Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504364 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online Szekak

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #825 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 16:50:39 »
Czekaj, czekaj.  Jesteś pewien? Bo przypadek nowej edycji Akiry chyba pokazuje inaczej. Przynajmniej ja takie odnoszę wrażenie.
No i to się pokrywa z tym co napisałem - zdecydowana większość tak robi, psychol Otomo jest tutaj wyjątkiem. Sam pomyśl, jesteś takim Clowesem, masz na koncie kilka naprawdę mocnych i uznanych tytułów które są wydawane i wznawiane co roku w wielu krajach. Jakbyś każde wydanie miał przeglądać i korygować wydawców co jest nie tak i co trzeba poprawić to byś stracił na tym mnóstwo, naprawdę móstwo czasu, a co byś dostał w zamian? Satysfakcję, a i to pewnie nie zawsze. Dlatego lepiej stwierdzić, że jest super i zająć się czymś co ma sens, np. robieniem kolejnego komiksu.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Jaxx

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #826 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 17:36:18 »
A o co chodzi z Akirą, bo chyba nie w temacie jestem?

Offline kierpic

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #827 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 18:07:43 »
Na temat wydania Akiry, taką informację kiedyś przekazywał michał81 w odpowiednim wątku:

https://forum.komikspec.pl/komiksy-japonskie/jpf/405/

Edit:
Dobrze Midarze? ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Marzec 2021, 18:14:59 wysłana przez kierpic »

Offline Midar

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #828 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 18:10:57 »
Bardzo ładnie przybliżyłeś, ale lepiej było wrzucić sam link. To nie temat o Akirze😀.

Offline Midar

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #829 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 18:26:52 »

Edit:
Dobrze Midarze? ;)
Pięknie!!!😁 Szacun!

Offline turucorp

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #830 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 18:42:39 »
Na temat wydania Akiry, taką informację kiedyś przekazywał michał81 w odpowiednim wątku:
https://forum.komikspec.pl/komiksy-japonskie/jpf/405/

Heh, Szymon, mów co chcesz, ale tego nie przebijesz  :D
BTW Rozumiem, że wymagania przy „Asterios Polyp” są podobne i dlatego możemy zapomnieć? :(

Offline starcek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #831 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 15:49:13 »
A idźcie w cholerę z tą dyskusją nad krojem czcionki - zamówiłem, a miałem nie brać, żeby zobaczyć na własne oczy, jak to wygląda.  >:(
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Bender

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #832 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 16:22:11 »
Tak naprawdę byliśmy w zmowie, żeby zobić szum wokół tytułu. Działa. ;)

Offline Chmurny

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #833 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 16:33:23 »
Tak naprawdę byliśmy w zmowie, żeby zobić szum wokół tytułu. Działa. ;)

Miałeś to wyjawić najwcześniej pod koniec marca, czyżby Twoja dola już wpłynęła?  :o

Edit: Przecież jeszcze papier mieliśmy obsobaczyć...
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Marzec 2021, 16:35:56 wysłana przez Chmurny »

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #834 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 19:16:25 »
Akurat mnie takie tlumaczenie, ze autorowi sie podobalo nigdy nie przekonuje. Nikomu nie chce sie korygowac pierdol u wydawcow w kilkunastu krajach i tracic na to kupe czasu, to sie mija z celem, dlatego zdecydowana wiekszosc grzecznosciowo mowi, ze jest suoer i po sprawie.

Moje doświadczenie mówi co innego :-)
Taki Riad Sattouf, czy Tomine znajdują rzeczy do poprawki na trzecim planie, które w ogóle trudno wypatrzyć.
Clowes też zwraca uwagę, choć nie jest aż takim szczególarzem.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #835 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 19:21:03 »
Eee... ale w którym miejscu. Bo jak rozumiem kolega Bender zwrócił uwagę, że typografia tytułów rozdziałów jest zrobiona na fontach domyślnych, co wygląda słabo kiedy porównamy to z oryginałem. A jedyne 'tłumaczenie' było takie, że Clowesowi się podobało.
Cześć jest zrobiona na fontach, cześć nie (choćby rozdział "Sen Andy'ego").
Czy wygląda to słabo niech każdy to sobie już sam oceni.
Zawsze staramy się oddać w ręce czytelników rzecz, którą jest dopieszczona.
Co nie znaczy, że nie popełniamy błędów i jesteśmy głusi na uwagi.
Najlepszym tego dowodem okładka "Miotacza śmierci" :-)

Żeby nie było - komiks już kupiłem.

Dziękujemy :-)

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #836 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 19:22:01 »
Secundo: azaliż to nie jest tak, że w pierwszej kolejności ma się podobać rzeszom klientów? ;) Innymi słowy, w tym konkretnym przypadku setki/tysiące klientów > opinia autora :P

Umowy, jakie mamy twierdzą co innego - nie puścimy komiksy do druku dopóki nie dostaniemy akceptu autora/jego reprezentantów :-)

Offline raurer

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #837 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 20:34:05 »
A ja już mam i uważam, że wydanie jest super :) Jedna z najlepiej wydanych przez KG pozycji. Sam komiks też świetny, choć tu nie ma zaskoczenia, Clowes nigdy mnie nie zawiódł. Scenariuszowo to mistrzostwo świata - z jednej strony komiks można rozpatrywać jako (udaną) parodię superhero, z wieloma ciekawymi spostrzeżeniami na temat konwencji, z drugiej jako obyczajówkę (i tu znowu szacun za to, ile autor zawarł na tak skromnej objętości).

Offline freshmaker

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #838 dnia: So, 20 Marzec 2021, 12:55:56 »
no tak miotacz pozamiatał. klasyczny clowes - problemy emocjonalne nastolatków na przedmieściach a tak naprawdę całkiem niezła satyra społeczna. te depresyjno melancholijne klimaty są bardzo mocne. nie przebija to patience ale daje do myślenia.

ja już mam gotową listę osób w głowie gdybym przypadkiem został posiadaczem miotacza.

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #839 dnia: So, 20 Marzec 2021, 17:38:45 »
A ja spamowałem Miotaczem, a nawet jeszcze zamówionego nie mam. Muszę jutro ogarnąć na szybko jakieś zamówienie, bo nakręcacie dodatkowo ;)

Trochę historii z Twittera KG:

Cytuj
Blast from the past! Tak wyglądało logo kultury gniewu na pierwszym komiksie wydawnictwa - opublikowanym w 2000 roku "Zakazanym owocu" Dariusza "Pały" Palinowskiego! #XXlatKG



Cytuj
Zdaje się, że nie pokazywaliśmy tu jeszcze okładki "Oszołomiających bajek urłałckich" Krzysztofa Prosiaka Owedyka w pełnej krasie. Oto ona!

« Ostatnia zmiana: So, 20 Marzec 2021, 18:08:32 wysłana przez Leyek »