tak daleko.
Inna sprawa, że rysunki Drnaso nie są moimi ulubionymi. Nie do końca mi pasuje ten styl. Ale jeśli historia będzie dobra, to zupełnie mi to nie będzie przeszkadzać.

Offline starcek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1836 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 09:55:49 »
To blokowisko na okładce niczym w moim kołchozie - gdy stanę na balkonie mógłbym się gapić w telewizor sąsiada, o ile łaskawie odsłoni żaluzje.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1837 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 10:12:02 »
Super. To ja mam pytanie: Namesake, czyli kolejny komiks rysowany przez Jakuba Rebelkę z Boom Studio? Wiem, że to nie jest tak dobre jak Judasz czy Geneza, ale rozważacie?

Jeśli byliśmy krytykowani, że opublikowaliśmy "Genezę" - bo dla wielu słaba - to za "Namesake" by nas po prostu zlinczowano :-) Kochamy Rebelkę, ale nie aż tak żeby wydać ten komiks.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1838 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 10:15:57 »
Tak przeczytałem ostatnie posty i wydaje mi się że Panu G..ujowi chodzi o to że Timof, Mandiocia, Kurc, Ongrys się nie pierdoli i wchodzi w komiksy drogie, po 150, 200pln.. Mnie się wydaje że KG też by mogła i wtedy Grzmi..uj byłby zadowolony.. A Tu pan Holcman unika komiksów koło stówki i mamy taką wartościową drobnicę po kilkadziesiąt złotych.. :)

Fakt. I mówiłem o tym nie raz. Mam problem z bardzo drogimi komiksami. I jako wydawca i jako klient/czytelnik. I jak mam do wyboru dwa, które chciałbym wydać to wybiorę ten, który będzie miał niższą cenę okładkową. Choć wszystko to powinienem pisać w czasie przeszłym, bo warunki są jakie są i będziemy mieli też bardzo drogie komiksy. Mam nadzieję, że się ucieszycie :-)

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1839 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 10:19:47 »
To jak juz tak ciagniemy za jezyk😉, czy jest szansa na Bombe w tym roku?

Można też zastraszyć. Dobra, kiedy Klezmerzy 4? Tylko poważne odpowiedzi. :D

Może było, ale nie pamiętam - kiedy następny Arab? Bom przeczytał i chcę więcej.

Czy jeżeli ktoś liczy, że w tym roku wyjdzie 4. część "Klezmerów" to dobrze liczy, czy może jego matka ma na imię Nadzieja?

Wszystkie komiksy, o które pytacie są przetłumaczone, po redakcji i na różnym etapie składu. Postaramy się wydać je w tym roku, z tym że pierwszeństwo mają Klezmerzy 4 i Arab 5. Bomba może przesunąć się na 2023 (szczególnie, że to wielki komiks).

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1840 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 10:34:04 »
Nie, to po prostu rozpoczęcie dyskusji na temat słabego doboru tytułów, mało zaskakującego i w porównaniu do innych wydawnictw (a to jest ważne) odstającego poziomem proponowanych tytułów.

GIF z Dudem. Przyjmuję do wiadomości, że nie podoba Ci się nasz line-up. Ja uważam go za całkiem niezły.

Bo kiedy na rynku była KG, Timof, Taurus i upadłe WK, to łatwiej było zaskoczyć rynek wspomnianym Clowesem. Dzisiaj jest mnóstwo nowych wydawców, sam jestem w szoku, że Mandioca sięgnęła po Raport Brodecka (Larcenet wprowadzony bardzo udanie przez WK), a nie Wy właśnie.

Parokrotnie przy różnych okazjach opowiadałem, dlaczego się nie zdecydowaliśmy na ten tytuł (i na "Codzienną walkę" - kocham ten komiks).

Kurc, Ongrys, Planeta - oni wszyscy nie zabierają rynku Egmontowi czy NSC, ale najbardziej Wam.
Masz jakieś dane rynkowe na potwierdzenie tej tezy? Bo ja mam nasze wyniki sprzedaży, które zdają się mówić coś innego.

I Timof to ogarnął, muszę przyznać, że ich oferta znacznie się polepszyła, ale wy stoicie w miejscu. Ilościowo wydajecie nawet więcej, ale jakościowo mniej.

I znowu GIF z Dude'm. Ale potraktuję to poważnie. Patrzę na ostatnie rzeczy Timofa i mówię, co bym sam chciał wydać (ergo żałuję, że nie wydałem):
- Andzia
- Memento Mori
- Koleje losu
- Kosmata pułapka
- Gipi
- Donżon
Koniec. Cała reszta w ogóle mnie jako wydawcy nie interesuje. Jako czytelnika, jak najbardziej, bo czytam wszystko.

Nie zakładałem jedynie, że tak szybko zabijesz dyskusję swoim głosem Wszechwiedzącego.
Jesteś tak mocny, jak cię widzą, więc w sumie to dziękuję :-)

Trochę szkoda, że nie wykorzystałeś okazji do zdobycia feedbacku, zajechałeś na ręcznym i zapobiegłeś ważnej rynkowej odpowiedzi czytelników.
Proszę wybaczyć, ale na forum nie toczą się żadne ważne rynkowo dyskusje. One toczą się w księgarniach.

Dostałeś XX lajków, bo wiadomo - kto jak nie Holcman będzie decydował co się tutaj pisze.
Taka pośrednia cenzura - oto ja wydawca napiszę jak jest i kto się nie zgadza ten kiep. Miałeś fajną szansę usłyszenia prawdy, a dostałeś lajki od spolegliwych kolegów. Po co? Skoro jestem tak bardzo w błędzie?

Ja tu raczej nie mam kolegów. Miałem szansę usłyszenia prawdy? Raczej bardzo subiektywnej opinii. Przyjmuję ją do wiadomości, bo co dalej mam zrobić? Skasować wszystkie kupione już licencje, bo komuś się nie podobają komiksy, które wydajemy? Gdybym się przejmował każdą taką opinią, to roku bym nie wytrzymał w tej branży.

Dobrze wiesz o co chodzi. Żeby przedstawić tytuł polskiemu czytelnikowi trzeba wykazać się podwójnym sprytem: z jednej strony znaleźć tytuł, którym zachwyciło się już szerokie grono odbiorców, a jednocześnie być na tyle szybkim, by klienci sami nie kupili oryginalnego wydania. I to się udawało do pewnego momentu. Bo trzymać w ręce zajebisty komiks i być jedną z 5 osób, które go przeczytały, to inna para kaloszy, może równie trudna, ale z pewnością pozbawiona elementu wyścigu z rynkiem (z innymi wydawcami lub z czytelnikami oryginałów). I ja wiem, że dobrze wiedziałeś o czym piszę, a jednak wolałeś odbić piłeczkę w krzaki i twierdzić, że sam sobie zaprzeczam. Ciekawa ta reakcja i mnie daje do myślenia.
Ni dudu nie zrozumiałem, o czym piszesz w tym fragmencie.

No to jest chyba największy przykład zaprzeczania sobie. Albo sugerujesz oceny i recenzje albo "De gustibus...". To są dwie skrajności, widać używasz tej, która lepiej broni twojej linii. Tak, użyłem "broni", bo nie można nie odnieść wrażenia, że uznałeś mój komentarz za atak i postanowiłeś się bronić.

No to jest chyba największy przykład czytania bez zrozumienia.

Online michał81

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1841 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 10:46:41 »
Jeśli byliśmy krytykowani, że opublikowaliśmy "Genezę" - bo dla wielu słaba - to za "Namesake" by nas po prostu zlinczowano :-) Kochamy Rebelkę, ale nie aż tak żeby wydać ten komiks.
Jasne. Po prostu pytałem, bo w takiej sytuacji wiem czy kupić oryginał. I tak jestem świadom, że ten komiks jest dużo, dużo słabszy od poprzednich. Po prostu nieraz komplecista wygrywa. Co do Genezy wcale nie uważam jej za słabą, czytałem większe gówna, którymi ludzie na tym forum się zachwycali.
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Czerwiec 2022, 10:49:21 wysłana przez michał81 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1842 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 10:55:07 »
Swoją drogą skoro już padło porównanie do Timofa, że wydaje ciekawsze tytuły (ja tak nie uważam) to ciekawy jestem jak długo jeszcze będzie się Timofowi opłacało wydawanie takich tytułów jak komiksy o Fado (tu chyba jakieś dofinansowania były jeśli mnie pamięć nie myli, ale rynkowo podejrzewam, że mało osób to kupuje) czy teraz ten o Warholu i masa innych totalnie niszowych rzeczy. Chciałbym żeby się opłacało jak najdłużej, sam często to kupuję, ale mam wrażenie, że czasem tylko ja to kupuję. Nigdzie nie widać tych komiksów w rankingach sprzedaży, nie widać dyskusji o tych tytułach ani na forum, ani na FB, nawet nie widać ich w zdjęciach nowych nabytków zakupowych ;) Nie mam danych, więc to tylko moje gdybanie, ale wydawnictwo jednak prowadzi się żeby zarabiać jak mniemam.

Offline marcing

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1843 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 11:34:40 »
Fado i Warhol to chyba akurat próby zainteresowania odbiorców poza niszą komiksową.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1844 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 11:35:29 »
wydawnictwo jednak prowadzi się żeby zarabiać jak mniemam.

Nie wiem skąd takie założenie? Wydawnictwo prowadzi się, żeby zająć czymś wolny czas, ewentualnie wystawiać się na strzały na forach i w mediach społecznościowych. Rzecz dla masochistów :-)