Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504273 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Pimpek

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1170 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 17:11:36 »
Francuska edycja "Końca lipca" znalazła się w oficjalnej selekcji festiwalu w Angouleme:

https://www.bdangouleme.com/selections-officielles-2022/68

Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1171 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 18:22:05 »
Kultura Gniewu zdradziła też, że wyda najnowszy komiks Charlesa Burnsa, czyli Dedalus (Dédales). Do tej pory na rynku francuskim wyszły 2 albumy po 64 strony i ma być jeszcze jeden już finałowy. KG raczej poczeka na jego premierę i wtedy wypuści całość w jednym tomie.
https://www.bedetheque.com/serie-67088-BD-Dedales-Burns.html







10 stron do obejrzenia: https://www.bdgest.com/preview-2807-BD-dedales-dedales.html

A warto przypomnieć, że KG wyda też inny komiks Burnsa - trylogie Last Look (zawierającą X'ed Out, The Hive i Sugar Skull)
https://www.goodreads.com/book/show/28503616-last-look
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Listopad 2021, 18:36:41 wysłana przez Konrad »

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1172 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 19:54:51 »
Cytuj
Złe, złe, złe informacje :-(
Dostaliśmy właśnie wiadomość z drukarni, że "Trzeba ratować święta" Benjamina Rennera uległo technicznemu błędowi na taśmie drukarskiej i trzeba środki wydrukować jeszcze raz. Mamy dostać nakład dopiero w przyszłym tygodniu.

I to co wrzucał już Pimpek:

Cytuj
Ale są i dobre wiadomości! Co tam dobre - rewelacyjne! Francuska edycja „Końca lipca” Marii Rostockiej znalazła się w selekcji oficjalnej festiwalu w Angouleme! To pierwszy polski komiks, który powalczy o nagrody tej prestiżowej imprezy! Wielkie gratulacje dla Marii Rostockiej!

Muszę wreszcie znaleźć na półce i przeczytać :)

Ostatnio, tak przy okazji dodruku, zdjąłem wreszcie z półki Pinokia (przeleżał tam dobrych paru lat, i to był duży błąd). Świetny komiks. Ciekawy i różnorodny graficznie, biegnąca wielowątkowo akcja, gdzie dane postacie pojawiają się i po krótszym lub dłuższym czasie, nieraz niespodziewanie, wracają, a mimo to wszystko jest spójne. Na dodatek brak dialogów cała historia opowiadana obrazami (w głównej historii, bo poboczna je posiada). Dla mnie spokojnie 9/10, żałuję, że tak późno przeczytałem i fajnie, że wyszedł dodruk i więcej osób będzie się mogło z tą historią zapoznać. Polecam, nawet tym zniechęconym po Ciemnym lesie..., bo Pinokio to zupełnie inny poziom.

Online donT

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1173 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 20:02:46 »
O tak... Pinokio od Winshlussa to mocarny tytul. Kto nie ma, niech bierze i nie czeka.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1174 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 20:43:05 »
Nie rozumiem jak można być zniechęconym po Ciemnym lesie. To znakomity komiks jest.

Online perek82

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1175 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 22:01:46 »
Ja się zniechęciłem. Głównie sam do siebie że mnie ten komiks nie ruszył. Znaczy się mam już bliżej niż dalej. Z górki. I ogólnie z młodego gniewnego zmieniłem się w starego wqrwionego.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline kenji

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1176 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 07:53:31 »
Dla mnie Pinokio , kupiony dobrych kilka lat temu - jest jednym z ważniejszych komiksów. To między innymi dzięki temu tytułowi wróciłem do tematu czytania opowieści obrazkowych. Dobry , mięsisty , zajebiscie opowiedziany obrazem i narysowany komiks

Dlatego strasznie się ucieszyłem na wieść o kolejnym tytule autora. I do tego komiks dla dzieci - to przecież musi się udać. Nie udało się …

Jakoś nie wszedłem dobrze w ten komiks i czym dalej tym gorzej …. I w pewnym momencie najbardziej denerwowało mnie to ze jedne obrazki maja ramki a kolejne nie.

Zapewne za 2-3 lata spróbuje JesCze raz. I zapewne wtedy mi lepiej podejdzie, bo będę miał inne nastawienie

Pinokio to must have każdego szanującego się komiksiarza. Ręczę !! Albo zwrot kasy. 10/10

Offline gashu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1177 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 08:11:57 »
Cytuj
Złe, złe, złe informacje :-(
Dostaliśmy właśnie wiadomość z drukarni, że "Trzeba ratować święta" Benjamina Rennera uległo technicznemu błędowi na taśmie drukarskiej i trzeba środki wydrukować jeszcze raz. Mamy dostać nakład dopiero w przyszłym tygodniu.

Smuteczek. Chciałem swoim dzieciakom podrzucić pod choinkę, a tu klops :(

Offline kenji

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1178 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 08:54:32 »
Gashu> teraz to ja smuteczek. Nie chce brak tak dużej odpowiedzialności za słowa które napisałem….

To ze mi nie podeszło nie znaczy ze dzieciaki się nie wkręca. 
Nawet dziś spróbuje zaaplikować to swoim i podzielę się opinia

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1179 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 10:52:19 »
Smuteczek. Chciałem swoim dzieciakom podrzucić pod choinkę, a tu klops :(

Pod choinkę będzie! W przyszłym tygodniu ma być! :-)

Offline gashu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1180 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 13:09:11 »
Kurde, coś mi się pokiełbasiło i przeczytałem "w przyszłym roku"  :o.
Tak to bywa, kiedy robi się 3 rzeczy na raz w pracy i jednocześnie pisze na forum :P

Offline freshmaker

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1181 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 20:48:40 »
słodkie chłopaki to mocno zryty komiks. graficznie estetyka podobna lekko do pixy anderssona, ale tematyka mocno osiedlowo oniryczna. dodam do tego całkiem udany wernisaż z piątku i jest niezły debiut.

Offline kenji

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1182 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 23:03:06 »
Aldobrando - właśnie przeczytałem jeden z najlepszych komiksów tego roku!
 
Rozpisywać więcej się nie będę. Mam nadzieje, że dla niektórych będzie to wystarczająca zachęta aby sięgnąć po ten tytuł

Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1183 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 20:42:35 »
Było już wrzucane info ze styczniowymi zapowiedziami, ale teraz możemy zobaczyć też polskie okładki:



Stworzyć komiks (Making Comics) Scott McCloud
Geneza (Origins) rysunki Jakuba Rebelki
Załoga promienia (On a Sunbeam) Tillie Walden

brvk

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1184 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 20:51:40 »
Oj, chyba łyknę ten tryplecik.