Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504371 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1755 dnia: Pn, 02 Maj 2022, 18:47:26 »
Clowes to chyba z komiksów dobrze żyje ?  ;)

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1756 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 11:50:30 »
Clowes to chyba z komiksów dobrze żyje ?  ;)

Za samych komiksów to pewnie nie, ale ze wszystkiego dookoła już tak :-)

Offline wujekmaciej

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1757 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 11:59:47 »
Za samych komiksów to pewnie nie, ale ze wszystkiego dookoła już tak :-)

Ze wszystkiego dookoła co wynika bezpośrednio z jego komiksów ;)

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1758 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 12:22:41 »
Ze wszystkiego dookoła co wynika bezpośrednio z jego komiksów ;)

Tak tak, ale tak samo można powiedzieć np. o Śledziu, czy Leśniaku - nie żyją z komiksów, ale ze skilli na nich zdobytych już tak :-)

Pimpek

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1759 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 14:56:22 »
W Polsce powstają komiksy na światowym poziomie. Weźmy pierwsze z brzegu przykłady "Pana Żarówki", "Rycerza Janka" czy "Malutkiego liska i wielkiego dzika", które znalazły swoich wydawców na innych rynkach. Ale też komiksy rysowane przez Wojciecha Stefańca, Śledzia czy choćby Joannę Karpowicz.

"Zasada Trójek" to bardzo dobry komiks, ale widzę, że to że ma tak efektowną warstwę graficzną, strawną dla niemal każdego czytelnika, niezbyt zawiłą fabułę, to powoduje z automatu reakcje - wow! Polak potrafi! Światowy poziom!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1760 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 15:04:43 »
W Polsce powstają komiksy na światowym poziomie. Weźmy pierwsze z brzegu przykłady "Pana Żarówki", "Rycerza Janka" czy "Malutkiego liska i wielkiego dzika", które znalazły swoich wydawców na innych rynkach. Ale też komiksy rysowane przez Wojciecha Stefańca, Śledzia czy choćby Joannę Karpowicz.

"Zasada Trójek" to bardzo dobry komiks, ale widzę, że to że ma tak efektowną warstwę graficzną, strawną dla niemal każdego czytelnika, niezbyt zawiłą fabułę, to powoduje z automatu reakcje - wow! Polak potrafi! Światowy poziom!

Tak, to prawda. Ja akurat zawsze wspierałem polski komiks i uważałem, że nie mamy się czego wstydzić i mamy całą masę wybitnych dzieł. Jednak gdybym miał pokazać komuś z zagranicy, komuś niebędącemu regularnym czytelnikiem komiksów, jednocześnie tytuł, który nie będzie komiksem tylko dla dzieci, to byłaby to właśnie Zasada Trójek. To jest zupełnie niehermetyczny mainstream na najwyższym poziomie, a to u nas było zawsze słabo reprezentowane. Takim powiewem zmiany już był dla mnie zeszłoroczny pierwszy tom serii Iskry, ale rzemieślniczo to jest niestety zupełnie nie ta liga co Zasada Trójek.

Offline misiokles

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1761 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 15:10:48 »
Właściwie co roku wychodzi jakaś polska mainstreamowa powieść graficzna, którą bez problemu można wręczyć jakiemuś zagraniczniakowi.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1762 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 15:15:31 »
Właściwie co roku wychodzi jakaś polska mainstreamowa powieść graficzna, którą bez problemu można wręczyć jakiemuś zagraniczniakowi.

Nie z komiksu dziecięcego? Podaj, proszę, przykłady z ostatnich lat.

Offline Szekak

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1763 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 15:53:41 »
Tan na szybko to Niezwyciężony czy Brom.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline misiokles

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1764 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 15:55:09 »
Niezwyciężony
Nie przebaczaj
Niesłychane losy Ivana Kotowicza (nie skończone jeszcze, ale to co wyszło do tej pory, to można śmiało polecać)
Postapo (jak wyjdą wznowienia dwóch pierwszych tomów)
Literacka agencja detektywistyczna
Mieszko
Brom
Gaia/Bękarty Gail
Przyszyński: Odwieczne pieśni
Helena Wiktoria
Cwaniara
Będzie dobrze
Wounded
Kręgi Magii (nie tylko dla dzieci)
Podróże z Pazurem (nie tylko dla dzieci)
Exist: Loner
Biegnij Joe Biegnij


ukaszm84

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1765 dnia: Wt, 03 Maj 2022, 16:00:06 »
Fakt, o Niezwyciężonym zapomniałem. Broma uwielbiam, ale jednak kreski bym nie nazwał mainstreamową i szczerze nie wiem jak by przypasowała ludziom nie czytającym komiksów na codzień. Pozostałe tytuły (te, które czytałem oczywiście) uważam za dużo mniej przystępne od Zasady Trójek (co nie znaczy, że gorsze, chcę to bardzo mocno podkreślić, wypowiadam się tylko o potencjale komercyjnym, na tyle na ile moje rozeznanie mi na to pozwala). Choćby Gaia / Bękarty - świetna rzecz, ale zdecydowanie nie mainstream w mojej opinii. Mieszka i Kotovicza nie czytałem jeszcze, a zbieram się od dawna, muszę w końcu to zrobić.

Online Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1766 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 21:09:09 »
W Róbmy Dobrze są już dodane majowe preordery, więc poznaliśmy ceny. Na stronie jest też dużo przykładowych plansz.

Powrót do Edenu - 79,90 zł - 176 stron - 240 x 270 mm i twarda oprawa
https://robmydobrze.pl/produkt/powrot-do-edenu/



Incel - 69,90 zł - 306 stron - miękka oprawa ze skrzydełkami
https://robmydobrze.pl/produkt/incel/



Bajka na końcu świata tom 7: Ognie na niebie - 49,90 zł - 64 strony - 185 x 250 mm i twarda oprawa
https://robmydobrze.pl/produkt/bajka-na-koncu-swiata-7-ognie-na-niebie/


Offline hansior

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1767 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 06:40:50 »
Jest w planach dokończenie Ivana Kotowicza?

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1768 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 09:36:53 »
Jest w planach dokończenie Ivana Kotowicza?

No pewnie. Autorzy siedzą i robią.

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1769 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 22:35:26 »
Jakaś ryba przygotowuje trzecią część komiksu o ptaku-komuchu: