Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504414 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #885 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 00:49:49 »
Polecam, przy premierze "Bajki i jej gangu" wziąłem 3 brakujące tomy z wrysami i bardzo sympatyczne były (postaram się jutro jako przykłady wrzucić), a tu jeszcze naklejki dochodzą.

Cytuj
Z okazji premiery "Bajki na końcu świata" nr 6 od dziś do 15 maja możecie zamówić w Księgarnia Do Dzieła dowolny tom "Bajki..." z rysunkiem Marcina Podolca i imienną dedykacją. Do każdego zakupionego komiksu z Bajką dołączone zostaną naklejki!

https://sklep.dodziela.com.pl/produkt/marcin-podolec-bajka-na-koncu-swiata-6/



ukaszm84

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #886 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 20:29:13 »
Jestem właśnie w trakcie czytania nowego wydania Zrozumieć komiks. No i czy to ze mną jest coś nie tak, że uważam, iż tego typu "plansze" tak wydrukowane, że w środku nic nie widać to absurd? Przecież to nie jest jakaś tam mało istotna plama koloru, tylko jakaś konkretna ikona, opisana w innym miejscu, będąca clue całego rozdziału, której zupełnie nie widać, bo gdybym spróbował jeszcze mocniej rozewrzeć książkę to bym rozerwał grzbiet.


Offline roble

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #887 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 23:58:10 »

kontynuacja "zrozumieć komiks"  16.06.



Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #888 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 21:57:16 »
Obiecana "reklama" wrysów Marcina Podolca w ramach akcji Księgarni Do Dzieła:







Teraz też wezmę, ale tym razem już z dedykacją dla siebie, a nie dla dzieciaków ;)

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #889 dnia: Nd, 09 Maj 2021, 12:30:52 »
Jestem właśnie w trakcie czytania nowego wydania Zrozumieć komiks. No i czy to ze mną jest coś nie tak, że uważam, iż tego typu "plansze" tak wydrukowane, że w środku nic nie widać to absurd? Przecież to nie jest jakaś tam mało istotna plama koloru, tylko jakaś konkretna ikona, opisana w innym miejscu, będąca clue całego rozdziału, której zupełnie nie widać, bo gdybym spróbował jeszcze mocniej rozewrzeć książkę to bym rozerwał grzbiet.



Mam oryginalne wydanie sprzed 20 lat, mam nasze wydania wcześniejsze - w każdym jest tak samo. Nie twierdzę, że to jest idealne rozwiązanie, ale tak zaprojektował je autor. W moim egzemplarzu nowego wydania widać prawie wszystko bez jakiegoś wysiłkowego rozchylania.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #890 dnia: Nd, 09 Maj 2021, 12:36:44 »
Mam oryginalne wydanie sprzed 20 lat, mam nasze wydania wcześniejsze - w każdym jest tak samo. Nie twierdzę, że to jest idealne rozwiązanie, ale tak zaprojektował je autor. W moim egzemplarzu nowego wydania widać prawie wszystko bez jakiegoś wysiłkowego rozchylania.

Jasne, to nie była uwaga konkretnie do tego nowego Waszego wydania. Ja tych środkowych ikon nie dałem rady obejrzeć, bałem się że uszkodzę.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #891 dnia: Nd, 09 Maj 2021, 14:35:42 »
Jasne, to nie była uwaga konkretnie do tego nowego Waszego wydania. Ja tych środkowych ikon nie dałem rady obejrzeć, bałem się że uszkodzę.

Ale uwaga słuszna, jeśli dojdzie do kolejnych wznowień pomyślimy, jak to rozwiązać.

Offline Michał Jerzy

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #892 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 00:52:37 »
A czy skonkretyzował się już termin "Zamku Śpiącego"? I czy będzie wydany w twardej okładce?

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #893 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 07:58:48 »
A czy skonkretyzował się już termin "Zamku Śpiącego"? I czy będzie wydany w twardej okładce?

W twardej, termin się konkretyzuje, jak zresztą cała druga połowa roku.

Offline roble

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #894 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 22:29:05 »

nawet KG wchodzi w limitowane okładki..  :)



Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #895 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 16:24:38 »
Cytuj
Przyjechał nowy katalog poświęcony w całości krótkim gatkom, czyli naszej linii wydawniczej z komiksami i książkami obrazkowymi dla młodych czytelników!
Dorzucamy go do każdego zamówienia zrealizowanego w sklepie na naszej stronie!

e-wersja katalogu: https://issuu.com/kulturagniewu/docs/katalog_5_issuu

EDIT.
Na końcu są zapowiedzi (na lipiec), dwóch tomów serii Dzielny Kosmatek, którą awizował już Konrad:
- Petit Poilu - Céline Fraipont i Pierre Bailly - https://www.bedetheque.com/serie-14411-BD-Petit-Poilu.html



« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Maj 2021, 16:31:00 wysłana przez Leyek »

Offline Simon

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #896 dnia: Pt, 14 Maj 2021, 17:29:14 »
@holcman
 Planujecie wydać coś jeszcze Jima Woodringa?
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline donT

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #897 dnia: So, 15 Maj 2021, 20:40:45 »
Ladies & Gentlemen, nie czekajcie tylko kupujcie W tajemniczym, ciemnym lesie! Ten komiks jest przefantastyczny i przecudowny! Dawno sie tak nie usmialem jak podczas lektury tego tytulu. Nie sugerujcie sie, ze to dla dzieciakow, bo niby jest, ale starym piardom jak my, komiks ten rowniez przyniesie mnostwo frajdy subtelnymi, ukrytymi zarcikami. Przeczytalem juz dwa razy - raz sam, a raz ze swoim piecioletnim trutniem i w obu przypadkach bawilem sie wybornie. Czytajac z synkiem chyba nawet bardziej, a maly parskal ze smiechu raz po raz. Rysunkowo tez pierwsza klasa, Winshluss w swoim punkowym stylu, fajnie miksuje kredki, farbki i co tam jeszcze.
 
Kolorowo, wciagajaco, smiesznie, a do tego z nienachalnym moralem. Warto.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Simon

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #898 dnia: So, 15 Maj 2021, 22:54:16 »
@UP
W pełni się zgadzam. Niezły ubaw. Kupujcie, póki jest! :D
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #899 dnia: So, 15 Maj 2021, 23:02:13 »
Dokładnie. Zajebisty jest ten komiks. I to bardziej album dla dorosłych udający komiks dla dzieci. Bardzo polecam.