Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504257 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #855 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 13:11:59 »
Ja tam wolę Prosiaka w czerni i bieli, ale i tak nie mogę się doczekać.

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #856 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 19:53:59 »
Cytuj
Mieliśmy wrzucać tu coś zupełnie innego, ale do drzwi zapukał kurier z jeszcze nowszymi komiksami!

Wrzucamy je w koła zębata mechanizmów dystrybucji i czekamy na ostatni kwietniowy komiks, czyli czwarty tom "Hotelu Dziwnego"!


Offline freshmaker

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #857 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 10:24:10 »
czy w tajemniczym ciemnym lesie to coś pokroju pinokia czy raczej kino familijne?

Online holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #858 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 10:54:40 »
czy w tajemniczym ciemnym lesie to coś pokroju pinokia czy raczej kino familijne?

Kino familijne :-)

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #859 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 11:12:36 »
Ale bardzo w stylu Pinokia. Najlepsza paląca żaba. :D
Jeszcze nie czytałem całości od deski do deski, ale przeglądałem wczoraj bardzo intensywnie. Aż za bardzo. Chyba ze 20 minut wertowałem. To już mogłem normalnie przeczytać od początku do końca kurde.

Offline Shinue

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #860 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 21:29:48 »
Szanowna Kulturo Gniewu, czy planujecie dodruk komiksu David Boring?

Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #861 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 22:09:13 »
@Shinue
Właśnie dzisiaj pojawiła się prawie półtora godzinna rozmowa Kai Klimek z Szymonem o komiksach Daniela Clowesa i podobno coś tam jest wspominane o dodrukach. Dam znać jak przesłucham po meczu.


Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #862 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 00:25:51 »
Czwórka, piątką i jeden Gang moje, ciekawe co tam w środku będzie czekać ;)

Cytuj
Tak wyglądał Marcin Podolec i Bajka po podpisaniu wszystkich egzemplarzy "Bajki i jej gangu", jakie zostały przedpremierowo kupione w łódzkiej Księgarnia Do Dzieła, której bardzo dziękujemy za zorganizowanie tej akcji!



Cytuj
Prosiak dostał paczkę z egzemplarzami autorskimi swojego nowego komiksu i pisze tak:
"Przyjechały "Oszołomiające bajki urłałckie" i sam jestem oszołomiony!
Trzymałem w rękach sporo swoich wydrukowanych komiksów. Ale to wydanie zachwyciło mnie ponad normę. Nie, że moje komiksy, bo aż takim narcyzem nie jestem. Ale robota wykonana przez Kulturę Gniewu. Ten papier, okładka, wyklejka, grzbiet, zapach, dotyk, te czernie rysunku i kolory! Kolorów się obawiałem, bo to mój debiut na taką skalę. Ale wyglądają fenomenalnie. Jestem strasznie zadowolony z edycji. Dziękuję! :)"
Radość autora to największe szczęście wydawcy! Dziękujemy, Krzysiek!








Offline KzT

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #863 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 10:06:07 »
@Shinue
Właśnie dzisiaj pojawiła się prawie półtora godzinna rozmowa Kai Klimek z Szymonem o komiksach Daniela Clowesa i podobno coś tam jest wspominane o dodrukach. Dam znać jak przesłucham po meczu.

Obejrzałem to sobie wczoraj wieczorem, ale w tle i na zmęczeniu, więc coś mogło mi umknąć. I tak:
- z zapowiedzi pojawiła się wyraźna sugestia odnośnie "Ice Haven" (ale bez szczegółów);
- odnośnie dodruków Clowesa, nie pojawiły się żadne konkrety. Jedynie wzmianka, żeby kupować "Miotacz śmierci", ponieważ szybko schodzi.
I to chyba wszystko.
Ogólnie polecam - dość ciekawa rozmowa, szczególnie w części pierwszej, dotyczącej bezpośrednio Clowesa.

Natomiast miałbym komentarz do fragmentu, w którym SzH stwierdził, że właściwie Clowesa mamy wydanego w większości po polsku i zostało już niewiele. I tutaj właśnie został wymieniony "Ice Haven", a także "Lloyd Llewellyn" i "Mister Wonderful".
Niby tak, ale jest jeszcze "Pussey!" oraz mnóstwo krótkich komiksów (pewnie będzie ich z kilkadziesiąt - czyli kilkaset stron) z "Eightball" i różnych czasopism (były też wydawane w zbiorach: "Caricature", "Orgy Bound", "Lout Rampage!", "Twentieth Century Eightball"). I niektóre z nich są naprawdę świetne. Chętnie bym taką antologię krótkich prac zobaczył po polsku.

Online holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #864 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 10:19:30 »
Niby tak, ale jest jeszcze "Pussey!" oraz mnóstwo krótkich komiksów (pewnie będzie ich z kilkadziesiąt - czyli kilkaset stron) z "Eightball" i różnych czasopism (były też wydawane w zbiorach: "Caricature", "Orgy Bound", "Lout Rampage!", "Twentieth Century Eightball"). I niektóre z nich są naprawdę świetne. Chętnie bym taką antologię krótkich prac zobaczył po polsku.

O tych krótkich komiksach - choć bez powyższych szczegółów - też mówię.

Online holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #865 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 11:00:15 »
Szanowna Kulturo Gniewu, czy planujecie dodruk komiksu David Boring?

Pierwsza w kolejności "Rękawica".

Offline freshmaker

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #866 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 11:07:24 »
głupie pytanie - jest szansa na zrozumieć komiks ebook?

Online holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #867 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 11:44:50 »
głupie pytanie - jest szansa na zrozumieć komiks ebook?

Pytanie nie jest głupie. Teraz na nie nie odpowiem niestety. Mogę tylko powiedzieć, że bardzo bym chciał.

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #868 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 00:40:10 »
Cytuj
Jest i czwarty tom "Hotelu Dziwnego" pt. "Duchy w chmurach" Katherine i Floriana Ferrierów!








Offline gashu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #869 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 11:41:12 »
Świetnie! Ulubiona seria (obok sagi o ryjówkach i "Smerfów") moich dzieciaków.