Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504372 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline radioblackmetal

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #30 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 08:33:54 »
To mój jedyny komiks z Binio Billem z dzieciństwa, który czytalem i jeszcze gdzieś mam. Dzięki KG poznałem inne przygody Binia i chociaż miałem obawy jak będzie mi się teraz czytać to jednak lektura przyniosła sporo frajdy. Oczywiście "skarb Pajutów" w nowym wydaniu trafi do mojej kolekcji. Liczę też, że KG na końcu wyda pięknego integrala.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #31 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 08:54:01 »
Chyba taki jest plan. Ale zanim to nastąpi, czeka nas jeszcze wznowienie Szalonego Heronimo w kolorze.

Offline Lou

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 14:06:23 »
KG wyda "On a Sunbeam" Tillie Walden (link). Mam nadzieję, że zdążą na MFKiG.
"I love this part" tej autorki było bardzo słabe, "Spinning" z kolei całkiem przyzwoite. "On a Sunbeam" mam na wishliście już długo i zawsze odwlekam zakup ze względu na mieszany odbiór jej komiksów. Polskie wydanie będzie dobrym pretekstem by powiększyć kolekcję.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 14:25:44 »
Mam nadzieję, że zdążą na MFKiG.

Biorąc pod uwagę, ile od pierwszych zapowiedzi czekamy na Castle Waiting, Killing and Dying, czy Vademecum złego ojca, bardziej nastawiałbym się na: będzie, jak będzie.

Offline LordDisneyland

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 15:01:44 »
Wizualnie  ten komiks Walden przypomina trochę "Niczego nie dotykać"Beziana, nie sądzicie?
,, - Eeeeech.''

Offline gashu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #35 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 06:22:54 »
Wczoraj całe forum emocjonowało się katalogiem Egmontu, tymczasem KG zapowiedziała integrala "Wartości rodzinnych". Jak dla mnie to był news dnia. "Wartości" to moja druga (zaraz po Osiedlu Swoboda) ulubiona seria Michała Śledzińskiego.

Małpisyn

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #36 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 09:17:57 »
Dla mnie newsem dnia byłaby informacja, że wreszcie wyjdą dalsze części Klezmerów. Po 10 latach (!) od wydania pierwszego tomu przez KG i po 1,5 roku od informacji, że wydadzą dalsze części.

Dopiero gdy WK wypromowało Sfara w Polsce to KG łaskawie obiecała wydać dalsze tomy - nieładnie. Rozumiem, że Sfar może być ciężki w edycji (liternictwo), no ale bez przesady - do roboty KG!

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #37 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 09:25:27 »
Muszę tutaj obronić KG. Oczywiście nie w sprawie drugiego wydania Klezmerów, które obiecują od kilku lat i ciągle lecą w kulki, co mnie strasznie wkurza, bo bardzo lubię ten komiks. Ale obronię w sprawie wydania pierwszego. No przecież to czytelnicy nie kupili tego wspaniałego komiksu, tak samo jak kiedyś Egmonottwi zalegał Pirat Izaak, a obecnie Screamowi Nestor Burma. Ludzie mają chyba słaby gust i dziwnym trafem nie kupują pierwszoligowych komiksów, a kasę przeznaczają na (moim zdaniem) słabsze rzeczy słabszych twórców. Sfar, Blain, Tardi. Szanujmy się, to pierwsza liga jest. A nie schodzi.

Małpisyn

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #38 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 09:49:03 »
I tu się zgadzamy. Niestety, prym wiodą współczesne DC i Marvel, których poziom idealnie reprezentują obecne filmy Avengers i inne Marvel i DC. Ma być kolorowo, niezbyt skomplikowanie i mają padać żarciki typu „smart-ass” - sukces murowany.

Ach, Pirat Izaak - co za uczta!

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #39 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 10:01:45 »
Nie zwalajmy wszystkiego na Marvela i DC. Jakoś nawet najgorszy Jodorowsky, czy Manara, znacznie lepiej schodzi, niż wyżej wymienieni.

Offline arczi_ancymon

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #40 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 10:25:38 »
Zamku śniącego jak nie było tak nie ma... Pytałem ich o ten tytuł dwa razy - w 2017 i 2018: za każdym razem odpowiadali mi, że już blisko, że za chwilę wydadzą, że tym razem się uda. Ech.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #41 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 10:35:26 »
Nawet nie chce mi sie szukać, kiedy zapowiedzieli go po raz pierwszy, ale było to dawno...

Offline freshmaker

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #42 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 10:42:08 »
bośniacki płaski pies szanowni państwo! na tego to się czekało!

Offline parsom

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #43 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 12:34:29 »
W czasach Izaaka byłem poza komiksowem, ale jak teraz zajrzałem co to jest, to od razu zapałałem chęcią przeczytania. Naprawdę tak słabo to szło? Ludzie są aż tak beznadziejni? Może nie trafili w czas z wydaniem? Zdaje się, że tam jest jakiś dalszy ciąg? Jeżeli tak, to może ktoś by to pociągnął...

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #44 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 12:42:13 »
To seria, której nie skończył sam autor. Na zachodzie wyszło 5 tomów, a u nas 3, ale po kilku latach ten integral nadal był na rynku i trafiał nawet na wyprzedaże. Coś źle kojarzę, czy Blain niedawno coś tam wspomniał o dokończenu historii?