Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 509526 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1305 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 10:15:54 »
Ja tam cały czas czekam na drugi tom Miasta Psów. Może kiedyś zostanie w końcu pokolorowany.

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1306 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 10:19:57 »
No właśnie. :/
A co z Powstaniem Gawronkiewicza i czymkolwiek Szneidera? W Diefenbachu od 12 lat jest napisane z tyłu, że będzie drugi tom. Jakiś czas temu wyszedł Syn... Same pierwsze tomy. Kiedyś jeszcze była Pierwsza brygada. Jak KG wydaje pierwszy tom serii polskich autorów w fajnym dużym albumie w HC, to wiedz, że drugiego nie będzie. :) To nie wina wydawnictwa, no ale... jakaś reguła jest.
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Styczeń 2022, 10:41:25 wysłana przez Death »

Pimpek

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1307 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 10:37:22 »
No właśnie. :/
A co z Powstaniem Gawronkiewicza i czymkolwiek Szneidera? W Diefenbachu od 12 lat jest napisane z tyłu, że będzie drugi tom. Jakiś czas temu wyszedł Syn... Same pierwsze tomy. Kiedyś jeszcze była Pierwsza brygada. Jak KG wydaje pierwszy tom serii polskich autorów w fajnym albumie w HC, to wiedz, że drugiego nie będzie. :) To nie wina wydawnictwa, no ale... jakaś reguła jest.

"Bajka na końcu świata" czy "Detektyw Miś Zbyś" przeczą tej regule  :D

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1308 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 10:42:30 »
Ale ja mówię o fajnych albumach dla starych dziadów jak ja, a nie małych albumikach dla 7-latków. :)

Pimpek

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1309 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 10:46:55 »
Być może 7-latki są wdzięczniejszymi odbiorcami, skoro autorom komiksów dla nich chce się kontynuować serie, w przeciwieństwie do tych tworzących dla starych dziadów? :)

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1310 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 15:02:43 »
„Genezę” na pewno biorę. Natomiast odnośnie „Załogi Promienia” to autorka wrzuciła całość do sieci i można sobie przeczytać:
https://www.onasunbeam.com/
Strona graficzna jest naprawdę klimatyczna, ale gdyby ktoś liczył na science fiction to przestrzegam. To jest przede wszystkim skupiona na emocjach progresywistyczna obyczajówka. Jeśli ktoś lubi tego rodzaju historie, to pewnie się nie zawiedzie. Dla mnie całościowo 4/10  (przy tym rysunki mocno zawyżają ocenę).

Ten komiks zaczął się jako webcomics i dopiero potem trafił na papier. Autorce zależy, żeby całość była dalej dostępna w sieci. I jest.
Ja ten komiks uwielbiam, a jego warstwa graficzna wcale nie jest dla mnie najmocniejszym elementem :-)
W poniedziałek dałem go do przeczytania najstarszej córce - 13 lat - zobaczyła jaki jest gruby i powiedziała "tato, nie wiem czy dam radę w tym tygodniu go przeczytać, ale dzięki". Wieczorem do mnie wróciła, że już przeczytała bo nie mogła się oderwać i czy może koleżankom pożyczyć. Dla nas 8.5/10 :-)

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1311 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 15:03:19 »
Ja tam cały czas czekam na drugi tom Miasta Psów. Może kiedyś zostanie w końcu pokolorowany.

Też bardzo czekam :-)

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1312 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 15:07:08 »
No właśnie. :/
A co z Powstaniem Gawronkiewicza i czymkolwiek Szneidera? W Diefenbachu od 12 lat jest napisane z tyłu, że będzie drugi tom. Jakiś czas temu wyszedł Syn... Same pierwsze tomy. Kiedyś jeszcze była Pierwsza brygada. Jak KG wydaje pierwszy tom serii polskich autorów w fajnym dużym albumie w HC, to wiedz, że drugiego nie będzie. :) To nie wina wydawnictwa, no ale... jakaś reguła jest.

To jest taka reguła, że polega na wyjątkach. Wszystkie polskie serie kontynuujemy, albo zakończyliśmy. Jeśli tylko skończyli nad nimi prace autorzy. Pewnych rzeczy po prostu nie przeskoczymy. Jak nie ma w autorze woli to przecież go siłą nie zmusimy. A biorąc pod uwagę ekonomiczne realia komiksowego rynku w Polsce trudno jest nam też oczekiwać od autorów, że dostarczą nam całość serii przed wydaniem pierwszego tomu. Stawałem na rzęsach, żeby była kontynuacja "Pierwszej brygady" i mimo wielu lat podchodów nic z tego nie wyszło. Gawron nie skończył drugiego tomu "Powstania", mimo że rzecz miała francuskiego wydawcę i stały za nią większe pieniądze. Ale oczywiście jako wydawca biorę to wszystko na klatę i mogę świecić oczami.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1313 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 15:08:39 »
Być może 7-latki są wdzięczniejszymi odbiorcami, skoro autorom komiksów dla nich chce się kontynuować serie, w przeciwieństwie do tych tworzących dla starych dziadów? :)

Coś jest na rzeczy. Dziecięca publiczność dużo wdzięczniejsza i entuzjastyczna do tej dorosłej. Wystarczy porównać posty na analogicznym forum komiksowym dla siedmiolatków z tymi tutaj :-)

Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1314 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 23:36:37 »
Kilka informacji o jednej z marcowych premier Kultury Gniewu:
Wolność albo Śmierć, czyli komiksowy debiut Aleksandry Herzyk to przygodowa historia osadzona w czasach Rewolucji Francuskiej. Aż 250 stron, a to dopiero pierwszy tom z planowanych trzech. Format 165x235mm.
Cytuj
Właśnie kończę największy projekt, za jaki kiedykolwiek się zabrałam- graficzną powieść historyczną, przygodową historię osadzoną w czasach Rewolucji Francuskiej. Kosztowała mnie ona bardzo dużo pracy. Czytałam dziesiątki książek i oglądałam mnóstwo rycin, konsultowałam się z rekonstruktorkami historycznymi, które podarowały mi mnóstwo wspaniałych ubrań z epoki (mam nawet mój własny frak z lat 90. XVIII wieku). Jej pierwsze trzy rozdziały to mój dyplom  na ASP a teraz temat kontynuuję robiąc magisterkę z prawa.

W marcu na Krakowskim Festiwalu Komiksu razem z Kultura Gniewu, której nakładem mój komiks się ukaże planujemy premierę mojego 250 stronowego debiutu (to dopiero pierwsza część!). Chciałabym uniknąć łatki "komiksu historycznego"- to powieść przygodowo-obyczajowa osadzona w według mnie najciekawszych czasach w historii Europy. Zawarłam w niej dużo wątków pomijanych przy pobieżnym przedstawianiu tego tematu, jak konflikty między rewolucjonistami burżuazyjnymi a ludowymi, wskrzesiłam w nowej odsłonie kilka niszowych historycznych postaci i postarałam się, żeby wymyślona przeze mnie fabuła splatała się wiarygodnie z prawdziwymi wydarzeniami. Przy okazji dostaniecie też reprezentację aseksualności i aromantyczności w postaci głównej bohaterki, którą wskutek dziwnego zbiegu okoliczności z habsburskiego więzienia w Brnie wylądowała w Paryżu w czasie rewolucji, która właśnie wchodziła w swój radykalny etap. Podobno mam lovable postaci, które nie są ani trochę płaskie (jak tak mówi Unka to musicie uwierzyć) i wciągającą fabułę, ale to już ocenią ci z Was, którzy zdecydują się przeczytać ❤

Rysowałam "Wolność albo Śmierć" ponad dwa lata i właśnie nakładam ostatnie poprawki, mam nadzieję, że album zostanie ciepło przyjęty ❤ Wybrałam kilka stron do pokazania, jaram się, że już niedługo zobaczę go w formie książeczki.

Kilka stron do obejrzenia, więcej na Facebooku autorki:
https://www.facebook.com/herzykaleksandra/posts/492759422208855






Offline LordDisneyland

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1315 dnia: Pn, 24 Styczeń 2022, 03:24:10 »
Chyba zbyt oszczędne tła....   te okna na ostatniej stronie jakoś nie grają mi z epoką, zwłaszcza przy dbałości o odwzorowaniu strojów, o której pisze autorka. No, ale może taka konwencja.
,, - Eeeeech.''

Offline Midar

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1316 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 17:29:35 »


KG wyda to w bichromii.

Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1317 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 17:33:35 »
Byłem lekko zaskoczony, bo myślałem, że będzie w kolorze. Kilka przykładowych plansz dla porównania:







https://www.bedetheque.com/serie-27204-BD-Beaute.html

Nesumi

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1318 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 17:35:13 »
Kolory rządzą.

Offline Midar

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1319 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 17:36:57 »
Kolory rządzą.
Tak, tutaj kolory zdecydowanie robią robotę.