Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504410 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1785 dnia: Pt, 13 Maj 2022, 22:50:18 »
Zasada Trójek

Ale to fajne! Tak fantastycznego komiksu nie czytalem juz chwile! Przede wszystkim chyle czola przed niczym nieskrepowana i gleboka jak ocean wyobraznia autora. Pierwsze co mi przyszlo do glowy to czy pan Spell ma przypadkiem dojscie do dobrych kwasow? Nie wiem jak mozna wpadac na takie pomysly, a do tego w takich hurtowych ilosciach. Cholernie oryginalne, nieziemskie wrecz rozwiazania fabularne wylewaja sie z plansz co chwila i kolejne jest lepsze niz poprzednie. I teraz najlepsze - pod plaszczykiem kolorowych, usmiechnietych stworkow i cudacznych praw rzadzacych wykreowanym swiatem, autor bardzo zgrabnie i nienachalnie przemyca uniewersalne wartosci takiej jak milosc, przyjazn, poswiecenie, upor w dozenie do celu, itp. To madry komiks, z madrym przeslaniem, warty kazdej spedzonej przy nim chwili. No i te plansze oraz kolory... poezja. Moglbym gapic sie w nie godzinami, aby podziwiac kunszt i wyszukiwac kolejne smaczki, bardzo sprytnie tu i owdzie poukrywane. Swiatowy level. Nie zdziwi mnie zupelnie jezeli ten komiks wyda Fantagraphics czy inny wydawca o podobnym profilu. Nalezu sie to temu tytulowi bezapelacyjnie.

Zasada Trojek to mocny kandydat do Top 10 tego roku. Polecam sprawdzic na wlasnej skorze, nie zawiedziecie sie.       
« Ostatnia zmiana: Pt, 13 Maj 2022, 22:53:16 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1786 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 18:44:09 »
Tak na szybko: "Dom" zmiótł mnie z planszy. Podchodziłem do niego drugi raz, bo za pierwszym, kilka miesięcy temu, przeczytałem jakieś 30, może 40 stron, wywoływał we mnie zbyt duże emocje, chyba miałem zły dzień i jakoś nie miałem ochoty czytać dalej. Kupiłem ten album, bo jakoś w sierpniu 2021 zamówiłem na Allegro "Latarnię" tego samego autora, która okazała się rewelacyjną lekturą. Aż żałowałem, że przegapiłem dekadę temu, kiedy wydał ją Timof. Dziś sięgnąłem po "Dom" spontanicznie po przeczytaniu dwóch lekkich "Lucky Luke'ów" i wszedł jak złoto. Jak to dobrze, że będzie dodruk, bo kto przegapił będzie mógł zapoznać się z tym arcydziełem. Po prostu kupcie. 10/10.
Ps. Latarnię też bardzo polecam.

Offline Arthaniel

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1787 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 19:09:36 »
Zasada trójek fantastyczna, ale mam pytanko: czy u Was też część plansz pokryta jest takimi... eee... białymi ciapkami? Przykładową planszę załączam, mam tak około 20 stron.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1788 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 19:22:15 »
Tak, też to miałem, choć nie powiem teraz czy na pewno na tej samej stronie.

Offline donT

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1789 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 21:05:40 »
(...)Dom" zmiótł mnie z planszy(...)

Nie czytalem Domu, ale to o czym jest przezylem na wlasnej skorze. "Czyszczenie" czterech katow po zmarlych rodzicach bylo dla mnie bardzo trudnym i nieprzyjemnym doswiadczeniem. Wolalbym sobie tego nie przypominac, wiec z premedytacja omijam ten tytul szerokim lukiem.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Bender

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1790 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 22:54:50 »
A mnie Dom pozostawił całkowicie obojętnym. Ale ciesze sie, że tytuł się podoba i sprzedaje.

Ale skoro przy domowo-rodzinnych tematach (choć zgoła innych) pytanko do Holcmana.
Myśleliście kiedyś o wydaniu Bottomless Belly Button?
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Maj 2022, 23:23:11 wysłana przez Bender »

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1791 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 09:49:06 »
Myśleliście kiedyś o wydaniu Bottomless Belly Button?

Czytałem go w momencie jego amerykańskiej premiery, czyli 100 lat temu. Podobał mi się wtedy, ale musiałbym sobie przypomnieć.

Bender

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1792 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 10:21:35 »
Rzeczywiście minęło sporo czasu ale nadal dobrze wspominam ten tytuł. Z późniejszymi tytułami Shawa było już różnie. ;)

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1793 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 10:28:23 »
Rzeczywiście minęło sporo czasu ale nadal dobrze wspominam ten tytuł. Z późniejszymi tytułami Shawa było już różnie. ;)

Powiedziałbym nawet, że bardzo różnie :-)

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1794 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 23:29:39 »
Cytuj
Przygotowania do Komiksowa Warszawa i majowych premier idą pełną parą, ale przecież czerwiec już zaraz. Dlatego "Beverly" Nicka Drnaso, autora "Sabriny", trafiło do druku! Komiks przetłumaczył Krzysztof Cieślik


Bender

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1795 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 09:29:38 »
Świetny tytuł. Choć pewnie jak Sabrina, nie każdemu podejdzie.

brvk

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1796 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 10:45:08 »
Świetny tytuł [...] nie każdemu podejdzie.
Taka zasada.

Offline Murazor

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1797 dnia: Pt, 20 Maj 2022, 13:56:57 »
Wrzuce tutaj, bo komiksy od Scotta McClouda są od Kultury, a nie wiem gdzie indziej to można umieścić :)

Bardzo dobre wyjaśnienie działania przeglądarki Chrome:
https://contrachrome.com/

Offline Kadet

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1798 dnia: So, 21 Maj 2022, 15:32:44 »
Warto zauważyć, że jest to przeróbka oryginalnego komiksu McClouda promującego Google Chrome wykonana przez niejaką Leah Elliott - zmiana kolejności kadrów, wpisanie w dymki nowego tekstu itp.

Dobrze, że znalazłem to wyjaśnienie, bo w czasie lektury nabierałem podejrzenia, że coś tu jest nie halo - już myślałem, że ci pracownicy to dawny personel, który odszedł z Google w proteście i postanowił wysmażyć taki komiks :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1799 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 20:46:09 »